Kirpik Boyama

Kirpik Boyama

Kirpik boyama işlemi genellikle kaş rengi saç rengine oranla daha açık hatta sarımsı renk kirpiği sahip olan kişilere uygulanır. Kirpik yapıları çok uzun ve güzel olsa da uçlarına doğru renk açıldığı için ancak maskara sürüldüğü zaman uzunluğu ve güzelliği ortaya çıkar.

Çok açık tenli olan bayanlar ya da saç rengine göre kirpik ve kaşları daha açık renk olanlar güzellik merkezlerinin uyguladığı özel ayarlanmış boyalarla normal renge döndürebilirler. Bu sorunlar sizde bulunuyorsa uygulama yapılan merkezlere gidip özel üretilmiş boyaları uygulatabilirsiniz. Bu uygulama bakışlarınızı değiştirirken kendinizdeki farklılığı sizde göreceksiniz.

Kirpiklerinizi boyattığınızda kaşlarınızı da gerekiyorsa aynı işlemi yaptırtabilirsiniz. Kirpik boyaması gözünüze herhangi bir zarar vermez kirpiklerinizi dökmez aynı zaman da kirpiklerinizi güçlendirir ve güzelliğinize güzellik katar.

Kirpik Nasıl Boyanır

Kirpik ve ten yapısı uyumuna karar verildikten sonra boyama işlemine geçilir

1- Daha sonra kirpikler yağsız olacak bir makyaj temizleme ürünleri ile derinlemesine bir şekilde temizlenir.

2- Ardından temizlendikten sonra göz kapaklarına yağ bazlı bir krem sürülür bu bir vazelin de olabilir doygun bir kremde kullanılabilir. Yağ bazlı kremin sürülme amacı kirpikler boyanırken cilde temas ettiğinde kalıcı iz bırakmaması amaçtır

3- Sağlık Bakanlığı onaylı olan boya bir kaba konur ve içerisine oksidan ilave edilerek boya inceltilir ve uygun bir fırça ile boya işlemi kirpiklere uygulanmaya başlar.

4- Kişinin kirpik yapısına göre uygulanan süre 15 ile 20 dakika arası değişir ve boyama işlemi bittikten sonra 20 dakika beklenip ıslak bir pamuk ile kalan sıvılar temizlenir. Kirpik boyama işlemi tamamlanmış olur.

Kirpikler sadece güzelliğimizin aynası değil aynı zamanda gözlerimizi terden ve güneşin zararlı ışınlarından bizi korurlar.

Kirpik Boyaması Yapılırken Bilinmesi Gerekenler

Kaş ve kirpiklerin kaliteli boya ile yapılması göz sağlığımız için çok önemlidir. Kirpik boyamasında dikkat edilmesi gereken önemli aşamalardan biri kirpik boyamasını yapan uzmanın kişiye göre yani saç rengine uygun boyama yapması gereklidir. Sağlık bakanlığından onaylı boya ürünleri olması önemlidir. Kaş ve kirpik boyamaların da kalıcı sürelik ortalama 1,5 ay gibi bir süredir. İşlem ise kaş boyamalarında 25 dakika gibi bir süre iken kirpik boyaması da 20 dakika gibi bir zaman alır.


Yorumlar
    1. hilal diyor ki:

      peki bu işlemdi uygandıksan sonra kırpıkler zarar görürmü

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.