Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Kırmızı ruj kimlere yakışır
 • Yazar :
 • Tarih: 14 Haziran 2013
 • Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
 • KIRMIZI RUJ NASIL KULLANILIR

  Kırmızı ruj genellikle çoğu bayan tarafından tercih edilen bir ruj rengidir. Fakat her bayana aynı düzeyde yakışmaz. Kırmızı ruj genelde beyaz tenli kişilere daha çok yakışır. Beyaz ve kırmızı birbirinin zıt rengi olduğu için; beyaz tenliler kırmızı ruju daha iyi kaldırır.

   

  Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır

  1- Kırmızı ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ruju sabitlemek gelir.

   

  2- Ruj çok akışkan bir kıvamda olursa bir süre sonra; dudak kenarına taşabilir. Bu durum makyajı tamamen bozar ve sizi daha kötü gösterir.

   

  3- Bu yüzden ruj sürüldükten sonra üzerine tampon hareketlerle hafif bir şekilde pudra sürülmelidir. Bu işlem rujun dağılmasını engeller.Özellikle de mat yapılı kırmızı rujlar tercih edilmelidir.

   

  4- Bunun yanında kırmızı ruj süren kişi diş bakımına dikkat etmelidir. Sarı dişlerde kırmızı ruj daha basit durur. Dişlerin beyaz olması, rujun kalitesini artırır. Dişler güzel bir şekilde bakıma alındıktan sonra kırmızı ruj sürülebilir.

   

  5- Kırmızı ruj sürüldüğünde diş tabakasına bulaşma gibi bir sorun yaşanabilir. Bu yüzden ruj sürüldükten sonra, fazlası bir peçete yardımıyla alınmalıdır. En son pudra işlemi yapılarak dudak makyajı tamamlanır.

   

  6- Kırmızı ruj kullanıldığında; gözlerdeki makyaj çok hafif olmalıdır. Gözlere oldukça yoğun siyah bir makyaj yapılırsa; çok ağır bir gece makyajı olur. Gözlerde hafif bir şekilde belli olan renkler kullanılabilir.

   

  7- Kırmızı Ruj Sürmenin inceliklerinden biride  ruju fırça yardımı ile sürmektir. Ne kadar sürüleceğini fırça yardımı ile tayin edebilirsiniz. Normal şekilli rujlar da; dudaklara çok fazla ruj gelebilir. Dudak fırçaları ile ruj sürülürse; istenilen miktar ayarlanmış olur.

   

  Kırmızı Ruj Kime Yakışır; Kırmızı ruj özellikle  beyaz tenli ve siyah saçlı kişilerde çok iyi durur. Bunun nedeni siyah, kırmızı ve beyazın uyumudur. Siyah saç kullanan bir bayan kırmızı ruj sürdüğünde olduğundan daha dikkat çekici ve güzel gözükür. Kısa saça sahip ve siyah saçlı kişilerde kırmızı rujun ayrı bir havası vardır. Kendine tarz yaratmak isteyen bayanlar kırmızı ruju bu şekilde kullanabilirler.

   

  Kırmızı ruj bütün bayanlara yakışmayabilir. Yakışmadığı halde bu durumu zorlamak hoş olmayacaktır. Her bayanın mutlaka bir adet kırmızı ruju vardır. Özel günlerde veya kendini özel hissetmek isteyen bayanların çeşitli günlerde kullandığı bir renktir. Bu yüzden kullanılacağı güne dikkat edilmelidir normal gün içinde kırmızı ruj kullanımı çok uygun değildir. İnceliklerine dikkat isteyen bir renk olduğu için; kullanımı zorlu olabilir. Fakat çalışan bayanlar veya özel bir gün için hazırlanan bayanlar kırmızı ruju tercih edebilirler.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  Fazla yağlardan kurtulmak için uygulanan Selahattin dönmez diyeti
  Selahattin Dönmez Diyeti

  Selahattin Dönmez diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verin. Fazlalık yağlarınızdan kısa zamanda kurtulmak için uygulayacağınız diyet programı ile kısa zamanda istediğiniz ölçülere sahip olacaksınız. Aktarlar uzmanı Selahattin Dönmez diyeti cilt.net’te sizler için.

  Çikolatalı diyet tarifi
  Çikolata Diyeti

  Çikolata diyeti ile hem keyifli bir diyet uygulayacak hem de ideal kilonuza kavuşacaksınız. Çikolatadan vazgeçemeyenlerin kurtarıcısı olacak çikolata diyeti 1 ayda 5-6 kilo vermenizi sağlayacak.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız