Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Kırmızı ruj kimlere yakışır
 • Yazar :
 • Tarih: 14 Haziran 2013
 • Kategori : Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
 • KIRMIZI RUJ NASIL KULLANILIR

  Kırmızı ruj genellikle çoğu bayan tarafından tercih edilen bir ruj rengidir. Fakat her bayana aynı düzeyde yakışmaz. Kırmızı ruj genelde beyaz tenli kişilere daha çok yakışır. Beyaz ve kırmızı birbirinin zıt rengi olduğu için; beyaz tenliler kırmızı ruju daha iyi kaldırır.

   

  Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır

  1- Kırmızı ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ruju sabitlemek gelir.

   

  2- Ruj çok akışkan bir kıvamda olursa bir süre sonra; dudak kenarına taşabilir. Bu durum makyajı tamamen bozar ve sizi daha kötü gösterir.

   

  3- Bu yüzden ruj sürüldükten sonra üzerine tampon hareketlerle hafif bir şekilde pudra sürülmelidir. Bu işlem rujun dağılmasını engeller.Özellikle de mat yapılı kırmızı rujlar tercih edilmelidir.

   

  4- Bunun yanında kırmızı ruj süren kişi diş bakımına dikkat etmelidir. Sarı dişlerde kırmızı ruj daha basit durur. Dişlerin beyaz olması, rujun kalitesini artırır. Dişler güzel bir şekilde bakıma alındıktan sonra kırmızı ruj sürülebilir.

   

  5- Kırmızı ruj sürüldüğünde diş tabakasına bulaşma gibi bir sorun yaşanabilir. Bu yüzden ruj sürüldükten sonra, fazlası bir peçete yardımıyla alınmalıdır. En son pudra işlemi yapılarak dudak makyajı tamamlanır.

   

  6- Kırmızı ruj kullanıldığında; gözlerdeki makyaj çok hafif olmalıdır. Gözlere oldukça yoğun siyah bir makyaj yapılırsa; çok ağır bir gece makyajı olur. Gözlerde hafif bir şekilde belli olan renkler kullanılabilir.

   

  7- Kırmızı Ruj Sürmenin inceliklerinden biride  ruju fırça yardımı ile sürmektir. Ne kadar sürüleceğini fırça yardımı ile tayin edebilirsiniz. Normal şekilli rujlar da; dudaklara çok fazla ruj gelebilir. Dudak fırçaları ile ruj sürülürse; istenilen miktar ayarlanmış olur.

   

  Kırmızı Ruj Kime Yakışır; Kırmızı ruj özellikle  beyaz tenli ve siyah saçlı kişilerde çok iyi durur. Bunun nedeni siyah, kırmızı ve beyazın uyumudur. Siyah saç kullanan bir bayan kırmızı ruj sürdüğünde olduğundan daha dikkat çekici ve güzel gözükür. Kısa saça sahip ve siyah saçlı kişilerde kırmızı rujun ayrı bir havası vardır. Kendine tarz yaratmak isteyen bayanlar kırmızı ruju bu şekilde kullanabilirler.

   

  Kırmızı ruj bütün bayanlara yakışmayabilir. Yakışmadığı halde bu durumu zorlamak hoş olmayacaktır. Her bayanın mutlaka bir adet kırmızı ruju vardır. Özel günlerde veya kendini özel hissetmek isteyen bayanların çeşitli günlerde kullandığı bir renktir. Bu yüzden kullanılacağı güne dikkat edilmelidir normal gün içinde kırmızı ruj kullanımı çok uygun değildir. İnceliklerine dikkat isteyen bir renk olduğu için; kullanımı zorlu olabilir. Fakat çalışan bayanlar veya özel bir gün için hazırlanan bayanlar kırmızı ruju tercih edebilirler.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Kınanın faydaları
  Kınanın Faydaları

  Asırlardır Asya coğrafyasında yoğun bir şekilde kullanılan kına, kına çiçeğinden elde edilir. Kına çiçeğinin hem tozu faydalıdır hem de yağı. Raflarda toz halinde bulabileceğimiz kına, Anadolu’nun mütevazı kadınları tarafından asırlar boyunca güzellik nişanesi olarak kullanılmıştır. Kültürel bir role de sahip olan kına, birçok hastalığa şifa olabilmektedir. Bu yazıda kına ve faydaları hakkında sizleri aydınlatmayı amaçladık.

  Kilo vermeyi engelleyen faktörler
  Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

  Birçok insan, gerek estetik kaygılardan dolayı gerekse sağlık için kilo vermeyi hedeflemiş durumdadır. Fakat kilo vermek o kadar da kolay başarılabilen bir şey değildir. Çünkü kilo vermeyi engelleyen birçok faktör vardır. Sizler için kilo vermeyi engelleyen faktörleri derledik.

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  Mısır püskülü çayı faydaları ve hazırlanışı
  Mısır Püskülü Çayı

  Mısır püskülü çayı doğal çaylar gibi birden fazla probleme iyi gelerek insan vücudunda pozitif etkiler sergiler. Üstelik stresli şehir ve iş hayatı yüzünden sinirlerinize hakim olamıyorsanız mısır püskülü çayı tamda size göre.

  Sıcak su kilo verdirirmi
  Sıcak Su Zayıflatırmı?

  Zayıflamak istiyorum diyorsanız sıcak su içmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Çünkü soğuk su iştahınızın açılmasını sağlarken sıcak su tam tersi etki yapıp iştahın kapanmasını sağlıyor. Cilt.net olarak su içerek zayıflamak isteyenlere özel sıcak su zayıflatır mı? Konusunu ele aldık.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız