Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Kırmızı ruj kimlere yakışır
 • Yazar :
 • Tarih: 14 Haziran 2013
 • Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
 • KIRMIZI RUJ NASIL KULLANILIR

  Kırmızı ruj genellikle çoğu bayan tarafından tercih edilen bir ruj rengidir. Fakat her bayana aynı düzeyde yakışmaz. Kırmızı ruj genelde beyaz tenli kişilere daha çok yakışır. Beyaz ve kırmızı birbirinin zıt rengi olduğu için; beyaz tenliler kırmızı ruju daha iyi kaldırır.

   

  Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır

  1- Kırmızı ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ruju sabitlemek gelir.

   

  2- Ruj çok akışkan bir kıvamda olursa bir süre sonra; dudak kenarına taşabilir. Bu durum makyajı tamamen bozar ve sizi daha kötü gösterir.

   

  3- Bu yüzden ruj sürüldükten sonra üzerine tampon hareketlerle hafif bir şekilde pudra sürülmelidir. Bu işlem rujun dağılmasını engeller.Özellikle de mat yapılı kırmızı rujlar tercih edilmelidir.

   

  4- Bunun yanında kırmızı ruj süren kişi diş bakımına dikkat etmelidir. Sarı dişlerde kırmızı ruj daha basit durur. Dişlerin beyaz olması, rujun kalitesini artırır. Dişler güzel bir şekilde bakıma alındıktan sonra kırmızı ruj sürülebilir.

   

  5- Kırmızı ruj sürüldüğünde diş tabakasına bulaşma gibi bir sorun yaşanabilir. Bu yüzden ruj sürüldükten sonra, fazlası bir peçete yardımıyla alınmalıdır. En son pudra işlemi yapılarak dudak makyajı tamamlanır.

   

  6- Kırmızı ruj kullanıldığında; gözlerdeki makyaj çok hafif olmalıdır. Gözlere oldukça yoğun siyah bir makyaj yapılırsa; çok ağır bir gece makyajı olur. Gözlerde hafif bir şekilde belli olan renkler kullanılabilir.

   

  7- Kırmızı Ruj Sürmenin inceliklerinden biride  ruju fırça yardımı ile sürmektir. Ne kadar sürüleceğini fırça yardımı ile tayin edebilirsiniz. Normal şekilli rujlar da; dudaklara çok fazla ruj gelebilir. Dudak fırçaları ile ruj sürülürse; istenilen miktar ayarlanmış olur.

   

  Kırmızı Ruj Kime Yakışır; Kırmızı ruj özellikle  beyaz tenli ve siyah saçlı kişilerde çok iyi durur. Bunun nedeni siyah, kırmızı ve beyazın uyumudur. Siyah saç kullanan bir bayan kırmızı ruj sürdüğünde olduğundan daha dikkat çekici ve güzel gözükür. Kısa saça sahip ve siyah saçlı kişilerde kırmızı rujun ayrı bir havası vardır. Kendine tarz yaratmak isteyen bayanlar kırmızı ruju bu şekilde kullanabilirler.

   

  Kırmızı ruj bütün bayanlara yakışmayabilir. Yakışmadığı halde bu durumu zorlamak hoş olmayacaktır. Her bayanın mutlaka bir adet kırmızı ruju vardır. Özel günlerde veya kendini özel hissetmek isteyen bayanların çeşitli günlerde kullandığı bir renktir. Bu yüzden kullanılacağı güne dikkat edilmelidir normal gün içinde kırmızı ruj kullanımı çok uygun değildir. İnceliklerine dikkat isteyen bir renk olduğu için; kullanımı zorlu olabilir. Fakat çalışan bayanlar veya özel bir gün için hazırlanan bayanlar kırmızı ruju tercih edebilirler.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Maydanoz suyu ile zayıflama
  Maydanoz Suyu ile zayıflama

  Maydanoz suyu ile zayıflama: Maydanoz suyu özellikle idrar söktürücü özelliği ile anti oksidanların ve asitlerin vücuttan atılmasında etkilidir.

  Ünlüler nasıl zayıflıyor
  Ünlülerin Kilo Verme Sırları

  Yaz aylarına girince ilk iş kilo vermek. Her bayan rejim, spor gibi aktivitelere akın ediyor ve kısa zamanda kilo vermeye çalışıyor. Peki yaz kış zayıf kalan ünlüler bunu nasıl başarıyor? Ünlülerin kilo verme sırları cilt.

  Göbek yağlarını eriten bitkiler
  Göbek Eriten Bitkiler

  Kilo alımında en rahatsız edici göbek bölgesidir. Göbek ve bel çevresi ilk başta yağları depolar verirken de vücuttan en son atılırlar. Bu açıdan göbek bölgesi oldukça can sıkıcı bir şişkinliktir. Cilt.net olarak vereceğimiz göbek eriten bitkiler sayesinde bu bölgedeki yağlanmadan ve fazlalıklardan kolaylıkla kurtulacaksınız.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız