Cilt Bakımı Ve Güzellik
Elma kaymak maskesi

Kırışıklıklar için Kaymak Maskesi

Kaymak maskesi kırışıklıklardan kurtulmak için ideal bir maskedir. Kozmetik reyonlarında satılan pahalı ürünlere çok para harcamadan elma kaymak maskesini düzenli uygulayarak kırışıklık ve ince çizgilerden kurtulabilirsiniz. Evde kolayca hazırlanabilen elma kaymak maskesi tarifi ve kırışıklık tedavi edici özellikleri.

 

Elma Kaymak Maskesi Tarifi

  • Kaymak ( 3 yemek kaşığı )
  • Elma  ( 1 tane )

Hazırlanışı: 1 elmayı soyun ve 3 yemek kaşığı kaymağı ilave ederek mikserde 2 – 3 dakika boyunca karıştırın. Hazırlanan karışımı cam kaseye alarak cildinize masaj yaparak yayın kalın tabaka halinde. Ardından cildinizi temiz bir tülbentle kapatın ve 10 dakika boyunca bu şekilde uzanarak bekleyin. Süre sonunda cildinizi nemli bir bezle silin ve soğuk su ile yıkayın. Beş günde bir elma kaymak maskesini cildinize uygulayabilirsiniz.

 

  • Kaymak: Cildi dinlendirir, cildin elastikiyetini arttırarak nemlendirir ve yumuşatır. Kırışıklıklara karşı etkili olan kaymak cildin güzelleşmesini sağlar.
  • Elma: Asit içeren elma cildin diri kalmasını ve gerilmesinde etkilidir. Asit bulunduğundan tahriş yapabilir. Cildinizde maske yanma yapıyorsa hemen yıkamakta fayda vardır.

 

Yazar: Tarih: 5 Kasım 2014 - 9:00:44 Kategori: Cilt Bakımı, Kırışıklık Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,