Cilt Bakımı Ve Güzellik
kırışık giderici kremler

KIRIŞIKLIK GİDERİCİ MASKE TARİFLERİ

Kırışıklıklar için Bitkisel çözümler; Kırışıklıkların ciltte, yoğun olan bölgelerde giderilebilmesi için kremler veya bitkisel karışımlar uygulanabilir. Kırışıklıkların ne kadar sürede yok olacağını; kırışıklıkların derinliği belirler. Kullanılan bitkisel ürünlerin yapısına göre bu süre değişebilir. Bitkisel Kırışıklık maskesi tarifleri;

 

KIRIŞIKLIK MASKELERİ 

Kırışıklık Maskesi  

  • Yarım çay bardağı keten tohumu
  • 2 Çay bardağı su

Keten tohumunu su ile birlikte kaynatın. Kaynattığınızda haşlanmış hale gelen keten tohumunu ezebilirsiniz. Karışım ılık hale geldikten sonra; yüz bölgesine, özelliklede kırışıklıkların oluştuğu bölgeye sürülür. Yarım saat bekletildikten sonra yıkanır. Haftada bir kere kullanılabilir.

 

Bitkisel Kırışıklık Giderici  

  • 5 damla badem yağı
  • 3 dilim avokado

Avokado robottan geçirilir. İçerisine  badem yağı eklenir. Elde edilen karışım, göz çevresi kırışıklıklarına çok iyi gelir. Göz çevrenize sürdükten sonra; 5 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Badem yağının kırışıklık açma özelliği vardır. Avokado ile birlikte cildi nemlendirir.

 

Salatalıklı Kırışıklık Maskesi 

  • 1 yumurta akı
  • Zeytinyağı
  • 1 adet salatalık

1 adet salatalık kabuğu soyulmadan, ince ince doğranır. Yumurta akı ve bir miktar zeytinyağı karıştırılır. Bu karışıma salata dilimleri batırılır. İstediğiniz bölgeye salata dilimlerini koyarak bekletebilirsiniz. 30 dakika kadar beklettikten sonra; kullandığınız salataları atarak, yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yumurta akı cildi gerer ve zeytinyağı da nemlendirip kırışıklık giderir.

 

Yazar: Tarih: 20 Mayıs 2013 - 11:00:28 Kategori: Cilt Bakımı, Kırışıklık Tedavisi
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız
Kapat X