Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kırışıklık giderici maske

Kırışıklık giderici doğal maske tarifleri yüzdeki kırışıklıkların yanı sıra boyun kısmında ve ellerdeki kırışıklıklar içinde uygulanabilir. Yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklar ile savaşmak için estetik işlemlere veya pahalı kozmetik ürünlere para vermeye gerek yok.

Sizde evinizde hazırlayacağınız kırışıklık giderici doğal maskeler sayesinde bu problemden kısa sürede kurtulabilir yaşlanma etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Doğal Maske Tarifleri

Elma ve Süt Maskesi

Kırışıklıklar için en etkili maskelerden biridir ve ayrıca uygulayan kişinin 7 yaş gençleşmesini sağlar.

 • Elma
 • Süt kaymağı (1 yemek kaşığı)
 • Su (2 yemek kaşığı)

Yapılışı: Orta büyüklükteki bir elmayı cam kaseye rendeleyin, ardından su ile kaymağı karıştırıp kaynatın, kaynayan karışımın içine rendelediğiniz elmayı da ilave ederek 1 dakika daha ocakta bekletin. Süre sonunda ocağı kapatın ve hazırladığınız kırışık giderici doğal maskenin soğumasını bekleyin.

Uygulanışı: Soğuyan maskeyi parmaklarınızla masaj yaparak kırışık olan bölgelere (yüz, boyun veya eller) iyice yedirin. Maske yüzünüzdeyken mimikleri fazla hareket ettirmeden 1 saat kadar bekleyin ve ardından ılık veya soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Kırışıklık giderici doğal maskeyi haftada bir defa uyguladığınızda 6 ay içerisinde 5-7 yaş genç bir görünüme kavuşacaksınız

Etkisi: Elmanın besleyici ve süt kaymağının yenileyici etkisi kırışıklık tedavisi için kullanılır. Aksatılmadan her hafta uygulanması sonucu cildin pürüzsüz görünmesini ve daha gergin olmasını sağlar. Maske 8 hafta boyunca aksatılmadan uygulandığında cildi 3-4 yıl, 6 ay kullanımı sonucu ise cildi en az 5 yıl gençleştirir.

Salatalık ve Süt Maskesi

Bu maske kırışıkların olduğu tüm bölgelere; Yüzün tamamına, göz çevresine, alın bölgesine, boyun kısmına, dekolte bölgesine veya ellere uygulanabilir.

 • Süt (Yarım çay bardağı)
 • Salatalık (orta boy)

Hazırlanışı: Salatalığın suyu çıkarılır ve süt ile karıştırılır. Hazırlanan karışım pamuk yardımıyla kırışıklıkların olduğu bölgeye sürülüp kuruması beklenir, kuruduktan sonra bir kat ve ikinci kez kuruduktan sonra bir kat daha sürülür (toplamda maskeyi 3 kez uygulamış olmanız gerekiyor). Son kat sürüldükten 10 dakika sonra bölge ılık veya soğuk su ile durulanır. Kırışıklık giderici doğal maske her hafta düzenli uygulanmalıdır, kırışıklıklar derin ise haftada 2 kez kullanılabilir.

Etkisi: Salatalık suyu kırışıklıkların açılmasında oldukça etkilidir ve süt ise cildin diri kalmasını sağlarken gerginliğini artırmasını ve salatalığın açtığı kırışıklıkların tekrar oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

Yüzdeki Kırışıklıkları Gideren Doğal Maske

Maya maskesi yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıkları azaltmada oldukça etkilidir bu yüzden maskeyi sadece, yüz, göz çevresi ve alın bölgenizde kullanın.

 • Yaş maya (1 adet)
 • Su (yarım çay bardağı)

Hazırlanışı: Suyun ılık olması gerekir, Su içerisine maya ilave edilerek kaşıkla ezilip maske kıvamına gelene kadar 5-10 dakika karıştırılır. Maske kırışıklıkların bulunduğu bölgeye uygulanarak yarım saat bekletilip süre sonunda ılık su ile yıkanarak çıkarılır. Haftada bir kez kullanılan maske kırışıklıkları giderir, cilt rengini düzenler.

Kırışıklıkları Gidermek için Öneriler

 1. Kırışıklıkların oluşmaması için gece uykusunu düzenli olarak olmalısınız.
 2. Uyduğunuz ortam ne kadar karanlık olursa cildiniz o kadar hızlı kendini yeniler bu yüzden gece lambası veya salon ışıklarını kapatarak uyuyun.
 3. Su bir çok cilt problemi gibi kırışıklıklarında ana nedenidir, İlk olarak sabah uyandığınızda aç karnına 2 bardak su için ve günde en az 2 litre su tüketin.
 4. Cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin, cildiniz için kozmetik ürünlerden ziyade doğal temizleyici ve nemlendiricileri tercih edin.
 5. Yaz aylarında güneş koruma faktörlü kremler, güneş gözlüğü ve şapka kullanmaya özen gösterin.
 6. 35 yaş altı ve derin kırışıklıkları olmayan kişiler kırışıklık maskesi tariflerinden faydalanabilirler.
 7. 35-50 yaş arası bayanlar yukarıda yer alan tarifleri deneyebilirler.
 8. 50 yaş üstü bayanlar kırışıklık maskelerinin yanı sıra kozmetik ürünlerden veya estetik işlemlerden faydalanabilirler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. aycan diyor ki:

  Ben de kesinlikle hyaluronic acid ve serumunu kullanmanızı öneririm. Araştırırsanız cilt yenileyici özelliğine şaşıracaksınız. Gerçekten cildi yeniliyor ve kırışmasını önlüyor. Piyasada en uygun fiyata DOA Kozmetik satıyor. Şiddetle tavsiye ederim…

 2. nesss diyor ki:

  iyi günler bu maske göz çevresine de uygulanabiliyor mu peki ?

  • Berçin Çelebi diyor ki:

   göz çevresi için yazdığımız kırışıklık maskelerini uygulayın.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız