Cilt Bakımı Ve Güzellik

uzman

Sorularınızı uzman doktorlar yanıtlıyor

Hemen Tıkla Soru.cilt.net

Reklamlar
Kimyasal peeling
 • Yazar :
 • Tarih: 2 Ekim 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Peeling Tarifleri
 • KİMYASAL PEELİNG

  Kimyasal Peeling : Bayanların cildi, günlük koşullara göre çeşitli şekillere girebilir ve problemler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle cilt bakımı son derece önemli bir husustur. Bayanlar, özellikle son birkaç sene içerisinde kimyasal peeling yöntemine fazlası ile önem vermiştir. Bu tedavi yöntemini kullanan bayanların aldığı olumlu sonuçlar neticesinde popülaritesi belirgin şekilde artan bu tedavi yöntemi, sürekli olarak yaygınlığını arttırmaya devam ediyor.

   

  Kimyasal peeling ile ilgili tüm merak edilenleri araştırdık ve bir bilgi yazısı ortaya çıkardık. Şimdi daha ince detaylar ile bu muazzam cilt bakım tedavisi türünü inceleyelim.

   

  Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

  Bu yöntem cildin öz rengini kazanması, sivilce ve aknelerin yok olması, ciltte ki çatlakların giderilmesi amacı ile uygulanan ve cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Uygulanma süreci de çok basittir ve kısa zaman içerisinde verimli sonuçlar verir.

   

  Öncelikle cildinizin yaşadığı sorunlar ile ilgili bir estetisyen’e başvuruyorsunuz. Cildinizin mevcut durumu ve sıkıntıların nelerden kaynaklı olduğu çeşitli testler eşliğinde belirleniyor. Daha sonra kimyasal peeling uygulamasına yönelik bir karar verilirse tedavi süreciniz başlıyor. Cildinize sürülen beyaz renkte, sıvı yapıda ve içeriğinde cilt için faydalı kimyasal maddeleri içeren bir sıvı sürülmektedir. Bu sıvı, yumuşak bir yapıya sahiptir ve kısa süre içerisinde derinin altına işler.

   

  Derinin altına inen bu sıvı, soyulmaya neden olur. Aslında kimyasal peeling, genel olarak derinin soyulması işlemidir. Zaman içerisinde yaşanan renk kaybı ve oluşan lekeler için son derece önemli bir yöntemdir. Cildin durumuna göre birkaç farklı seansta sorunların tamamen ortadan kaldırıldığı görülmüştür.

   

  Kimyasal Peeling Pahalı bir İşlem midir?

  Bu yöntem, sıradan cilt bakım yöntemlerine nazaran daha farklı bir yöntemdir. Bu nedenle seans ücretleri, maddi anlamda belirgin bir pahalılık içerir. Cildinize uygulanan kimyasalların maddi değeri de son derece fazla olduğundan dolayı seans ücretlerinde çeşitlilik söz konusudur. Birçok estetisyen, kullandıkları peeling malzemelerini farklı firmalardan tedarik ettiklerinden dolayı, seans ücretlerine bunu yansıtmaları da farklı ücretleri beraberinde getiriyor.

   

  Kimyasal peeling, cildinizin durumuna göre gözlem yapılarak birkaç seans içerisinde uygulanır. Cildinizde belirgin bir değişiklik gözlemlendiğinde ise sonlandırılır. Bu noktadan itibaren kişisel cilt bakımı çok önemlidir.

   

  Kimyasal Peeling Faydaları

  Birçok farklı yönteme nazaran kısa zaman içerisinde verimli sonuçlar görebileceğiniz bir tedavi yöntemi olan kimyasal peeling, faydaları ile de farkını ortaya koyuyor. Faydalarını maddeler halinde inceleyecek olursak;

   

  • Ciltte ki sivilce lekelerinin belirgin olarak yok olmasında etken rol oynar.
  • Akne, leke ve siyah noktaların ortadan kaldırılmasın sağlar.
  • Ciltte soyulma yaratarak öz rengini kavuşmasına neden olur.
  • Kırışıklıkları giderici etkisi mevcuttur.
  • Cildin sıvı ihtiyacını karşılar ve dirilik kazandırır. Bununla dolaylı olarak sarkmaları engeller.

   

  Kimyasal Peeling Sonrası Yapılması Gerekenler.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  uzman

  Sorularınızı uzman doktorlar yanıtlıyor

  Hemen Tıkla Soru.cilt.net

  Nasıl sağlıklı beslenilir?
  Sağlıklı Beslenme Tavsiyeleri

  Hayatı sorunsuz bir şekilde yaşayabilmenin en önemli önceliklerinde biri de sağlıklı olmaktır. Bunu yanında vücut güzelliği, saç güzelliği, cilt güzelliği gibi konular için birçok kür, maske, tonik vb. uygulamalara yönelmekteyiz. Bu uygulamaların en büyük destekçisi sağlıklı beslenmektir.

  Zeytin yaprağının vücuda ve cilde faydaları
  Zeytin Yaprağının Faydaları

  Zeytin yaprağının faydaları: Zeytin yaprağı oldukça faydalı şifa verici bir bitkidir. Zeytin yaprağı kaynatılıp kür halinde içilebilir, özü ile cilt maskeleri yapılabilir veya yoğurt ile karıştırılarak tüketilebilir.

  Ayda 2 kilo verdiren diyet
  1800 Kalorilik Diyet

  1800 kalorilik diyet listesi ile haftada yarım kilo verebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğiniz 1800 kalorilik diyet listesini 1 haftalık süre ile uygulayabilirsiniz.

  2 haftada 4 kilo verdiren diyet
  1600 Kalorilik Diyet

  1600 kalorilik diyet programında 2 hafta içinde 4 kilo verebilirsiniz. 1600 kalorilik diyet listesini uygularken gün içerisinde 2 litre en az su içmeli ve en az 40 dakika yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda öğün aralarınızı 3 saat tutarak metabolizmanızın yavaşlamasını engelleyerek daha etkili bir şekilde kilo vermeniz sağlanmalıdır.

  1900 kalorilik diyet listesi
  1900 Kalorilik Diyet

  1900 kalori diyeti sayesinde haftada yarım kilo verebilirsiniz. Günlük alacağınız kalori miktarı 1900 kaloriyi geçmemelidir. Uzun vadede sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler için 1900 kalori diyeti cilt.net’de Kısa vadede zayıflamak isteyenler için 1000 kalorilik diyet listesini deneyebilirsiniz. 1900 kalorilik diyet listesini 1 hafta uygulayıp 3 gün ara verin ve tekrar devam edin.

  Sponsorlu Bağlantılar
  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız