Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kimyasal peeling

KİMYASAL PEELİNG

Kimyasal Peeling : Bayanların cildi, günlük koşullara göre çeşitli şekillere girebilir ve problemler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle cilt bakımı son derece önemli bir husustur. Bayanlar, özellikle son birkaç sene içerisinde kimyasal peeling yöntemine fazlası ile önem vermiştir. Bu tedavi yöntemini kullanan bayanların aldığı olumlu sonuçlar neticesinde popülaritesi belirgin şekilde artan bu tedavi yöntemi, sürekli olarak yaygınlığını arttırmaya devam ediyor.

 

Kimyasal peeling ile ilgili tüm merak edilenleri araştırdık ve bir bilgi yazısı ortaya çıkardık. Şimdi daha ince detaylar ile bu muazzam cilt bakım tedavisi türünü inceleyelim.

 

Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bu yöntem cildin öz rengini kazanması, sivilce ve aknelerin yok olması, ciltte ki çatlakların giderilmesi amacı ile uygulanan ve cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Uygulanma süreci de çok basittir ve kısa zaman içerisinde verimli sonuçlar verir.

 

Öncelikle cildinizin yaşadığı sorunlar ile ilgili bir estetisyen’e başvuruyorsunuz. Cildinizin mevcut durumu ve sıkıntıların nelerden kaynaklı olduğu çeşitli testler eşliğinde belirleniyor. Daha sonra kimyasal peeling uygulamasına yönelik bir karar verilirse tedavi süreciniz başlıyor. Cildinize sürülen beyaz renkte, sıvı yapıda ve içeriğinde cilt için faydalı kimyasal maddeleri içeren bir sıvı sürülmektedir. Bu sıvı, yumuşak bir yapıya sahiptir ve kısa süre içerisinde derinin altına işler.

 

Derinin altına inen bu sıvı, soyulmaya neden olur. Aslında kimyasal peeling, genel olarak derinin soyulması işlemidir. Zaman içerisinde yaşanan renk kaybı ve oluşan lekeler için son derece önemli bir yöntemdir. Cildin durumuna göre birkaç farklı seansta sorunların tamamen ortadan kaldırıldığı görülmüştür.

 

Kimyasal Peeling Pahalı bir İşlem midir?

Bu yöntem, sıradan cilt bakım yöntemlerine nazaran daha farklı bir yöntemdir. Bu nedenle seans ücretleri, maddi anlamda belirgin bir pahalılık içerir. Cildinize uygulanan kimyasalların maddi değeri de son derece fazla olduğundan dolayı seans ücretlerinde çeşitlilik söz konusudur. Birçok estetisyen, kullandıkları peeling malzemelerini farklı firmalardan tedarik ettiklerinden dolayı, seans ücretlerine bunu yansıtmaları da farklı ücretleri beraberinde getiriyor.

 

Kimyasal peeling, cildinizin durumuna göre gözlem yapılarak birkaç seans içerisinde uygulanır. Cildinizde belirgin bir değişiklik gözlemlendiğinde ise sonlandırılır. Bu noktadan itibaren kişisel cilt bakımı çok önemlidir.

 

Kimyasal Peeling Faydaları

Birçok farklı yönteme nazaran kısa zaman içerisinde verimli sonuçlar görebileceğiniz bir tedavi yöntemi olan kimyasal peeling, faydaları ile de farkını ortaya koyuyor. Faydalarını maddeler halinde inceleyecek olursak;

 

  • Ciltte ki sivilce lekelerinin belirgin olarak yok olmasında etken rol oynar.
  • Akne, leke ve siyah noktaların ortadan kaldırılmasın sağlar.
  • Ciltte soyulma yaratarak öz rengini kavuşmasına neden olur.
  • Kırışıklıkları giderici etkisi mevcuttur.
  • Cildin sıvı ihtiyacını karşılar ve dirilik kazandırır. Bununla dolaylı olarak sarkmaları engeller.

 

Kimyasal Peeling Sonrası Yapılması Gerekenler.

 

Yazar: Tarih: 2 Ekim 2013 - 1:00:06 Kategori: Cilt Bakımı, Peeling Tarifleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,