Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Kimyasal peeling
 • Yazar :
 • Tarih: 2 Ekim 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Peeling Tarifleri
 • KİMYASAL PEELİNG

  Kimyasal Peeling : Bayanların cildi, günlük koşullara göre çeşitli şekillere girebilir ve problemler ortaya çıkarabilir. Bu nedenle cilt bakımı son derece önemli bir husustur. Bayanlar, özellikle son birkaç sene içerisinde kimyasal peeling yöntemine fazlası ile önem vermiştir. Bu tedavi yöntemini kullanan bayanların aldığı olumlu sonuçlar neticesinde popülaritesi belirgin şekilde artan bu tedavi yöntemi, sürekli olarak yaygınlığını arttırmaya devam ediyor.

   

  Kimyasal peeling ile ilgili tüm merak edilenleri araştırdık ve bir bilgi yazısı ortaya çıkardık. Şimdi daha ince detaylar ile bu muazzam cilt bakım tedavisi türünü inceleyelim.

   

  Kimyasal Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

  Bu yöntem cildin öz rengini kazanması, sivilce ve aknelerin yok olması, ciltte ki çatlakların giderilmesi amacı ile uygulanan ve cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Uygulanma süreci de çok basittir ve kısa zaman içerisinde verimli sonuçlar verir.

   

  Öncelikle cildinizin yaşadığı sorunlar ile ilgili bir estetisyen’e başvuruyorsunuz. Cildinizin mevcut durumu ve sıkıntıların nelerden kaynaklı olduğu çeşitli testler eşliğinde belirleniyor. Daha sonra kimyasal peeling uygulamasına yönelik bir karar verilirse tedavi süreciniz başlıyor. Cildinize sürülen beyaz renkte, sıvı yapıda ve içeriğinde cilt için faydalı kimyasal maddeleri içeren bir sıvı sürülmektedir. Bu sıvı, yumuşak bir yapıya sahiptir ve kısa süre içerisinde derinin altına işler.

   

  Derinin altına inen bu sıvı, soyulmaya neden olur. Aslında kimyasal peeling, genel olarak derinin soyulması işlemidir. Zaman içerisinde yaşanan renk kaybı ve oluşan lekeler için son derece önemli bir yöntemdir. Cildin durumuna göre birkaç farklı seansta sorunların tamamen ortadan kaldırıldığı görülmüştür.

   

  Kimyasal Peeling Pahalı bir İşlem midir?

  Bu yöntem, sıradan cilt bakım yöntemlerine nazaran daha farklı bir yöntemdir. Bu nedenle seans ücretleri, maddi anlamda belirgin bir pahalılık içerir. Cildinize uygulanan kimyasalların maddi değeri de son derece fazla olduğundan dolayı seans ücretlerinde çeşitlilik söz konusudur. Birçok estetisyen, kullandıkları peeling malzemelerini farklı firmalardan tedarik ettiklerinden dolayı, seans ücretlerine bunu yansıtmaları da farklı ücretleri beraberinde getiriyor.

   

  Kimyasal peeling, cildinizin durumuna göre gözlem yapılarak birkaç seans içerisinde uygulanır. Cildinizde belirgin bir değişiklik gözlemlendiğinde ise sonlandırılır. Bu noktadan itibaren kişisel cilt bakımı çok önemlidir.

   

  Kimyasal Peeling Faydaları

  Birçok farklı yönteme nazaran kısa zaman içerisinde verimli sonuçlar görebileceğiniz bir tedavi yöntemi olan kimyasal peeling, faydaları ile de farkını ortaya koyuyor. Faydalarını maddeler halinde inceleyecek olursak;

   

  • Ciltte ki sivilce lekelerinin belirgin olarak yok olmasında etken rol oynar.
  • Akne, leke ve siyah noktaların ortadan kaldırılmasın sağlar.
  • Ciltte soyulma yaratarak öz rengini kavuşmasına neden olur.
  • Kırışıklıkları giderici etkisi mevcuttur.
  • Cildin sıvı ihtiyacını karşılar ve dirilik kazandırır. Bununla dolaylı olarak sarkmaları engeller.

   

  Kimyasal Peeling Sonrası Yapılması Gerekenler.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Yasemin çayı demleme
  Yasemin Çayının Faydaları

  Yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayı Asya’da tropikal iklimin hüküm sürdüğü yerlerde doğal olarak yetişir. Kendine has kokusu ile bilinen yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayının faydaları aşağıdaki gibidir.

  Sıcak su kilo verdirirmi
  Sıcak Su Zayıflatırmı?

  Zayıflamak istiyorum diyorsanız sıcak su içmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Çünkü soğuk su iştahınızın açılmasını sağlarken sıcak su tam tersi etki yapıp iştahın kapanmasını sağlıyor. Cilt.net olarak su içerek zayıflamak isteyenlere özel sıcak su zayıflatır mı? Konusunu ele aldık.

  Zencefil çayı nasıl yapılır?
  Zencefil Çayının Faydaları

  Asya’nın tropikal yerlerinde yetişen zencefil genellikle baharat olarak kullanılsada zencefil çayınında sağlık yönünden birçok faydası vardır. Zencefil çayının faydaları ve zencefil çayı tarifi Cilt.net farkıyla sizlerle.

  Elma diyeti nasıl yapılır?
  Elma Diyeti

  Birçok diyetisyenin onayladığı elmanın zayıflatma etkisi oldukça yüksek. Elmanın tok tutma etkisi aynı zamanda cilde güzellik vermesi bu diyeti uygulamanızın en büyük nedeni. Cilt.net olarak verdiğimiz elma diyetini uygularken aynı zamanda 1 saat tempolu yürüyüş uygulamalı ve gün içinde 2 – 3 kez yeşil çay tüketmelisiniz.

  Sinameki çayı nasıl demlenir?
  Sinameki Çayının Faydaları

  Tropikal bölgelerde yetişen sinameki bitkisi müshil etkisiyle bilinen bir bitki türüdür. Sinameki çayının faydaları ve zararları nelerdir? Sinameki çayı nasıl demlenir? Merak edenler için sinemaki çayı fayda, zararları ve hazırlanışı.

  Ayran diyeti listesi
  Ayran Diyeti

  Hem sizi acıktırmayan hem de boş bir şişlik oluşturan ayran diyetini uygulamaya ne dersiniz? İlk birkaç gün zorlanacağınız ayran diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verecek aldığınız fazla kiloları kısa zamanda vereceksiniz. Bizde cilt.net olarak 1 haftalık ayran diyetini sizlerle paylaşıyoruz.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız