Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kilo almak için yapmanız gerekenler.

Kilo Almak İçin Ne Yapmalı

Nasıl kilo alırım? Merak ediyorsanız kilo almayan ince yapılı bir vücut tipiniz var demektir. Kilo alan, kilo almayan ve istediği zaman kilo alıp verebilen, endomorf, ektomorf ve mezomorf isminde 3 farklı vücut tipi mevcut.

 

Kilo alamayan ince yapılı vücut tipi ektomorfdur. Kilo alan ve iri kemikli vücut yapısı ise endomorf ve istediği zaman kilo alıp verebilen vücut tipi mezomorftur.

 

Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kilo alamayan vücut tipi ektemorfta sağlıklı şekilde beslendiğinde diğer vücut tipleri gibi kilo alabilir. Tabi beslenme programına sporu da eklemelidir.

 

 1. Almanız gereken kalori miktarını öğrenerek bu limitin üzerine 400 kalori daha ekleyin. Yani normalde günde 2000 kalori alıyorsanız bunu 2400’e çıkarmalısınız. Bu sayede 7 günde tartıda 1 kilo fazla çıkarsınız.
 2. Kilo almak için yediğiniz besinlerin karbonhidrat ve protein içermesi sağlıklı yağlardan oluşması gerekir.
 3. Kaslı vücut her zaman daha kiloludur. Bu yüzden sık, sık ağırlıklarla egzersizler yapmalısınız.
 4. Günde içeceğiniz su miktarı mutlaka 3 litre olmalıdır.
 5. Kilo alırken yağlı bir vücuda sahip olmamalısınız bu kiloların göbekte toplanmasına neden olur. Sağlıklı şekilde kilo almak için kaliteli beslenmeniz şart.
 6. Tükettiğiniz yiyecekler rafine yağları içermez ve abur cubur olmazsa kilo alırken göbek yapma şansınızda olmaz.
 7. Sürekli olarak yemek yerseniz yani günde 6 – 7 kere kilo almanız hızlanacaktır.
 8. Ara öğünlerinize sürekli olarak fındık, badem ve ceviz gibi besinler ekleyin.
 9. Gün içinde mutlaka karbonhidrat tüketmelisiniz. Bunlar ise; makarna, kepekli ekmek, bulgur ve esmer pirinç tüketebilirsiniz.
 10. Vücudunuzda açlık hissetmemeye özen gösterin. Yani aç kalmayın.
 11. Yediğiniz besinlerin kalori miktarlarına özen gösterin. Yağ, karbonhidrat ve proteini dikkatlice tüketin.
 12. Büyüme hormonu en iyi şekilde uyku ile alınır. En iyi uyku ise karanlık bir odada sağlanır. Düzenli uyku uyuyan kişilerde vücut daha sağlıklıdır.
 13. Kilo almaktan kasıt bol şekerli ürünler ve abur cubura yönelmek değildir. Hatta şekeri ve abur cuburları hayatınızdan çıkarmalısınız.
 14. Unutulmamalıdır ki herkes kolayca kilo alabilir ve kolay bir şekilde kilo verebilir.
 15. Nasıl kilo alırım diyenlere cilt.net’in en önemli tavsiyesi ise düzenli bir şekilde diyet yapmaktır ve bir doktora görünmektir. Aynı zamanda bir spor salonuna yazılarak daha sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 20 Mart 2015 - 11:00:02 Kategori: Diyet, Kilo Alma Yöntemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. hayriye diyor ki:

  37 kiloyum 27 yaşındayım en fazla 40 kilo oluyorum daha fazla nasıl alabilirim kilo bilmiyorum artık kilo almak istiyorum bıktım zayifliktan giydiğim elbiseler istediğim gibi olmuyo ve hüsrana ugryorum

  • Denis Kara diyor ki:

   Hayriye hanım Kilo almanın kilo vermekten daha zor olduğu bilimsel bir gerçektir. Metabolizmanın hızlı çalışması yiyeceklerden alınan enerjinin hızlı bir şekilde tüketilmesini sağlar. Zayıf olan kişilerin ideal kilolarına ulaşmak için neredeyse 10 kilo almaları gerekir. Yatmadan önce yenilen besinler ve kilo almak için yapılan diyetler 2 ay gibi bir sürede sonuç verir. İdeal kilonuza ulaşmak için midenizi genişletmeniz gerekir. Mide genişlemesi çok yemek yemek ve bol su içmekle ilgilidir.

Etiketler:
Etiketler:, , ,