Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kilo aldıran vitaminler listesi

Kilo Aldıran Vitaminler

Kilo almak istiyorsanız öncelikle beslenme düzeninize besin oranları güçlü vitaminler ve mineraller eklemelisiniz. Kilo almak için birçok yöntem deniyor olabilir bol kalorili yiyecekler tüketiyor olabilirsiniz. Fakat bu gıdaların hepsi vücut sağlığınızı bozar. Cilt.net olarak yazdığımız kilo aldıran vitaminleri tüketerek kilo alabilirsiniz.

 

Hangi Vitaminler Kilo Aldırır?

Sadece eczanelerde satılan hepsi bir arada multivitaminleri kullanarak kilo almaya çalışmayın. Bu tamamı ile yanlış bir uygulama olur. Besin değeri yüksek yağ asidi, protein, mineral ve vitamin bakımından zengin bir diyet programı uygulamanız gerekmektedir. Kilo almak istiyor fakat alamıyorsanız önce bir beslenme uzmanı ile görüşüp yardım alabilirsiniz. Etkinliği kanıtlanan bazı vitaminler kilo alımına yardımcı olur. Bunlar ise sırası ile;

 

Tiamin B1 Vitamini

B vitaminlerinden biri olan tiamin suda çözünür ve iştah açıcı özelliği bulunur. Kilo almayı kolaylaştıran tiamin vitamini esmer pirinç, tam tahıllı gıdalar ve ette bulunur.  Bu gıdaları tüketerek tiamin vitamininden kolayca yararlanabilirsiniz.

 

C Vitamini

Amerika’da yapılan araştırmaya göre C vitamini metabolizma hızını çok azda olsa yavaşlatıyor. Eğer zayıflamanız metabolizmanızın fazla çalışmasından ise C vitamini takviyesi alarak metabolizma hızını yavaşlatabilirsiniz. Gün içinde aşırı miktarda C vitamini yüklemesi yapıldığında ise mide bozulur ve ishal gibi sorunlar baş gösterir. Buda kilo alımınızı engeller.

 

D Vitamini

Kemiklerin güçlenmesinde etkili olan D vitamini hamile bayanların sağlıklı bir şekilde kilo alması içinde önerilen vitaminler arasındadır. Kemikleri güçlendirdiği için kilo almada etkili olan egzersizlerin daha sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

 

Çinko

Çinko alımı sağlıklı bir şekilde uygulanmadığı taktirde kilo alımını zorlaştırsa da doktorun önerdiği şekilde kullanıldığında iştahı açar ve kilo alımını kolaylaştırır. Bol miktarda bulunan deniz ürünleri, et ve kuruyemiş tüketerek çinko alımı da sağlayabilirsiniz.

 

Demir

Demir eksikliği özellikle çocuklarda ve ergenlerde kilo alımını yavaşlatır. Doktora danışarak önereceği oranlarda demir vitamini alabilir veya yeşil yaprakları sebzeli tüketerek bu eksikliği giderebilirsiniz. Kilo alımını hızlandıran bir mineraldir.

 

Yazar: Tarih: 7 Kasım 2014 - 6:00:34 Kategori: Diyet, Kilo Alma Yöntemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,