Cilt Bakımı Ve Güzellik
kilo-aldiran-vitaminler

Hangi vitaminler kilo aldırır?

 

Kilo aldıran yiyeceklerle beslenmemiz dahilinde ve daha sağlıklı, daha düzenli besin planlaması yapmamız takdirinde rahatlıkla kilo alabilmemiz mümkün olmaktadır.

 

Tabi bu kilo alma sürecinin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde olabilmesi için vücudumuzda kilo almamızı engelleyen başka sağlık problemlerinin de bulunmaması gerektiğini unutmamamız şarttır.

 

kilo-aldiran-vitaminler-nelerdir

 

Kilo aldıran besinlerin içeriğinde doğal olarak bulunan kilo aldıran vitaminler sayesinde hem besin değeri olarak son derece sağlıklı ürünlerle beslenmemiz mümkün olmakta; hem de bu besinlerin diğer bir türdeki içerikleri olan karbonhidratlar, mineraller ve proteinler de metabolizmamıza girerek sağlıklı bir bünyeye kavuşmamıza yardımcı olmaktadırlar.

 

 

kilo-aldiran-D-vitamini

 

Hatta bunun için kilo aldıran ilaçlara, Supradyn gibi ek gıda vitamin ürünlerine dahi başvurulmaktadır. Ancak her şeyden önce vitamin ihtiyacının doğal ürünlerden karşılanması ilk tercihler arasında olmalıdır.

 

Kilo aldıran vitaminler, besinler aracılığıyla vücudumuza sokulduğunda, hem vücuttaki pek çok sağlık öğesine katkıda bulunurken hem de iştah açılarak kilo alma işlemi gerçekleştirilebilinir.

 

 

kilo-aldiran-C-vitamini

 

Bunun yerine kilo aldıran vitamin haplarından ya da kilo aldıran iğnelerden faydalanmak da mümkün olsa da bu şekilde yapay yollardan bünyeye vitamin alınması çözümlerin daha yüzeysel ve daha kısa süreli olabilmesine neden olmaktadır.

 

Sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek adına bu kilo almaya çalışan süreçlerde tüketilen besinlerin mümkün oldukça sağlıklı bir besin programına uyularak sağlıklı bir şekilde tüketilmesi en doğru yöntemdir. Kilo aldıran vitaminlerin başlıcaları ise şöyledir;

 

vitaminlerden-hangileir-kilo-aldirir

 

  • D vitamini : Bireyin sağlıklı bir kemik yapısına sahip olması için müthiş önemli olan vitaminlerden biri olan D vitamini, özel olarak hamile kadınların da bebekleri adına sağlıklı bir şekilde kilo alabilmeleri adına oldukça etkili bir vitamindir.

 

  • Aynı zamanda kilo alma sürecinde düzenli egzersiz yapan kişilerin vücut direncini de kırdığından mümkün olduğunca D vitamini tüketilerek sağlıklı kilo alma süreci atlatılabilir.

 

c-vitamininin-kiloya-etkisi

 

  • C vitamini : Bu vitamin özellikle metabolik olarak çok hızlı çalışma prensibine sahip olan bireylere önerilmektedir. Çünkü C vitamini vücudun çalışma hızını düşürebilmektedir. Aynı zamanda vücut açısından depolanmayan bir vitamin türü olan C vitamini, günlük olarak tüketilmesi gereken vitamin türlerinin de içerisinde yer almaktadır.

 

b12-vitamininin-kilo-almaya-etkisi

 

  • B12 vitamini : Beslenme uzmanları ve hekimler tarafından çoğunlukla çok zayıflamış hastalara özellikle tavsiye edilen B12 vitamini, vücuda hem enerji vererek hem de iştahı açar. Böylelikle kişi daha çok beslenme ihtiyacı hissederek daha kolay kilo alabilmektedir.

 

b1-vitamininin-kilo-almaya-etkisi

 

  • B1 vitamini : Bir diğer adı “tiamin” olan bu vitaminin de vücut üzerinde iştah açıcı etkisi bulunmaktadır. Kilo alma sürecini kolaylaştıran vitaminlerden biri olan B1 vitaminini metabolizmaya sokmak için et, tahıllı ürünler ve esmer pirinç gibi yiyeceklerle beslenmemiz yeterlidir.

Yazar: Tarih: 18 Eylül 2016 - 4:57:35 Kategori: Bitkiler Ve Vitaminler, Kilo Alma Yöntemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,