Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Kilin yararları
 • Yazar :
 • Tarih: 28 Mayıs 2013
 • Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri
 • KİL MASKESİNİN FAYDALARI

  Kil maddesinin tarihi çok eskidir. Bu yüzden günümüzde de oldukça fazla kullanılır. Cilt üzerindeki etkileri ve başarısı tartışılmazdır. Pek çok markanın kil maskesi bulunur. Kil renkleri ve maskeleri çeşit çeşittir. Güzellik maskeleri kategorimizde tüm kil çeşitlerini ve yapılışlarını ayrı ayrı cilt sorunlarınız için hangilerini kullanacağınıza bakabilirsiniz.

   

  Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

  1. Kil maskesinin en önemli faydası cilt tonunu tek renk yapmasıdır.
  2. Kil maskesi sivilce oluşumlarını engeller. Ciltteki sivilce lekeleri ve güneş lekelerine zamanla çok iyi gelir.
  3. Kil maskesi ardından yapılan nemlendirici uygulaması ile cilt kendini yeniler.
  4. Kil maskesinin kan hızlandırıcı etkisi vardır. Hücreleri yenilediği için; deri altında kalan ve çıkamayan sivilcelere çok iyi gelir.
  5. Dışarıdan gözükmeyen ve ellerinizle yüzünüze dokunduğunuzda sizi rahatsız eden bir takım pütürler hissedersiniz. Bu pütürlerin geçirilebilmesi için kil maskesi çok etkilidir. 1 ay gibi bir kullanım neticesinde bu pütürlerin ortadan kaybolduğunu görürsünüz.
  6. Cilt lekelerin açılması son derece zordur, Kil maskesi uygulayarak 6 ay içerisinde lekelerden kurtulabilirsiniz.
  7. Kil yüze sürüldüğünde cildi büyük bir hızla uyarmaya başlar.

   

  Önemli Hatırlatma

  • Kil maskesi çok faydalı diyerek her gün uygulamaya geçmeyiniz, cilt yüzeyindeki faydalı hücreler cilt yüzeyinde kalmalıdır.
  • Kil maskesi yeteri kadar olan miktarda kullanıldığında faydalıdır.  Yüzü son derece fazla gerdiği için sık kullanan kişilerde kırışıklıklara neden olabilir.
  • Haftada bir kere uygulanması en iyi yoldur.
  • Kil maskesi uyguladığınızda yüzünüzün dakikalar sonra yandığını hissedebilirsiniz bu yüzden kil maskesi ciltte en fazla 5 dakika bekletilmelidir.
  • Kil maskesini ciltte 5 dakikadan uzun süre bekletmek cildinize  zarar verebilir.

   

  Kil Maskesinin Yapılışı

  • Bir miktar kil ( cilt için olan killerden)
  • Su

   

  Hazırlanışı: Bir kap içerisine suyu ve kili maske kıvamına gelecek şekilde ayarlayın ve karıştırın. Maske yüzün üzerine ince bir tabaka olarak sürülür ve 5 dakika sonra yıkanır.  Su ile yapılabilen kil maskesi, gülsuyu gibi sıvı maddelerle de yapabilir.

  • Hatta papatyayı demleyerek; suyunu kullanıp uygulayabilirsiniz.
  • Kil maddesi değişik malzemeler ile birlikte karıştırılabilir. Cilt yapınızdaki sorunları belirleyerek; buna uygun bir bakım tedavisi seçebilirsiniz.
  • Cilt her malzemeyi kullanmaya müsait olabilir. Fakat cildinin yapısını tanıyan insanlar; buna uygun malzemeler seçmelidir.

   

  Kil maskesini batıklara da uygulayarak güzel sonuçlar alabilirsiniz. Önemli olan nokta çok uzun süre boyunca maskeyi vücutta tutmamaktır. Hemen hemen bütün cilt sorunlarına iyi gelen kil; efsane bir güzellik formülüdür.

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  1. BUKET diyor ki:

   yuzume kıl maskesı yaptım ve sıvılce cıktı neden acaba

   • Cilt Bakımı diyor ki:

    Buket hanım kil maskesi sivilce yapmaz, sivilce sorunu yakın zamanda yağlı beslenme, stres, hava kirliği, aşırı ter gibi nedenlerden dolayı oluşmuştur.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız