Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kil maskesi tarifi

Kil Maskesi Tarifi

Cildinizdeki sivilceler ve siyah noktaları temizlemek için kullanabileceğiniz kil maskeleri, Cilt yüzeyindeki yağı dengeleyerek daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlamaktadır. Yağ üretimi dengelendiğinde cildinizdeki gözeneklerde meydana gelen tıkanıklıklar da azalacak ve bu sayede çeşitli cilt sorunlarının üstesinden gelmiş olacaksınız.

 

Sivilce ve siyah nokta sorunları, cildinizdeki gözenekleri yağ ve kir nedeniyle tıkanması sonucu meydana gelmektedir. Kil maskeleri, gözeneklerin etkin bir şekilde temizlenmesi ve cildin yağ üretimini dengelemek üzere kullanılmaktadır. Kil içinde bulunan mineraller, cildinizin beslenmesi ve daha sağlıklı görünmesine de katkıda bulunacaktır.

 

Kil Maskesi

Basitçe hazırlayabileceğiniz kil maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler (bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı gül suyu ve bir tatlı kaşığı limon suyu). Gül suyu, limon suyu ve kili bir araya getirip karıştırın ve hazır hale gelen maskeyi parmaklarınızla cildinize iyice sürün. Kil maskesi yüzünüzde kuruyana kadar beklemelisiniz. Maske kuruduktan sonra ılık su yardımıyla cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada bir kere tekrarladığınızda cildinizi besleyecek, canlılık katacak ve doğal bir parlaklık sağlayacaktır.

 

Sivilceler İçin Kil Maskesi

Sivilcelerinizden kurtulmak için kullanabileceğiniz bu tarifte ihtiyacınız olan malzemeler (3 tatlı kaşığı kil, 50 gram maden suyu, bir dilim limonun suyu, 30 gram gül suyu). Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın ve karışımı cildinize sürüp kurumasını bekleyin. Maske, yüzünüzde kuruduktan sonra cildinizi yıkayıp temizleyin. Ardından bir parça pamuğa az miktarda maden suyu döküp bununla cildinizi tekrardan silin. 3 hafta boyunca 3 günde bir olmak üzere düzenli kullandığınızda sivilcelerinizden kurtulabilir, kolayca daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

 

Siyah Nokta Temizleyen Kil Maskesi

Cilt gözeneklerinde oluşan siyah noktaları temizlemek için kullanabileceğiniz bu tarifte ihtiyacınız olan malzemeler (bir çay kaşığı kil ve bir tatlı kaşığı papatya suyu). Papatya suyu ve kili bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize iyice sürüp on dakika kadar bekleyin. Sonrasında cildinizi ılık su yardımıyla yıkayıp temizleyin. Haftada bir kere bu uygulamayı tekrarladığınızda siyah nokta sorunu yaşamazsınız. Cilt yapısı hassas olan kişiler maskeyi yüzlerine sürdükten sonra kuruyana kadar beklemeli ve vakit kaybetmeden yıkayıp temizlemelidir.

 

Kil Maskesini Kimler Kullanmalı?

Cildi sivilcelere yatkın olanlar, cildi yağlı olanlar ve cildinde parlama bulunanlar kil maskeleri kullanabilir. Cildin yağlanmasını önleyen ve yağ oranını dengeleyen kil maskeleri, anti agent özelliği göstermektedir. Gözeneklerde biriken makyaj kalıntılarından kurtulmak için de kil maskelerinden faydalanabilirsiniz. Kil maskelerini cildinize uygularken göz ve ağız çevresine fazla yaklaştırmamalısınız. Tırnaklarınız uzunsa, kil maskesi uygularken eldiven takmanız faydalı olacaktır. Maskeleri cildinize uygularken aşağıdan yukarı doğru hareketlerle uygulamalısınız. Cildinize süreceğiniz kil miktarı, cildin görünmesini engelleyecek kalınlıkta olmalı ancak cilde ağırlık yapacak kadar da kalın olmamalıdır.

Yazar: Tarih: 10 Mayıs 2016 - 11:08:48 Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,