Cilt Bakımı Ve Güzellik
Keratin kaynak nasıl yapılır

SAÇA KERATİN KAYNAK  NASIL YAPILIR

Keratin kaynak nasıl yapılır ; Kaynak saç yaptırmak eskiye göre hem çok ucuz hem de kullanımı çok rahat. Keratinle saça kaynak yapılması ise uygulanan keratin yöntemi ile gerçekleşiyor.

Keratin ile saça kaynak yapılması farklı şekillerin keratin maddesi ile hazırlanması sonucu doğal saçlarınıza kaynak şeklinde uygulanıyor. Keratin maddesi sert bir yapıya sahip ve keratini eritmek için maşa kullanılıyor ve saç uçlarına şekil vererek gerçekleştiriliyor.

Saça kaynak yaptırırken uzmanlar 07 cm ile 1 cm arasında saç ile bir boşluk bırakırlar ve kaynak o uzantıda yapılır. Saçlar daha sonra uzayacağı için aradaki mesafe 2 ayda 3 – 4 cm’e ulaşır ve zaman geçip saç uzadıkça tarama açısından zorluk yaşanır. Kaynak düzeltilmek üzere uzman yardımına başvurulur.

Saça keratin Kaynak Nasıl Yapılır

1- İlk etapta saçın en alt kısmından başlanır ve saçlar eşit tutamlar halinde ayrılır. Saçın tutamdan alındığı kısmın kalınlığı ya da inceliği çok önemlidir. Alındığı yön ve uygulandığı kısımda aynı zamanda önemlidir.

2- Saç diplerine uzmanların uyguladığı ve koruyucu olarak kullandıkları madde hair extensions uygulanır ve bu madde keratinin saça değmemesi için saç ile birlikte uygulama süresince sabitlenir.

3- Saç tutamı ayrıldı ve korumaya saç dibi alındıktan sonra bu aşamada kaynak yapılacak saç tutamı belirlenir.

4- Daha sonra kaynak yapan makine ile heratin denilen sert madde eritilerek kaynak ile kendi saçınız birbirine kaynatılır.

5- Son adımda ise keratin kaynak yapılan saçın kendi saçınızla bütünlük oluşturması açısından birbirine parmak uçları ile bastırılır ve parmak uçları ile çevrilerek rulo halinde yuvarlayarak işlem bitirilir.

Bu uygulama bu şekilde tüm saça sabırla ve tek tek uygulanır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız