Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kepek problemine karşı çözümler

KEPEĞE KARŞI EN ETKİLİ ÇÖZÜM

Kafa derisinde oluşan ölü derinin pullanarak dökülmesine kepek denir. Bulaşıcı olmayan kepek problemi ciddi bir rahatsızlık olmasa da, saçlarınızdaki pul pul beyaz döküntüler hoş durmaz bu durumdan dolayı kepeğe karşı etkili çözüm arayışında olabilirsiniz. Cilt.net olarak sizi kepek probleminden tamamen kurtaracak en etkili çözüm tariflerini ve dikkat etmeniz gerekenleri sizler için yazdık.

 

Kepeğe Karşı En Etkili Çözüm Tarifi

  • Beyaz sirke ( 1 çay kaşığı )
  • Yeşil çay ( 1 su bardağı )
  • Nane yağı ( 2 – 3 damla )

Hazırlanışı: Yukarıdaki malzemeleri verilen ölçülerde Cam bir kasede iyice karıştırınız. Saçlarınızı hafif su ile nemlendirip karışımı saç köklerinize iyice yediriniz ve 5 – 6 dakika bu şekilde bekleyiniz. Kepeğe karşı çözüm olan tarifi etkili ve güvendiğiniz bir kepek şampuanı ile yıkayınız. Her banyo yaptığınızda bu işlemi uygularsanız kısa sürede kepek problemden kurtulursunuz.

 

Kepeğe Karşı Hindistan Cevizi Yağı İle Çözüm

  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı su

Hazırlanışı: Hindistan cevizi yağını su ile seyreltin ve parmak uçlarınızla masaj yaparak saç derisine yedirin, Hindistan cevizi yağını 15 dakika saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Kepek probleminden kurtulmak için 2 günde 1 bu uygulamayı yapabilirsiniz.

 

Bebek Yağı İle Kepeğe Çözüm

Bir kaç damla bebek yağını, haftada 2 gece yatmadan önce saçlarınıza masaj yaparak yedirin ve saçlarınızı bone yada havlu ile sarıp yatın. Sabah uyandıktan sonra saçlarınızı ılık veya soğuk su ile yıkayın.

 

Kepeğe Karşı Çözüm Önerileri

  • Saçlarınızı sık sık yıkamayın, haftada 2 gün saç temizliği için yeterlidir. Saçlarınızı akşamları yatmadan önce yıkamaya özen gösterin.
  • Şampuanınızı değiştirin ve kepeğe karşı etkili şampuanlar kullanın ayrıca kepek şampuanının ph değerini dengeleyen bir şampuan olmasına dikkat edin.
  • Saçlarınızı yıkarken mümkün olduğunca soğuk veya ılık su tercih edin, sıcak su kepek oluşturan bakterilerin çoğalmasına neden olur.
  • Saçlarınızı her gün tarayın. Her gün taranan saçlarda kan dolaşımı hızlanır, ölü deri ve kepek saçlardan atılır.
  • Düzenli ve dengeli beslenin: Özellikle yeşil sebzeler ve meyvelerle beslenmek vücudun sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı bir vücutta kepek oluşumu görülmez.

 

Yazar: Tarih: 15 Ekim 2014 - 10:34:05 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız