Cilt Bakımı Ve Güzellik
Bitkisel kepek maskeleri

Kepeğe Bitkisel Çözüm

Saç derisindeki kepek problemini gidermek için bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Kepeği önlemek ve kepekleri gidermek için kullanabilceğiniz maske tarifleri ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Kepek problemi kısa bir süre içinde çözülmediği taktirde saçlar sağlığını kaybeder.

 

Kepeğe Karşı Nasıl Önlem Alınır

  • Saç diplerini sürekli kaşımak saç derisinin soyulmasına ve kepek oluşmasına yol açar.
  • Saç derisinin sağlığı için düzenli olarak saç bakımı yapmalı ve tek bir şampuan kullanmalısınız.
  • Saç diplerinin nefes alması için saçlarınızı çok sıkı toplamamalısınız.
  • Saç deriniz şampuana alışmadan, başka bir şampuana geçerseniz; saçlarınız devamlı sağlıksız gözükecektir.
  • Saçlar ılık su ile yıkanmalıdır. Ilık su; saç derisinden dökülecek kepeği biraz daha yatıştırır. Sıcak su uygulaması; sorunlu saç derisini daha fazla döker.

 

Kepeğe Bitkisel Çözüm

Banyodan çıkmadan önce su dolu bir kap içine yarım çay bardağı elma sirkesi ilave edin. Elma sirkesi ve su karışımını saçlarınıza dökün. Deriye güzel bir şekilde bakım yaparak, kepekleri önler. Her banyo sonrası kullanılabilir. Kepeklenmeye yeni başlamış saçlar için daha uygundur.

 

Kepek İçin Badem Yağı Maskesi

  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı badem yağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve elde etmiş olduğunuz karışımı saç diplerine yedirin. 20 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada 2 kere kullanarak kepek probleminden kurtulabilirsiniz.

 

Kepek İçin Etkili Şampuanlar

Syoss Kepek Kontrol Şampuanı: Dünyaca ünlü Syoss markasının ürettiği bu kepek şampuanı, daha ilk kullanımda sizleri hayretler içerisine düşürecek niteliklere sahip. Düzenli kullanımla birlikte de kepek probleminizden tamamıyla kurtulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Dermoskin Antiseborrheic Kepek, Pullanma ve Kaşıntı Sorunlarında Yardımcı Şampuan: Bu şampuan deri dostudur ve spesifik olarak kepek problemi için uzmanlar tarafından üretilmiştir. Çok kısa sürede etkisini göstermeye başlar.

Revigen Anti Stres Kepek Şampuanı: Kepek bazen de psikolojik nedenlerden dolayı artabilmektedir. Vücut bozulan psikolojiye tepkiyi bu şekilde verebilmektedir. Bu gibi sorunlar için ise Revigen Anti Stres Kepek Şampuanı kullanmak kısa sürede stres temelli kepek probleminizin çözümünü sağlayacaktır.

Bioderma Node Ds Cream Kepek Şampuanı: Bioderma markası, dermatologların danışmanlığında üretilen deri dostu ürünlere sahiptir. Saç derinizde oluşacak kaşıntı, egzama gibi sorunlar için birebirdir ve kepek oluşumunu engeller.

Tresan Anti Dandruff Kepeğe Karşı Şampuan: Şifalı bitkileri yoğunlukla kullanan Tresan, bu üründe de: rezene, ökseotu, civan perçemi, ısırgan otu gibi bitkileri kullanarak kepek sorununun önüne geçmeyi amaçlamıştır.

 

Yazar: Tarih: 31 Mart 2016 - 12:30:50 Kategori: Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,