Cilt Bakımı Ve Güzellik
kas-konturu-nasil-yapilir-nasil-cikarilir

Kaş kontürü nedir?

Bireylerin yüzlerindeki ifadeyi tamamlayan en önemli kısımlarından biri kaşlarıdır. Kaş yapısı kişinin hem karakteristik olarak ifadesini oluşturur hem de duygularımızı dışa vururken ifade şeklimizi yansıttığımız yüz kısımlarımızdandır.

Her kadının ve erkeğin birbirinden farklı kaş şekilleri bulunmakta, bu kaş şekilleri her ne kadar bireyin kendi çabalarıyla düzeltmeye çalıştığı durumlar olsa da ya da kuaförde bir takım alınma işlemlerine sokulsa da; mutlaka bu şekillendirme ve bakım işlemlerinin bir uzmanın elinden geçmesi gerektiği söylenmektedir.

kas-konturu-uygulamasi

Doğuştan yüzümüzde yer alan kaşlarımızın gürlüğünden, renginden, şeklinden ya da kavis durumundan memnun olmadığımız noktalarda, az önce söylediğimiz gibi bir kaş uzmanına görünüp durumu daha da iyileştirmesini sağlamamız mümkündür.

Tüm bu şikayetlerin ortak sonucu kaşların daha iyi bir yapıya ulaşabilmesini sağlamaktır. Bu yüzden de kaşların daha güzel bir görüntüye sahip olması adına kalıcı kaş kontürü yaptırılabilmektedir.

kas-konturu-yapilma-teknikleri

Doğal kaş kontürü nedir?

Doğal kaş kontürü, kaşların kalıbını ya da estetiğini hiç bir şekilde bozmadan aksine daha tok ve dikkat çekici bir görüntü oluşturarak yüzdeki karakterize yapıyı da daha iyi noktalara çekmektedir.

Çoğunlukla kadınların yaptırmayı tercih ettikleri kıl tekniği ile kaş kontürü, hem bir kalıcı makyaj olarak en az 2 sene boyunca kaşlarınızda kalır (tabi bu süreçlerde dilerseniz sildirme seçeneğiniz de bulunmaktadır); uygulama olarak kaşlarınızda yer alan boşluk kısımlar doldurulur, kaşlarınızın birbiriyle olması gereken orantısı sağlanır ve aynı zamanda daha iyi bir kavisle estetik yapısı oturtulur.

kas-konturu-islemi

Kaş kontürü yaptıran ünlülerin sayısı her geçen gün arttığı için uygulamaya ihtiyacı olduğunu düşünen ve aynı zamanda merak eden adaylar, güzellik merkezine giderek konuyla ilgili bilgi almakta ve çoğu zaman uygulamayı kendi kaşlarına da yaptırmaktadır. Sonuç olarak son yıllarda kaş kontürü yaptıranların sayısında da bir hayli artış görülmektedir.

Kaş kontürü nasıl yapılır?

Bu uygulama sadece özel ve işinin piri olan güzellik merkezlerinde layığıyla yapılmaktadır. Deriye bir çeşit boya işlendiğinden mutlaka steril ve işinin erbabı kişiler tarafından müdahalesinin yapılması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.

kas-konturu-zararlari

Kaş kontörü yapılırken öncelikle bir kaş kalemiyle pek çok kez kaşların şekli düzeltilir. En iyi şekil, en iyi yoğunluk, en iyi kavis ve en iyi renk bulunana kadar uzmanlar kaşı bu kalemle çizip çizip düzeltirler. Sonuç olarak hem müdahale yaptıran kişinin estetik algısına göre hem de uzmanın uygun gördüğü noktada anlaşılarak müdahaleye başlanır.

Müdahaleye başlanırken öncelikle kaşa jel tarzı bir ürün sürülerek bölgenin uyuşturulması sağlanır. Uyuşma gerçekleştikten sonra kontür işlemi çok ince uca sahip olan bir iğneyle cildin en üst tabakasına doğal görüntüde kaş çizimleri şeklinde gerçekleştirilir.

kas-doldurma-islemi

Uygulama esnasında uyuşma olduğu için herhangi bir acı hissedilme durumu söz konusu değildir ancak biraz nokta nokta şeklinde kanamalar meydana gelebilmektedir. Bir kaş kontürü seansı 2 saat uzunluğunda tutmaktadır. Uygulama bitiminden itibaren 2 gün boyunca kaşların yıkanmaması gerekmektedir.

Kaş kontürü uygulamasının yapıldığı günden sonraki bir hafta içerisinde, kaşların bakımı vazelin gibi kremlerle yapılmaktadır. Böylelikle bağlanan kabuklar daha çabuk iyileşir. Üstelik kaşlar yıkandıkça da rengi daha doğal gözükmektedir.

kas-konturu-mudahalesi

Kaş kontürü nasıl silinir?

Kaş kontürü bir nevi dövme olduğu için diğer dövmeler gibi kaş kontürü de silinirken bireye biraz zahmetli süreçler yaratmaktadır. Kaş kontürü sildirme işleminde TCA adı verilen bir asit maddesi kullanılır.

Ciddi zararlar yaratabilecek bir madde olduğundan en fazla %25 oranında bu asit kullanılarak kaş kontürünün silinmesi mümkündür. Sildirme işleminin tamamlanması 3 ay gibi bir süreyi bulabilir.

kas-dolgusu-nasil-yapilir

Kaş kontürünün zararları nelerdir?

Kaş kontürünün bireye olabilecek en büyük zararı, yapılan ortamın steril olmamasından kaynaklanan ciddi enfeksiyon hastalıklarıdır. Bu durumlar AIDS gibi çok daha ciddi ve ölümcül hastalıkların kapılması için gayet müsait durumlar olduğundan oldukça dikkatli yapılması gereken müdahalelerdir.

Bunun dışında yanlış yapılan müdahaleler sonucunda kaş küsmesi isimli olay da gerçekleşebilmekte ve kaşlar dökülebilmektedir. Kaş kontürü uygulamasında kullanılan boyanın kalitesiz oluşu da kaşların dökülmesine sebebiyet verebilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız