Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kaş kalemi seçmek

KAŞ KALEMİ NASIL SEÇİLİR

Kaş kalemi; Kaş arasındaki boşlukları doldurmaya yarar. İnce kaşlarından memnun olmayan bayanlar ve kaşlarının aralarında boşluk olanlar ile Kaş yapısını düzeltmek isteyen bayanlar bu Kaş kalemi kullanır.

Kaş Kalemi Kullanımı ; Kaşları son derece ince olan bayanlar kaş kalemi edinmelidir. Kaş kaleminin şekli bir ucu taraklı, bir ucu da fırçalı biçimde olmalıdır. Kaşlara şekil verilebilmesi için; öncelikle taranmalıdır. Kaşlarınızı taradıktan sonra; ortaya çıkan görüntüde; derinizin rengini rahatlıkla görebilirsiniz. Buraya ufak dokunuşlarla kaş kalemi sürebilirsiniz.

Kaşlarının tek renk ve daha koyu olmasını isteyen bayanlar; kaşlarının tamamını boyayabilirler. Daha açık renk isteyen bayanlar için; daha değişik kalıcı boya uygulamaları vardır.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir

  • Kaş kalemi seçilirken renk seçimi ten rengine göre veya kaşların rengine göre yapılır.
  • Esmer bayanlar kaşlarını açık kalemlerle açamaz. Basit bir görüntü yaratmanın yanında, makyajınızda kötü gözükür. Bu yüzden esmer bayanların seçeceği kalem; kendi kaş tonlarına uygun olmalıdır. En fazla bir ton açığı veya bir ton koyusu kullanılabilir. Kaşların şeklini değiştirmeden boyarsanız; daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.
  • Kalkık kaşlara sahip olmayan bayanlar, yukarı doğru üçgen biçimi vererek kaşlarını değiştirirler. Gün sonunda makyaj dağıldığında; bu kısımların bir boyadan ibaret olduğu anlaşılır. Güzelliğinizi korumak istiyorsanız; doğal bir kaş makyajı yapmalısınız.
  • Kaş rengi açık renkte olan kişiler; siyah gibi renklere yönelemezler. Sarı bir tende siyah bir kaş o kadar garip durur ki; adeta yüzünüz değişir. Amaç yüze yumuşak bir hava vererek kaş rengini korumaktır. Bu yüzden bir ton açık kalem veya bir ton koyu kalem kullanılmalıdır. Kaş araları tarakla ile taranarak; boyanmalıdır. Bazı bayanlar sürdükleri kalemin daha kalıcı olması için; sabitleyici ürünler kullanarak, kaşlarının şeklini korumaya çalışırlar.
  • Kaşların şekli sürülen kalem ile daha iyi belirlenir. Belli belirsiz çıkan tüyler; kaş kalemi kullanılarak doldurulur. Dolgun kaşlara sahip olmak isteyen bayanlar; kaş kalemi olmadan makyajlarını tamamlamazlar. Daha doğal bir makyaj tercih edenler ise; kaşlarını hiçbir şekilde boyamamayı tercih ederler.
  • Kaş kalemi seçilirken; çok yumuşak ya da çok sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Çok yumuşak olan kaş kalemleri akma yapabilir. Çok sert olanlar ise; kaş derinizi kızartır. Normal yumuşaklıkta bir kalem kullanarak; kaş kaleminin ters etkilerini engelleyebilirsiniz.
  • Kaş yapısına kalem ile şekil veremeyen bayanlar için; özel üretilmiş kaş şablonları bulunur. Bu şablonları tam kaş üzerine yerleştirerek; üzerinden kalemle boyama işlemi yapabilirsiniz.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız