Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kaş kalemi seçmek

Kaş kalemi, kaş arasındaki boşlukları doldurmaya yarar. İnce kaşlarından memnun olmayan bayanlar ve kaşlarının aralarında boşluk olanlar ile Kaş yapısını düzeltmek isteyen kadınlar bu kaş kalemi kullanır.

Kaş Kalemi Kullanımı ; Kaşları son derece ince olan kadınlar kaş kalemi edinmelidir. Kaş kaleminin şekli bir ucu taraklı, bir ucu da fırçalı biçimde olmalıdır. Kaşlara şekil verilebilmesi için; öncelikle taranmalıdır. Kaşlarınızı taradıktan sonra; ortaya çıkan görüntüde; derinizin rengini rahatlıkla görebilirsiniz. Buraya ufak dokunuşlarla kaş kalemi sürebilirsiniz.

Kaşlarının tek renk ve daha koyu olmasını isteyen bayanlar; kaşlarının tamamını boyayabilirler. Daha açık renk isteyen kadınlar için; daha değişik kalıcı boya uygulamaları vardır.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir

  • Kaş kalemi seçilirken renk seçimi ten rengine göre veya kaşların rengine göre yapılır.
  • Esmer kadınlar kaşlarını açık kalemlerle açamaz. Basit bir görüntü yaratmanın yanında, makyajınızda kötü gözükür. Bu yüzden esmer bayanların seçeceği kalem; kendi kaş tonlarına uygun olmalıdır. En fazla bir ton açığı veya bir ton koyusu kullanılabilir. Kaşların şeklini değiştirmeden boyarsanız; daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.
  • Kalkık kaşlara sahip olmayan kadınlar, yukarı doğru üçgen biçimi vererek kaşlarını değiştirirler. Gün sonunda makyaj dağıldığında; bu kısımların bir boyadan ibaret olduğu anlaşılır. Güzelliğinizi korumak istiyorsanız; doğal bir kaş makyajı yapmalısınız.
  • Kaş rengi açık renkte olan kişiler; siyah gibi renklere yönelemezler. Sarı bir tende siyah bir kaş o kadar garip durur ki; adeta yüzünüz değişir. Amaç yüze yumuşak bir hava vererek kaş rengini korumaktır. Bu yüzden bir ton açık kalem veya bir ton koyu kalem kullanılmalıdır. Kaş araları tarakla ile taranarak; boyanmalıdır. Bazı bayanlar sürdükleri kalemin daha kalıcı olması için; sabitleyici ürünler kullanarak, kaşlarının şeklini korumaya çalışırlar.
  • Kaşların şekli sürülen kalem ile daha iyi belirlenir. Belli belirsiz çıkan tüyler; kaş kalemi kullanılarak doldurulur. Dolgun kaşlara sahip olmak isteyen bayanlar; kaş kalemi olmadan makyajlarını tamamlamazlar. Daha doğal bir makyaj tercih edenler ise; kaşlarını hiçbir şekilde boyamamayı tercih ederler.
  • Kaş kalemi seçilirken; çok yumuşak ya da çok sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Çok yumuşak olan kaş kalemleri akma yapabilir. Çok sert olanlar ise; kaş derinizi kızartır. Normal yumuşaklıkta bir kalem kullanarak; kaş kaleminin ters etkilerini engelleyebilirsiniz.
  • Kaş yapısına kalem ile şekil veremeyen bayanlar için; özel üretilmiş kaş şablonları bulunur. Bu şablonları tam kaş üzerine yerleştirerek; üzerinden kalemle boyama işlemi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız