Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kaş Kaldırma

KAŞ KALDIRMA YÖNTEMLERİ

Yüz ifadesinin en önemli özelliği olan kaşlar güzelliğin ifadesidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşlarında zamana yenik düşer ve kişiyi yaşlı ve yorgun gösterir. Uygulanan kaş kaldırma yöntemleri sayesinde kaşların gerginliği bir nebze olsun artsa da seneler geçtikçe uzman ellerin değmesi şarttır.

 

Kaş kaldırma yöntemlerinden en kalıcı ve kolay yöntemleri merak ediyorsanız makalemizi okuyarak en geçerli yöntemleri öğrenebilirsiniz.

 

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Aşağıda 4 farklı kaş kaldırma yöntemi hakkında bilgi versek de her yöntem herkese uygulanmaz. Kaş kaldırma yönteminde kişilerin yaşı, kaşların şekli ve kaşın ne kadar deformasyona uğradığı kaş yönteminin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Yaşın ilerlemesi ile sadece kaşlar değil tüm yüzde deforme olduğu için ek operasyonlar gerekiyorsa bunlarında sıralaması yapılır. Kaş kaldırma yönteminde alın germe, göz kapağı ameliyatı, şakak germe gibi ameliyatları da uygulanabilir.

 

Botoks İle Kaş Nasıl Kaldırılır?

5 dakika gibi kısacık bir sürede gerçekleştirilen botoks ile kaş kaldırma yöntemini plastik cerrahlar 2 buçuk saat uğraşırlar. Ağrısız ve acısız bir şekilde yapılan botoks ile kaş kaldırma enjeksiyon yöntemi ile yerleştirilerek uygulanır.

 

Sarkan kaşların botoks yöntemi uygulanarak toparlanması sağlanır ve yüze daha canlı bir görünüm verir. Bu sayede göz çevresinde oluşmuş kırışıklıklar giderilirken, kaz ayakları ve alın bölgesi de gerilmiş olur. Botoks uygulaması yapıldıktan 10 gün sonra doktor muayenesine gidilerek herhangi bir sorun veya rahatsızlık varsa düzeltilir.

 

Endoskopik Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

  • Cerrahi bir işlem olan endoskopik kaş kaldırma yöntemi deri altına yerleştirilen küçük bir kamera sayesinde cilde uygulanır. Kişiye genel anestezi yapılarak uygulanan kaş kaldırma yöntemi kaşı etkileyen kasa uygulanır.
  • Kalıcılık isteyen kişilere önerilen bu yöntemde hata yapma şansı çok azdır. Kaş kaldırma yöntemlerinde ve yüz germe yöntemlerinde en çok tercih edilen endoskopik yöntem hatasız sonuç vermesi ile tercih edilmektedir.
  • Tek seferde kalıcı sonuçlar vermesi ile endoskopik yöntemin maliyeti diğerlerine oranla daha fazladır. Bir kerelik işlem yapıldığı için gideceğiniz doktor ve yaptıracağınız yerin iyi olması son derece önemlidir.

 

Askılama ile Kaş Nasıl Kaldırılır?

Özel ipler saç içerisine yerleştirilerek ve minik kesicikler açılarak uygulanan askılama yöntemi ile kaşlar 2 yıl kalıcı olmak kaydı ile kaldırılır. Yerleştirilen ipler sayesinde kaş istenildiği ölçülerde kaldırılmaktadır.

 

Lokal anestezi uygulanarak yapılan askılama yöntemi bir çok bayanın uygulatmak ve istediği yöntemler arasındadır.

 

Germe Yöntemi ile Kaş Nasıl Kaldırılır?

Muayene sırasında kesi yerleri belirlenir ve kaşların kaldırılması oranı belirlenir. Kaşların üst kısmından minik kesicikler atılarak uygulanan yöntem ile aradaki deri alınır ve yukarıdaki deri ile birleştirilir. Kalıcı olan germe yönteminde lokal anestezi uygulanarak işlem yapılır. Birçok kadının çekindiği bu yöntem en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Yazar: Tarih: 13 Mayıs 2015 - 10:00:22 Kategori: Epilasyon, Epilasyon Yöntemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,