Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kaş kalınlaştırma

Kaş Gürleştirme

 

Kaş gürleştirme için doğal bitkisel yöntemlerden yararlanabilir ve daha dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Yüz ifadesi için oldukça önemli bir yere sahip olan kaşlar, düzgün alınmadığı zaman yüz güzelliğini tamamlamış sayılmazsınız.

 

Seyrek kaşlara sahip kişiler kaş aldırma işleminde zorlandıkları için tarifini verdiğimiz doğal kaş gürleştirme yöntemlerini deneyebilirler. Düzenli olarak uygulanan bitkisel kaş gürleştirme yöntemleri kaşlarınızın daha gür ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

 

Doğal Kaş Gürleştirme Yöntemleri

 

Kaş Gürleştiren Çam Balı

 

  • 1 diş sarımsak
  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı çam balı

 

Sarımsağı ince şekilde doğradıktan sonra badem yağı ve çam balından ilave edin. 24 saat boyunca karışımı ağzı kapalı bir kavanozda beklettikten sonra pamuk yardımıyla karışımı kaşlarınıza sürün. Eski kullanmadığınız bir rimel yardımıyla da karışımı kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Günde 2 kere sabah ve akşamları kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

 

Kaş Kalınlaştıran Hint Yağı

 

  • 1 çay kaşığı hint yağı
  • 1 çay kaşığı badem yağı

 

Malzemeleri karıştırarak banyo sonrası kulak çöpü yardımıyla kaşlarınıza uygulayın. Her banyo sonrasında kaşlarınıza uygularsanız düzenli kullanımda kaş ve kirpikleriniz üzerindeki etkilerini fark edeceksiniz. Karışımı kaşlarınıza sürdükten 45 dakika sonra gül suyu ile temizleyebilirsiniz.

 

Kaş Kalınlaştırma Sarımsak Yöntemi

 

Sarımsakları soyun ve 1 fincan badem yağı ile birlikteSarımsakları soyun ve 1 fincan badem yağı ile birlikte 24 saat bekletin. Ertesi gün süzün kaşlarınıza her akşam sürün. Sarımsağın bu konudaki yararını bilmeyen yoktur. 24 saat bekletin. Ertesi gün süzün kaşlarınıza her akşam sürün. Sarımsağın bu konudaki yararını bilmeyen yoktur.

 

Vazelin ile Kaş Kalınlaştırma

 

  • 1 tatlı kaşığı vazelin
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı lanoline
  • 3 adet ceviz içi
  • 3 adet fındık

 

Malzemelerin tümünü karıştırıp ocakta biraz ısıtın. Ardından karışımı süzerek cam bir şişede dolaba koyun ve donana kadar bekletin. Hazırladığınız karışımı her gün kaşlarınıza sürebilirsiniz.

 

Fındık İle Kaş Gürleştirme

 

Teflon tavada 1 adet fındığı kavurun. Ilık hale getirdiğiniz fındığı kaşlarınıza sürerek yağını yedirin. Bir yandan okaliptüs çayını demleyin ve süzdürün. Fındığı kaşlarınıza uyguladıktan sonra okaliptüs ile de kompres yapın. Her gün bu işlemi kaşlarınıza uygulayın.

 

Diğer yöntemler için Ayrıca Kaş kalınlaştırma konumuza bakabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 14 Temmuz 2015 - 7:52:57 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,