Cilt Bakımı Ve Güzellik
kas-ekimi-nedir-nasil-yapilir

Kaş ekimi tedavisi nasıl yapılır?

Kaş ekimi işlemi kaş dökülmesine karşı kalıcı bir çözüm yöntemidir. İnce kaş modasının bitmesinin ardından kalın kaşlara dönmek isteyen kadınlar için oldukça gündemdedir. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz cerrahi müdahaleler içinde yer almaktadır. İşin uzmanları tarafından yapılmalıdır bu şekilde oluşacak olumsuz görüntüler engellenmelidir.

 

Kaş ekiminin yapılacağı alan önce hesaplanır sonra çizimi yapılır. Ense kökünden kıl kökleri planlanan, çizim yapılan alana transfer edilir. Kol kılları çok ince olduğu için dayanıklı olamayabilirler. Koltukaltı ve genital bölgedeki kıl köklerinin çıkış açısı farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden ense kökü kıl alımı için en uygun alandır.

 

Ekim lokal anestezi ile 1-2 saatte yapılabilmektedir. Kaş ekimi işlemi başarılı gerçekleştiyse 4 ile 6 ay arasında ekilen kıl kökleri uzar ve kaşla bir bütünlük sağlanır. Kıl köklerinin ense kökünden alınımından kaynaklı bölgede bir eksiklik fark edilmeyecektir. Bu sayede o bölgeden bir müdahale yapıldığı da belli olmayacaktır.

 

Kaş ekimi fiyatları

Kaş ekimi fiyatları ekim yapılacak alana göre kıl kök miktarının artması yada azalmasına göre değişiklik göstermektedir. Kök başına fiyatlandırmalar ya da paket fiyatlandırmaları gibi değişken fiyatlar bulunmaktadır.

 

Kaş ekimi dışında kaş çıkartma teknikleri var mı?

Daha çok yapay olarak kalıcı dövme veya boyama uygulamaları ile kaş yapılabilir. Bunun dışında ektirme dışında farklı bir yöntem tercih edilemez.

 

Kaş ekimi kimlere yapılır?

Kaş ekimi uygulaması doğuştan veya daha sonradan saçlarını kaybeden kişilere uygulanabilir. Kaşları seyrelmiş olanlara yada kaş şeklinden memnun olmayan hastalarda kaş ekimi işlemi yapılabilmektedir.

Kaş ekimi öncesinde şekil nasıl belirlenir?

Kaş ekimi öncesinde kaş şekli plastik cerrahi tarafından en ideal olarak belirlenir. Hasta ile doktor ikilisi en ideal kaş şeklini tedavi öncesinde belirlemelidir.

Yazar: Tarih: 24 Mayıs 2016 - 10:53:42 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,