Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kaş dövmesi zararları ve komplikasyonlar.

KAŞ DÖVMESİ’NİN ZARARLARI

Kaş dövmesi kadınlar için pratik bir yöntem gibi görünse de herkes tarafından aynı oranda beğenilmeyebilir. Ortaya çıkan görüntü kimi zaman oldukça yapay dururken geri dönüşü zor olan problemlerle uğraşmanıza neden olabilir. Kaş dövmesi zararları neler? Merak edenler Cilt.netin bu yazısında bu bilgiye ulaşabilir.

Kaş Dövmesi Zararları Nelerdir?

  1. Kaş dövmeleri ilk yapıldığı an suni görüntüsüyle rahatsızlık verebilir. Bu nedenle yaptırmadan önce dikkatli düşünüp araştırarak dövme yaptırılmalıdır.
  2. Kaşa uygulanan renk verici maddelerin kişinin kendi kaşlarına zarar verebileceği tespit edilmiştir. Her kişide görülmese bile kaş dövmesi yaptıranların bir kısmı bu sorunla karşılaşmışlardır.
  3. Kaş dövmesinin kaştan silinmesi hayli zordur. Kaşa yanlışlıkla verilen şeklin geri dönüşü zordur.
  4. Kaş dövmesinin rengi değişmeye başladığında kızıllık içeren renklere bürünebilir. Bu durumda kaş dövmesinin negatif yönlerinden biridir.
  5. Birkaç sene kullanıldıktan sonra kaş rengi solar ve renk belirsiz hale gelir. Kaş dövmesinin ömür boyu kalıcı olmaması da eksi yönlerinden biridir.

ÖNEMLİ: Kaş dövmesi günümüzde birçok klinikte uzman olmayan kişilerin ellerinde bile yapılabilmektedir. Yaygın olarak ihtiyaç duyulduğu için kullanım olanakları artmıştır. Bu nedenle yaptıracağınız kliniği dikkatli seçmeli ve mutlaka uzman bir doktor tarafından işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız