Cilt Bakımı Ve Güzellik
5 adımda Kaş bakımı

Kaş Bakımı

 

Kaşlar yüz ifadesi için dikkat edilmesi gereken en önemli yerlerdir. Kaş bakımı uygulamak daha düzgün ve güzel kaşlara sahip olmanızı sağlayacaktır.  Günde birkaç dakikanızı ayırarak kaşlarınızın daha bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Belirgin dudaklar ve belirgin bir göz makyajı ile koyu renk kaşlardan uzak durmalısınız. Bu nedenle kaş kalemi uygularken dikkat etmeli ve gözlerinize hafif bir makyaj yapmalısınız.

 

Kaş kalemi uygularken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kaş kaleminizin saçlarınızdan iki tona kadar açık renkte olmasıdır. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kaş kaleminizi saçlarınızdan iki ton daha açık kullanmalısınız.

 

Kurşun kalemle hafif hafif vuruşlar yaptığınızda bakışlarınız derinleşiyor ve kişiyi genç gösteriyor. Kurşun kalemle bir iki kaşa ve dışarıdan birkaç bölümü çok az boyayın. İlerleyen yaşlarla birlikte kaşlarda seyrelmeler ve incelmeler meydana gelmektedir. Kaşlar için üretilen serumlar ile kaşlarınızın güçlenmesini ve yeniden gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

 

Kaşlarınızı vazelinle veya şeffaf kozmetiklerde bulabileceğiniz jellerle dışa ve yukarıya doğru her gün tarayın. Kaşlarınızı fırçaladığınız da kaşlarınız düzene girer ve gözlerinizdeki soluk görüntü yok olur. Ayrıca kaşları fırçalamak yüzünüzün de hareketlenmesini ve kan dolaşımını o bölgede hızlanmasını sağlar.

 

Kaş Bakımı Araçları

 

Gimme Brow Benefit Sephora: Kaşları gürleştiren formülü sayesinde incelmiş ve seyrelmiş kaşları yeniden canlandıran ürün, kaşlarınızın daha belirgin ve güzel olmasını sağlıyor. Gimme Brow Benefit Sephora ortalama satış fiyatı 50 TL’dir.

 

Kirpik ve Kaş Tarağı: Kaşlarınız için özel hazırlanmış taraklardan kullanarak daha belirgin ve düzgün kalmalarını sağlayabilirsiniz. Ortalama bir kirpik ve kaş tarağının fiyatı 20 TL’dir.

 

Besleyici Jel: Şeffaf besleyici jeller kaşlarınızın daha belirgin ve canlı olmasını sağlayacak ve kaşlarınızı besleyecektir. Şeffaf olduğu için belli olmayan bakım jelleri ortalama 40TL fiyata sahip.

 

Kaş Farı: Kalem kullanmayanlar için ideal olan kaş farı , seyrelmiş kaşların arasını doldurmak için kullanılabiliyor. Etkili bir yöntem olan kaş farları ortalama 80 TL fiyata sahip.

 

Cımbız: Kaş bakımı uygulamalarının vazgeçilmezi cımbız, düz uçlu ve en ince kaşları dahi kökünden alabilecek yapıda olmalıdır. Ortalama kalitede bir cımbızın fiyatı 25 TL’dir.

Yazar: Tarih: 12 Temmuz 2015 - 11:04:34 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,