Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kaş Alma Teknikleri

Kaş Alma Teknikleri

 

Kaş alma yöntemleri öğrenerek kaşlarınızın daha düzgün ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz ifadesi ve yüz güzelliğinin en belirleyici noktasını oluşturan kaşlar, düzgün biçimde alınmadığı taktirde uyguladığınız makyaj ve güzelliğiniz geri planda kalabiliyor.

 

Düzgün kaş alma teknikleri arasında kaşların istenen şekilde alınması için kalemle çizme ve şablon kullanma gibi yöntemlerden yararlanılabiliyor.

 

 

Kaş Alma Yöntemleri:

 

Kaş ve burun orantısı yüzünüzün güzelliğini öne çıkarabildiği gibi yanlış teknikler kullanılması halinde tüm ifadenin çökmesine de neden olabilmektedir. Kaş alma işlemine geçmeden önce vereceğiniz şekli planlamalı ve kaş kalemi kullanarak kaşınızın sınırlarını belirlemelisiniz. Kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak sınır bölgesinin hatlarını ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Kaş alma konusunda deneyiminiz yoksa kesinlikle kaşın üst kısmını alıp kavis vermeye çalışmayın. Kaşınızın doğal kavisine sadık kalarak kaş alma işlemini gerçekleştirin. Cımbızın arka kısmıyla kaşınızı hizalayıp aralardaki boşlukları tespit edin ve bu bölgeleri kaş kalemiyle doldurun.

 

Kaşlarınız çok uzunsa, kılların kalınlaşmaya başladığı bölgeye kadar kesebilirsiniz. Kaşın başlangıç ve bitiş noktası ve her iki kaşın da kavis yüksekliği aynı olmalıdır.

 

 

  • Kaş alma işlemi öncesinde kaş ve çevresini kolonya ve pamuk kullanarak dezenfekte etmelisiniz.
  • Kaş çevresini gerdirmek, kaşları alırken fazla acı duymamanızı sağlar.
  • Kaşları cımbızla çekerken kaşların çıkış yönüne doğru çekerek kökünden almanız gerekmektedir.

 

 

Kaş Alma İşleminde Püf Noktalar

 

Yüz ifadesini belirlemede önemli bir yere sahip olan kaşlar, yanlış teknik kullanımı nedeniyle mutsuz ve sönük bir yüz ifadesine sahip olmanıza sebep olabilir. Fazladan birkaç kılın alınması yüz ifadenizi değiştirmeye yetecektir. Bu nedenle kaş almadan önce çizim yapmak ve bu hatlara sadık kalmak önemlidir.

Kaş yapınız güçlü ve kalınsa devamlı kaş aldırma işlemini yapmak yerine daha kalıcı çözümlere yönelmeniz cildiniz ve güzelliğiniz için yararlı olacaktır.

Kaş şekillendirmede önemli bir yere sahip olan kaş üstündeki ince tüyleri almamaya özen gösterin.

Güçlü kaş yapısına sahip kişilerde kaş alma işlemi sonrasında kızarıklıklar oluşabilmektedir. Kaş alma işleminin sonrasında kaşlarınıza nemlendirici sürerek kızarıklıkları giderebilirsiniz. Ayrıca pudra yardımıyla da bu kızarıklıkları gizlemeniz mümkündür.

Yazar: Tarih: 30 Haziran 2015 - 1:03:40 Kategori: Epilasyon, Epilasyon Yöntemleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,