Cilt Bakımı Ve Güzellik
Karma cilt temizliği için doğal tarif ve kozmetik ürünlerle en doğru cilt temizliği...

Karma Cilt Temizliği

Karma cilt yapısına sahip kişiler cilt bakımı konusunda daha çok zorlanmaktadır. Temizlemesi daha zor olan karma ciltler, doğru bakım uygulamalarıyla düzene girebilmektedir. Karma cilt yapısına sahip kişiler için cilt temizleme önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Karma Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

  • Cilt genelde doğal ürünlerle temizlenerek bakımı sağlanmalıdır. Sabun içerikli ürünlerden sebamed sabun karma ciltler için temizleyici ve dengeleyici bir üründür. Ardından tonik olarak gül suyu kullanmak karma cilt tipleri için yatıştırıcı olacaktır.
  • Karma cilt yapısına sahip kişiler yağlı ciltler için kullanılan kurutucu özellikli ürünleri kullandıkları taktirde egzamaya varan cilt rahatsızlıkları yaşayabilirler.
  • Yağlı bölgelerde görülen siyah noktaları siyah nokta temizleme bandı yardımıyla temizleyebilirsiniz.
  • Cildin bazı bölümleri kuru, bazı bölümleri yağlı olduğu için bu durumu göz önüne alıp cilt bakımı uygulamalarını cilt yapınıza göre şekillendirmelisiniz.
  • Karma cilt tipine sahip kişiler cildi kurutan ve soyulmasına kadar varan ürünlerden uzak durmalıdır.

Bitkisel Karma Cilt Temizliği

  • 4 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 çay kaşığı şeker
  • 1 avuç tuzsuz badem

Bademleri sıcak su dolu kap içine alın ve biraz beklettikten sonra çıkarıp kabuklarını soyun. Şeker ve gül suyunu bademlere ekleyip havanda dövün ve 2 saat dinlenmeye bırakın. Sonrasında tülbent yardımıyla karışımı süzün ve elde ettiğiniz suyu temizleme sütü olarak kullanın. Cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Karma Cilt Temizliği Önerileri

Babe Cleansing Milk Temizleme Sütü: Cildi temizleyen ve ölü tabakanın atılmasını sağlayan ürün, yaklaşık 50 TL fiyata sahiptir.

Vichy Purete Thermale Lait Temizleme Sütü: Etkili bir cilt temizleme sütü olan ürün, makyaj sonrası ciltte kalanları temizlemenizi sağlayacaktır. Karma cilt tiplerine uyumlu olan ürün hassas cilt yapısına sahip kişiler tarafından da kullanılabilir.

Nivea Visage Yüz Temizleme Sütü: İçeriğinde doğal nilüfer özleri ve vitaminler barındıran temizleme sütü karma ciltlerin hassas yapısına uygun olarak üretilmiştir. Cildi kurutmadan nazik bir biçimde temizler. Ürünün Fiyatı: 16 TLdir.

Avene Mouse Nettoyante Cilt Temizleme Köpüğü: Karma ciltler için özel üretilen ürün makyajı ve kiri temizleyerek yağlı bölgelerin sebum dengesini ayarlar. Kuru bölgeleri yumuşatarak etkin bir bakım sağlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız