Cilt Bakımı Ve Güzellik

Karma Cilt maskeleri
 • Yazar :
 • Tarih: 2 Haziran 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Cilt Bakımı
 • KARMA CİLT MASKELERİ

  Karma cilde sahip bayanlar; bakım yaparken oldukça çok zaman harcarlar. T bölgeleri yağlı yanak bölgeleri kurudur. Bu denli değişik cilt farklılıklarını bünyesinde toplayan bir cildin, bakımı da oldukça zordur. Karma cilt için uygulanabilecek bakım maskeleri cildin nem dengesini kurutmadan ve cildi yağlandırmadan dengeleyici olmalı. Doğal yöntemlerle karma cilt için uygulayabileceğiniz maskeler ;

   

  Karma Cilt Maskeleri

  1 - Yoğurt, mısır unu ve baldan oluşturulan karışım karma ciltlere iyi gelecek bir maskedir. Bir tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı bal karıştırılır. Cilde sürülür. 20 dakika bekletilip yıkanır. Bu maskede bulunan mısır unu dengeleyicidir. Kuru ve yağlı bölgelerin eşitlenmesini sağlar.

   

  2 – Karma cilde elmada faydalıdır. Elmayı rendeleyip  suyunu cildinize sürebilirsiniz.

   

  3 - Bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı gül suyunu cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Bal ve gül suyu karma ciltlere güzel bir bakım maskesi oluşturur.

   

  4 - Üzüm tanelerini ezerek çıkan suyundan da bir cilt maskesi elde edebilirsiniz. 2 tatlı kaşığı kremin içine 2 çay kaşığı üzüm suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika sonra temizlerseniz, çok faydasını görürsünüz.

   

  5 - Kil ve zeytinyağı ile yapacağınız bakım maskesi; karma cildinizi dengeleyecektir. Kilin içine katılan zeytinyağı kuru yerleri onarırken; kilde yağlı bölgelerin düzene girmesini sağlar. Kil yüzünüzde kuruduktan sonra hemen yıkamalısınız.

   

  6 – Karma cilt maskesi için Bir yumurta sarısını bir krem ile karıştırarak cildinize sürün. Cildinizdeki karışım 20 dakika kadar bekletilmelidir. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Nemlendirme özelliği yüksek krem kuru bölgeleri tamir ederken; yumurta sarısı da, yağlı bölgelere iyi gelir.

   

  7- Karma cilt için Yaş maya ve süt karıştırılır. Yaş mayayı 2 çay kaşığı kullanabilirsiniz. Onu kıvama getirecek kadar süt ilave etmelisiniz. Bu karışımı bir süre beklettikten sonra, cildinize uygulayabilirsiniz. Maya ve süt bütün cilt tiplerine de uygulanabilecek bir maskedir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  Aile diyeti listesi
  Aile Diyeti

  Keyifli bir diyet için aile diyeti en etkili yöntemlerden biri. Ailecek yapılan diyet programları her zaman zayıflama konusunda başarı getirir. Çünkü bireylerin her birinin hedefi aynıdır, aynı menüyü yerler ve motivasyon konusunda yalnız diyet yapanlara nazaran daha avantajlıdırlar.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  15 kilo verdiren diyet
  7 Günde 15 Kilo Diyeti

  Bir hafta gibi kısa zamanda 15 kilo vermek istemez misiniz? 7 gün içerisinde 15 kilo verdiren diyet ile her gün ara öğünler 1 avuç meyve yiyebilirsiniz. Bu diyeti uygularken ana kural bol sıvı tüketmeniz 1 saat mutlaka gün içerisinde yürümelisiniz. Diyet uygularken bol bol çiğ sebze tüketmek her şekilde serbesttir.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız