Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Karma Cilt maskeleri
 • Yazar :
 • Tarih: 2 Haziran 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Cilt Bakımı
 • KARMA CİLT MASKELERİ

  Karma cilde sahip bayanlar; bakım yaparken oldukça çok zaman harcarlar. T bölgeleri yağlı yanak bölgeleri kurudur. Bu denli değişik cilt farklılıklarını bünyesinde toplayan bir cildin, bakımı da oldukça zordur.

   

  Karma cilt için uygulanabilecek bakım maskeleri cildin nem dengesini kurutmadan ve cildi yağlandırmadan dengeleyici olmalı. Doğal yöntemlerle karma cilt için uygulayabileceğiniz maskeler aşağıda yer almaktadır.

   

  Karma Cilt Maskeleri

  Karma Cilt Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı mısır unu
  • 1 çay kaşığı bal

  Yoğurt, mısır unu ve baldan oluşturulan karışım karma ciltlere iyi gelecek bir maskedir. Malzemeler bir kaba koyularak karıştırılır ve cilde sürülür, maske ciltte 20 dakika bekletilip yıkanır. Bu maskede bulunan mısır unu dengeleyicidir bu sayede kuru ve yağlı bölgelerin eşitlenmesini sağlar. Haftada 1 uygulayabilirsiniz.

   

  Karma Ciltler için Elma

  Karma cilde elmada faydalıdır. Elmayı rendeleyip  suyunu cildinize sürebilirsiniz.

   

  Karma Ciltler için Gül Suyu Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı gül suyu

  Malzemeleri karıştırarak cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Bal ve gül suyu karma ciltlere güzel bakım yaparak yağ dengesini ayarlar. Cildinizin sağlıklı parlaması için bu maskeyi 10 günde 1 düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

   

  Karma Ciltler için Dengeleyici Üzüm Maskesi

  Üzüm tanelerini ezerek çıkan suyundan da bir cilt maskesi elde edebilirsiniz. 2 tatlı kaşığı kremin içine 2 çay kaşığı üzüm suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika sonra temizlerseniz, çok faydasını görürsünüz. Haftada 1 kullanıma uygundur.

   

  Karma Ciltler için Kil ve Zeytinyağlı Maske

  • 2 kaşık zeytinyağı
  • 2 kaşık kil

  Malzemeleri karıştırarak cildinize sürün ve maske kuruduktan sonra beklemeden yıkayın. Maske karma cildi dengeler, kilin içine katılan zeytinyağı kuru yerleri onarırken; kilde yağlı bölgelerin düzene girmesini sağlar.

   

  Karma Ciltler için Krem

  • 1 yumurta sarısını
  • Nemlendirici kremi

  Yumurta sarısını krem ile karıştırarak cildinize sürün. Karışım yüze sürülür ve 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır, hassas ciltlerde bekleme süresi 5 dakikadır. Nemlendirme özelliği yüksek krem kuru bölgeleri tamir ederken; yumurta sarısı da, yağlı bölgelere iyi gelir. Karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

   

  Karma Cilde iyi Gelen Yaş Maya Maskesi

  • 2 çay kaşığı yaş maya
  • Yeteri kadar süt

  Yaş mayayı bir kaba koyun ve kıvama getirecek kadar süt ilave edin. Bu karışımı 5 dakika bekletin ve cildinize uygulayın ciltte de 5 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Maya ve süt bütün cilt tiplerine de uygulanabilecek bir maskedir. Karma cilde bakım yapmak için karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  İştah kesici bitkiler
  İştah Azaltan Bitkiler

  Diyet yapanların en büyük sorunu iştahtır. Karınları aç olmasa da gördükleri anda canları çeker ve bu da iştahlarının fazlaca çok olmasından kaynaklanır. Cilt.net olarak tam da bu konu üzerinde durmak istedik. İştah azaltan bitkiler ile sağlıklı şekilde kilo verebilir yağ yakım hızınızı arttırabilirsiniz.

  Karanfil çayı ve faydaları
  Ahmet Maranki Karanfil Çayı

  Karanfili genellikle yemek sonrası ağzımıza atarız, hem ağza tat verir hemde ağız kokusunu önler, bunun yanında mikrop öldürücü özelliğinden tutunda diş ağrısını kesmeye kadar birçok faydası bulunur. Bizde sizler için Ahmet maranki karanfil çayı tarifini ve faydalarını yazdık.

  Kınanın faydaları
  Kınanın Faydaları

  Asırlardır Asya coğrafyasında yoğun bir şekilde kullanılan kına, kına çiçeğinden elde edilir. Kına çiçeğinin hem tozu faydalıdır hem de yağı. Raflarda toz halinde bulabileceğimiz kına, Anadolu’nun mütevazı kadınları tarafından asırlar boyunca güzellik nişanesi olarak kullanılmıştır. Kültürel bir role de sahip olan kına, birçok hastalığa şifa olabilmektedir. Bu yazıda kına ve faydaları hakkında sizleri aydınlatmayı amaçladık.

  Kilo vermeyi engelleyen faktörler
  Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

  Birçok insan, gerek estetik kaygılardan dolayı gerekse sağlık için kilo vermeyi hedeflemiş durumdadır. Fakat kilo vermek o kadar da kolay başarılabilen bir şey değildir. Çünkü kilo vermeyi engelleyen birçok faktör vardır. Sizler için kilo vermeyi engelleyen faktörleri derledik.

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız