Cilt Bakımı Ve Güzellik

Karma Cilt maskeleri
 • Yazar :
 • Tarih: 2 Haziran 2013
 • Kategori : Cilt Bakımı, Cilt Bakımı
 • KARMA CİLT MASKELERİ

  Karma cilde sahip bayanlar; bakım yaparken oldukça çok zaman harcarlar. T bölgeleri yağlı yanak bölgeleri kurudur. Bu denli değişik cilt farklılıklarını bünyesinde toplayan bir cildin, bakımı da oldukça zordur. Karma cilt için uygulanabilecek bakım maskeleri cildin nem dengesini kurutmadan ve cildi yağlandırmadan dengeleyici olmalı. Doğal yöntemlerle karma cilt için uygulayabileceğiniz maskeler ;

   

  Karma Cilt Maskeleri

  1 - Yoğurt, mısır unu ve baldan oluşturulan karışım karma ciltlere iyi gelecek bir maskedir. Bir tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı bal karıştırılır. Cilde sürülür. 20 dakika bekletilip yıkanır. Bu maskede bulunan mısır unu dengeleyicidir. Kuru ve yağlı bölgelerin eşitlenmesini sağlar.

   

  2 – Karma cilde elmada faydalıdır. Elmayı rendeleyip  suyunu cildinize sürebilirsiniz.

   

  3 - Bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı gül suyunu cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Bal ve gül suyu karma ciltlere güzel bir bakım maskesi oluşturur.

   

  4 - Üzüm tanelerini ezerek çıkan suyundan da bir cilt maskesi elde edebilirsiniz. 2 tatlı kaşığı kremin içine 2 çay kaşığı üzüm suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika sonra temizlerseniz, çok faydasını görürsünüz.

   

  5 - Kil ve zeytinyağı ile yapacağınız bakım maskesi; karma cildinizi dengeleyecektir. Kilin içine katılan zeytinyağı kuru yerleri onarırken; kilde yağlı bölgelerin düzene girmesini sağlar. Kil yüzünüzde kuruduktan sonra hemen yıkamalısınız.

   

  6 – Karma cilt maskesi için Bir yumurta sarısını bir krem ile karıştırarak cildinize sürün. Cildinizdeki karışım 20 dakika kadar bekletilmelidir. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Nemlendirme özelliği yüksek krem kuru bölgeleri tamir ederken; yumurta sarısı da, yağlı bölgelere iyi gelir.

   

  7- Karma cilt için Yaş maya ve süt karıştırılır. Yaş mayayı 2 çay kaşığı kullanabilirsiniz. Onu kıvama getirecek kadar süt ilave etmelisiniz. Bu karışımı bir süre beklettikten sonra, cildinize uygulayabilirsiniz. Maya ve süt bütün cilt tiplerine de uygulanabilecek bir maskedir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:





  Keten tohumu içerek zayıflama
  Keten Tohumu ile Zayıflama

  Keten tohumunun zayıflamaya etkisi tok tutması nedeniyle gerçekleşmektedir. İçinde B12 vitamini, omega 3 ve omega 6 bulunduran keten tohumu sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Keten tohumu ile nasıl zayıflanır? Merak edenler aşağıda vermiş olduğumuz tarifi uygulayarak kısa sürede fazla kilolarından kurtulabilir.

  Karbonatlı suyun zayıflamaya faydaları
  Karbonatın Zayıflamaya Faydaları

  Karbonat cilt üzerinde temizleyici olarak kullanılabildiği gibi zayıflamaya olan faydaları da bayanlar arasında sıklıkla dile getirilmektedir. Karbonattan faydalanarak kilosunu korumaya çalışan bayanlar günün belli bir saatinde karbonatlı su içerek formda kaldıklarını belirtmektedirler. Karbonatın zayıflamaya faydaları tüm detayları ile Cilt.net de.

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız
  Bumerang - Yazarkafe