Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Karma Cilt maskeleri
 • Yazar :
 • Tarih: 2 Haziran 2013
 • Kategori: Cilt Bakımı, Cilt Bakımı
 • KARMA CİLT MASKELERİ

  Karma cilde sahip bayanlar; bakım yaparken oldukça çok zaman harcarlar. T bölgeleri yağlı yanak bölgeleri kurudur. Bu denli değişik cilt farklılıklarını bünyesinde toplayan bir cildin, bakımı da oldukça zordur.

   

  Karma cilt için uygulanabilecek bakım maskeleri cildin nem dengesini kurutmadan ve cildi yağlandırmadan dengeleyici olmalı. Doğal yöntemlerle karma cilt için uygulayabileceğiniz maskeler aşağıda yer almaktadır.

   

  Karma Cilt Maskeleri

  Karma Cilt Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı mısır unu
  • 1 çay kaşığı bal

  Yoğurt, mısır unu ve baldan oluşturulan karışım karma ciltlere iyi gelecek bir maskedir. Malzemeler bir kaba koyularak karıştırılır ve cilde sürülür, maske ciltte 20 dakika bekletilip yıkanır. Bu maskede bulunan mısır unu dengeleyicidir bu sayede kuru ve yağlı bölgelerin eşitlenmesini sağlar. Haftada 1 uygulayabilirsiniz.

   

  Karma Ciltler için Elma

  Karma cilde elmada faydalıdır. Elmayı rendeleyip  suyunu cildinize sürebilirsiniz.

   

  Karma Ciltler için Gül Suyu Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı gül suyu

  Malzemeleri karıştırarak cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Bal ve gül suyu karma ciltlere güzel bakım yaparak yağ dengesini ayarlar. Cildinizin sağlıklı parlaması için bu maskeyi 10 günde 1 düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

   

  Karma Ciltler için Dengeleyici Üzüm Maskesi

  Üzüm tanelerini ezerek çıkan suyundan da bir cilt maskesi elde edebilirsiniz. 2 tatlı kaşığı kremin içine 2 çay kaşığı üzüm suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika sonra temizlerseniz, çok faydasını görürsünüz. Haftada 1 kullanıma uygundur.

   

  Karma Ciltler için Kil ve Zeytinyağlı Maske

  • 2 kaşık zeytinyağı
  • 2 kaşık kil

  Malzemeleri karıştırarak cildinize sürün ve maske kuruduktan sonra beklemeden yıkayın. Maske karma cildi dengeler, kilin içine katılan zeytinyağı kuru yerleri onarırken; kilde yağlı bölgelerin düzene girmesini sağlar.

   

  Karma Ciltler için Krem

  • 1 yumurta sarısını
  • Nemlendirici kremi

  Yumurta sarısını krem ile karıştırarak cildinize sürün. Karışım yüze sürülür ve 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır, hassas ciltlerde bekleme süresi 5 dakikadır. Nemlendirme özelliği yüksek krem kuru bölgeleri tamir ederken; yumurta sarısı da, yağlı bölgelere iyi gelir. Karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

   

  Karma Cilde iyi Gelen Yaş Maya Maskesi

  • 2 çay kaşığı yaş maya
  • Yeteri kadar süt

  Yaş mayayı bir kaba koyun ve kıvama getirecek kadar süt ilave edin. Bu karışımı 5 dakika bekletin ve cildinize uygulayın ciltte de 5 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Maya ve süt bütün cilt tiplerine de uygulanabilecek bir maskedir. Karma cilde bakım yapmak için karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  Fazla yağlardan kurtulmak için uygulanan Selahattin dönmez diyeti
  Selahattin Dönmez Diyeti

  Selahattin Dönmez diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verin. Fazlalık yağlarınızdan kısa zamanda kurtulmak için uygulayacağınız diyet programı ile kısa zamanda istediğiniz ölçülere sahip olacaksınız. Aktarlar uzmanı Selahattin Dönmez diyeti cilt.net’te sizler için.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız