Cilt Bakımı Ve Güzellik
Karın Yağlarını Eritmek için Beşinci Egzersiz

Kilo problemi olan kişilerin, bölgesel olarak eritmek istedikleri yağlarına uygun olarak uyguladıkları bir takım diyet programları ve beraber yürüttükleri egzersiz programları vardır. Bu programlar arasında en çok uygulanan egzersiz programları arasında göbek / karın yağlarını eriten programlar yer almaktadır. Göbek bölgesindeki yağlar en zor şekilde eriyen yağlar olduğundan, fit bir göbek ve bel görüntüsü için, mümkün mertebe istenilen beden ölçülerine ulaşılana kadar günlük 20 dakika kadar uygun egzersizlerin yapılması uygun görülmüştür.

Karın bölgesinden zayıflamanızı sağlayacak 6 egzersiz

1) İlk olarak düz bir zemine sırt üstü uzanmanız ve bacaklarınızı yukarıya kaldırmanız gerekmektedir. Ardından bir sandalyenin üzerindeymişçesine diz hizanızdan bacaklarınızı bükmeniz ve bu şekli bozmadan dizlerinizden itibaren bacaklarınızı alın kısmınıza doğru çekmeniz gerekir. Bu hareketi egzersiz yaptığınız her gün 20 kez tekrarlamanız önerilir.

2) Yere sırt üstü biçimde uzandıktan sonra, topuklarınız havada duracak şekilde sırt üstü uzanmanız ve bacaklarınızı dik bir şekilde havaya kaldırmanız yeterlidir. Kalça bölgenizi yerden yaklaşık on beş santim yukarıya kaldırıp indirmeniz ve her bir seti 20’şer kez tekrarlamanız gerekmektedir.

3) Bu hareketi yaparken bir de bacaklarınıza yardımcı olacak bir destek unsuru kullanmanız gerekmektedir. Buna göre sırt üstü uzandıktan sonra desteğinizin üzerine bacaklarınızı uzatmanız, ellerinizi isteğinize göre ya başınızın arkasında ya da göğüs bölgenizde birleştirmeniz; ardından omuzlarınızı düz bir şekilde yerden on beş santim yukarıya doğru kaldırmanız gerekir. Karnınızda oluşacak baskıyı 25’er setle tamamlamanız önerilir.

4) Öncelikle sağ tarafınıza doğru uzattıktan sonra; sağ elinizi sağ kulağınızın arkasına, sol elinizi de belinizin sol kısmına yani sol dirseğinize yetişecek şekilde yaklaştırmalısınız. Daha sonra sol elinizde belinizin sağ tarafını tutarak sağ kolunuzu ve sağ ayağınızı seri bir şekilde birbirine yaklaştırmanız; oldukça hızlı hareketlerle bu tempoyu 60’lık setler şeklinde tamamlamanız yeterli olacaktır.

5) İlk olarak sol dizinizin üzerine doğru yatarak ayaklarınızı dik bir pozisyona getirmeniz ve vücudunuzun elverdiği esneklikte  bacaklarınızı yapabildiğiniz kadar yukarı kaldırdıktan sonra yavaşça aşağı indirin. Hareketi bir sağ bir sol bacağınızla 40’ar kez tekrarlamanız yeterli olmaktadır.

6) Yere düz bir şekilde yattıktan sonra, dirseklerinizi başınızın arkasına koyup sonuna kadar açın. Bacaklarınızı düz bir şekilde uzattıktan sonra nefes almaya başlayın. Nefes alırken açık konuma getirdiğiniz bacaklarınızı başınıza doğru yaklaştırın. Nefesinizi bırakırken bacaklarınızı kapatmayı unutmayın. Hareketi 15’er kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. ayşe diyor ki:

    süper bende başlayacağım

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız