Cilt Bakımı Ve Güzellik
karin-agrisina-ne-iyi-gelir

Karın ağrısı hakkında bilgi

Karın ağrısı durumu, her yaştan ve her cinsiyetten insanın hayatı boyunca sıklıkla karşılaştığı bir rahatsızlık biçimi olmaktadır.

Bazı durumlarda daha hafif ve daha kısa sürede geçen karın ağrıları problemleriyle karşılaşılsa da, bazen de uzun soluklu ve şiddetli karın ağrılarıyla ciddi şekilde savaşılan durumlar ortaya çıkmaktadır.

karin-agrisi-semptomu

Bu tip süreçlerde yapılması gereken ilk şey, karın ağrısının tam olarak hangi sebepten kaynaklandığını belirlemeye çalışmak, ağrıya müdahale açısından en doğru yöntemin de otomatikman uygulanabilmesine yardımcı olmaktadır.

Yani örnek verilecek olursa yaşanılan karın ağrısı üşütmeden kaynaklı bir problemse tedavi için farklı bir uygulama, eğer bu ağrı ishal gibi problemlerden kaynaklanıyorsa başka bir tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

karin-agrisi-sebepleri

Bireylerin karın ağrısı çekmelerinde en sık görülen nedenler arasında ayakları üşütmüş olmak, bağırsakları üşütmüş olmak, mideyi üşütmüş olmak, aşırı derecede yemek yemek, bozuk gıda tüketmek, aşırı derecede hamurlu yiyeceklerle beslenmek, bağırsak tembelliği sorunu yaşamak, midede gaz sorunu yaşamak, reflü sorunu yaşamak veya gastrit gibi problemler yaşamak sayılabilmektedir.

karin-agrisi-problemleri

Mide ağrısının bir kaç saat sürüp geçmesiyle günler geçip de atlatılamaması arasında sağlık açısından ciddi farklar vardır. Bu nedenle uzun süreli bir karın ağrısı problemi yaşayan bireylerin en acil şekilde gastroentroloji kontrolüne gitmeleri önerilmektedir.

Bunun dışında kısa süreli şikayetler için, tedavi amaçlı bünyeye iyileştirici etki yaratacak pek çok doğal ve bitkisel kullanılacak tarifler mevcuttur.

karin-agrisina-cozumler

Karın ağrısına iyi gelen noktalar nelerdir?

  • Karın ağrınızı geçirmek için evde bir takım önlemler almak istiyorsanız, işe öncelikle karnınızı sıcak tutmayla başlamanız gerekmektedir.
  • Ağrı durumlarının tipik yardımcısı olan sıcaklatma durumu, aynı şekilde karın bölgesinin de sıcak su torbası gibi aletler yardımıyla ısıtılması sonrasında ağrının ciddi olarak hafiflediğinin hissedilmesi olasıdır.

karin-agrisina-cozumler

  • Karın ağrısı yaşanmasını tetikleyici gıdalar arasında kızartma şeklinde yapılmış yemekler, kara biber, pul biber, acı biber ve aşırı yağlı gıdalar gösterilebilmektedir. Bu tip gıdaları hayatınızdan uzaklaştırmanız, karın ağrısını bu sebeplerden dolayı yaşamanıza engel olacaktır.
  • Gün içerisinde azar azar şekilde 4 ya da 5 öğün yemeniz, bol miktarda sebze ve meyve tüketmeniz ve hafif bir beslenme düzenine sahip olmanız karnınızda midenizden ya da bağırsaklarınızdan kaynaklanan ağrıların yaşanmasının önüne geçecektir.

karin-agrisina-alinacak-cozumler

  • Karın ağrısı yaşadığınız süreçlerde bir yere uzanarak karnınıza hem sağ taraftan sol tarafa, hem de sol taraftan sağ tarafa doğru bastıracağınız biçimde masaj yapmanız ağrınızı bir müddet sonra biraz olsun hafifletecektir.
  • Karın ağrısı için doğal karışım olarak bir kilogram miktarındaki doğal bala yüz gram miktarındaki çörek otunu ekleyerek karışımınızı hazırlayıp, karnınız ağrıdıkça bir yemek kaşığı tüketmeniz hafifletici bir etken olacaktır.

karin-agrisi-icin-yapilacaklar

  • Doğal birer bitki çayı kategorisinde olan mentollü nane çayı, lavanta çayı, karpuz çiçeği çayı, biberiye çay, papatya çayı, lavanta çayı, mürver çiçeği çayı ya da fesleğen çayı; isteğe göre ya tek başlarına ya da birbirleriyle ikili üçlü karıştırılarak içilebilmektedirler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız