Cilt Bakımı Ve Güzellik
Karbonatın saç için faydaları

KARBONATIN SAÇA FAYDALARI

Karbonat sadece cilt ve diş bölgesinde değil saçlarda da kullanılarak bazı saç problemlerini giderme özelliğine sahiptir. Karbonatın saça faydalarından ilki saçların yağlanma problemini büyük ölçüde giderilerek pratik ve doğal bir temizleme işlemi sağlanmasıdır.

Karbonatın Saça Faydaları Nelerdir?

1- Karbonat güçlü saç telleri ve yağlı saç derisine çok iyi gelir. Saç derisindeki yağlanmayı azaltan karbonat saç içinde iyi bir temizleyicidir. Saçlarınız zayıf ve kırılmaya meyilli ise karbonatı çok az miktar kullanmalısınız. Saçları bir miktar kuruttuğu için yağlı saç derisi için uygun bir yöntemdir. Saçlarınızın tamamı kuru ve mat halde ise kullanacağınız miktar kesinlikle az olmalıdır.

2- Karbonatın Kepekli Saçlara Faydası: Karbonat düzenli bir şekilde saç diplerine uygulandığında saç derisindeki kepek oluşumunu giderir. Saç diplerini başarılı bir şekilde temizlediği için kepek ve döküntü gibi sorunlar ortadan kalkar, saçlarda kullanılan karbonatın etkisi saçınızın daha geç kirlenmesidir. Saçınızı haftada 4 kere yıkamak yerine 2 defa yıkayarak karbonatın etkisine şahit olabilirsiniz.

3- Karbonatın saçlara bir diğer faydası da saçların yumuşak, bakımlı ve dolgun gözükmesini sağlamasıdır. İlk başlarda saçlarınız ne kadar sert görünüyorsa ilerleyen zamanlarda saçınızın parlak duruşuna sizde şaşıracaksınız.

4- Saç derisindeki kötü kokudan şikayet eden bayanlar için olumlu sonuçlar veren karbonatın koku giderme özelliği kendini saç derisinde de gösterir. Uzun süre kullanıldığında saçınızdaki kokuyu gidererek saçlarınızı daha çok sevmenizi sağlar.

Karbonat Saça Nasıl Uygulanır?

2 tatlı kaşığı karbonat ve 1 bardak suyu karıştırarak saçlarınızı şampuanlıyormuş gibi yıkayın ve birkaç dakika sonra durulayın. Bu işlemi yaptığınız takdirde saç diplerindeki yağlanmada büyük ölçüde azalır, saçlarda kepek sorunu ortadan kalkar, daha dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşuırsunuz. Saçları kuru olan kişiler için karbonat miktarı yarı yarıya azaltılarak kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız