Cilt Bakımı Ve Güzellik
Karbonatın dişe faydaları

KARBONATIN DİŞE FAYDALARI

Karbonat dişlerin üzerindeki lekelenmeleri ve zamanla yerleşen plakları giderebilmek için etkili bir yöntemdir. Dişin dış yüzeyinde bulunan tabakanın temizlenmesini sağlayarak dişlerinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Karbonatın dişe tüm faydaları Cilt.net farkıyla sizlerle.

Karbonatın Dişe Faydaları Nelerdir?

  1. Yemek yedikten sonra dişleriniz bir miktar daha sararır. Dişlerinizin normal rengi sarı ve sarıya dönük ise karbonatla dişlerinizi beyazlatmaya çalışmayın.
  2. Genetik faktörlerden etkilenen diş rengi doğuştan geliyorsa değiştirilemez.
  3. Dişlerinizi gün içinde etkili temizleyemediğinizi düşünüyorsanız karbonattan faydalanarak dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.
  4. Karbonatın etkisini artırmak için tuzla karıştırmayı denemelisiniz. Eşit miktarlarda karıştırdığınız karbonat ve tuzu su ile karıştırın ve dişlerinizi bu şekilde fırçalayın.
  5. Dişlerinizi aralıksız olarak 7 gün karbonatla fırçaladığınızda aradaki farkı bariz bir biçimde göreceksiniz.
  6. Bazı diş hekimleri karbonatla diş fırçalamanın zararlı olduğunu belirtmektedir. Diş minesini uzun süre kullanıldığında çizebilen karbonat bir haftadan sonra bırakılmalı ve ayda en fazla 7 gün devam ettirilmelidir. Bu ince detaya dikkat ederek dişlerinizi beyazlatabilir ve diş minesinin aşınmasını engelleyebilirsiniz.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız