Karbonatın Dişe Faydaları

KARBONATIN DİŞE FAYDALARI

Karbonat dişlerin üzerindeki lekelenmeleri ve zamanla yerleşen plakları giderebilmek için etkili bir yöntemdir. Dişin dış yüzeyinde bulunan tabakanın temizlenmesini sağlayarak dişlerinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Karbonatın dişe tüm faydaları Cilt.net farkıyla sizlerle.

Karbonatın Dişe Faydaları Nelerdir?

  1. Yemek yedikten sonra dişleriniz bir miktar daha sararır. Dişlerinizin normal rengi sarı ve sarıya dönük ise karbonatla dişlerinizi beyazlatmaya çalışmayın.
  2. Genetik faktörlerden etkilenen diş rengi doğuştan geliyorsa değiştirilemez.
  3. Dişlerinizi gün içinde etkili temizleyemediğinizi düşünüyorsanız karbonattan faydalanarak dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.
  4. Karbonatın etkisini artırmak için tuzla karıştırmayı denemelisiniz. Eşit miktarlarda karıştırdığınız karbonat ve tuzu su ile karıştırın ve dişlerinizi bu şekilde fırçalayın.
  5. Dişlerinizi aralıksız olarak 7 gün karbonatla fırçaladığınızda aradaki farkı bariz bir biçimde göreceksiniz.
  6. Bazı diş hekimleri karbonatla diş fırçalamanın zararlı olduğunu belirtmektedir. Diş minesini uzun süre kullanıldığında çizebilen karbonat bir haftadan sonra bırakılmalı ve ayda en fazla 7 gün devam ettirilmelidir. Bu ince detaya dikkat ederek dişlerinizi beyazlatabilir ve diş minesinin aşınmasını engelleyebilirsiniz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.