Cilt Bakımı Ve Güzellik
Karbon peeling

Karboon Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling: Leke tedavilerinde artık lazer uygulamaları vazgeçilmezler arasında yerine alsa da birçok insan yaptırmadan önce oldukça uygulamaları düşünüyor. Karbon peeling çoğumuzun sık sık duyduğu fakat tam olarak ne işe yaradığı ve nasıl yapıldığı bilinmeyen bir peeling yönteminden bahsedeceğiz.

 

Karbon Peelingin Diğer Peeling Yöntemlerinden Farkı

Karbon Peeling diğer peeling yöntemlerinden kendini soyma yapmaması ile ayırıyor yani bu peeling’te görülen bir cilt soyma işlemi gerçekleşmiyor. Fakat karbon peeling uygulandığı ilk seferde dahi sanki cildiniz soyma işlemi yapılmış gibi ışıltılı ve pürüzsüz görünüyor. Karbon peelingin en güzel yanı ise bu hızlı ve güvenilir bir tedavi olması. Birçok cilt sorunlarında hızlı etkisi sayesinde çok farklı sonuçlar alınabiliyor.

 

Q- SWİTCHED Nd YAG lazerle uygulanılan bu tedavi hızlı ve düşük enerji le uygulanan bir lazerin sonucu. Cilde verilen enerji oranı düşük olduğu için sık atışlar yapılarak daha iyi sonuçlar alınıyor. Bu atışlar sırasında cilde uygulanan karbon kremi lekelerin gözle görülür azalmasında en büyük etken. Anlık ısı artışı sayesinde dokuya hiçbir şekilde zarar verilmiyor. Kontrollü ısı ve karbon kremi sayesinde sonuçlar yüzünüzü güldürüyor.

 

Karbon Peeling İşleminde Anlık Isının Cilde Etkileri

Anlık ısı cilde çok az verilse de cildin hızlı bir şekilde sıkılaşmasını sağlar. Anlık ısı verildiğinde cilt yanmaz fakat cilt kendini yanmış gibi hisseder ve hücreler direk harekete geçerek cilt kendini yenileme çabasına girer. Bunun sonucunda ise kolajen üretimi artmaya başlar ve hücreler çoğalır. Sorunlu ciltlerde oluşan doku bozukluğu düzelir ciltte oluşan kırışıklar düzelmeye başlar pürüzsüz ve kadifemsi bir görüntü ortaya çıkar. Ciltte hala var olan sivilceler de iyileşme fark edersiniz.

 

 Karbon Peeling Sonrası

  • Karbon Peeling işlemi ortalama olarak 30 dakika sürer,
  • Cilt üzerinde belirgin bir yan etkisi yoktur
  • Uygulama sonrası ciltte hafif pembelik olabilir
  • Karbon peeling Ortalama 7 ile 10 gün arasında  5 ila 10 seans yapılır.

 

Karbon Peelingin Faydaları

  • İlk uygulamada ciltteki lekeler azalır.
  • Ciltteki gözenekler küçülür.
  • Cildin gerginliği artar.
  • Kırışıklıkları azaltır.

 

Yazar: Tarih: 3 Kasım 2013 - 7:00:40 Kategori: Cilt Bakımı, Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları, Peeling Tarifleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,