Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kalın telli saçlar için saç kesim

KALIN TELLİ SAÇLARLA NASIL BAŞA ÇIKILIR

Kalın telli saçlar her bayanın gözdesidir ve kalın telli saçlara her kadın imrenerek bakar. Ancak bu güzelliğin bakımı oldukça zordur ve kalın telli saçlarla başa çıkmak bir hayli zahmetlidir. Söz dinlemez kalın telli saçlarınızla uğraşmanız kolaylaşacak sadece erkekler değil bayanlarda gözlerini saçlarınızdan alamayacak.

Sabırlı Olun

Kalın telli saçların yapısında ya dalga vardır ya da kıvırcıklarıdır. Birçok insanda bu durum söz konusuyken uğraşmak daha da zor bir hale gelir. Sabırlı olmanızdan geçer kalın telli saçlarla başa çıkmak. Dışarıya asla nemli saçlarla çıkmamalı hava nemliyse de aynı şey geçerlidir. Saçlarınızı güzelce kurutun 5 – 10 dakika bekledikten sonra saçınızı sabitleyici sprey sıkıp dışarıya öyle çıkın. Saçlarınız kabarmaz ve elektriklenmez.

Doğru Aksesuarları Saçınızda Kullanın

Çıt çıtlı tokalar küçük kurdeleler size uygun bir tercih değildir. Saçınız kalın telli olduğu için bu tokalar siz de işe yaramayacaktır. Bu hafif tokaları tercih etmek yerine daha kuvvetli ve elastik tokaları tercih etmelisiniz.

Doğru Ürünleri Tercih Edin

Saçınız kalın telli yapıya sahip olduğu için saç kurutmanızda saç tarağınızda ona göre seçilmelidir. Siz karar veremiyorsanız kozmetik satan yerlere ya da kuaförünüze bu konuda size yardımcı olmasını rica edebilirsiniz. Çünkü doğru malzemeler sizde harikalar oluşturur!

Katlar Kestirin

Saçlarınızı eğer uzunsa katlı kestirin katlı saç kesimi kalın telli saçların daha rahat hareket etmesini ve daha ince görünmesini sağlayacaktır.

İnceltin

Kuaföre ayda bir saç kestirmeye gittiğinizde saçlarınızın aralarından saçınızı inceltmesini söyleyin. Bu sayede saçlarınız daha az olur ve başa çıkmanız daha kolay olacaktır.

Kalın telli saçlar için saç kesimi

Kısa saç kestirmek istiyorsanız saçlarınızın düz ve kalın telli olması gerekir. Ancak kısa saçlar düz ve kalın telliyse güzel durur bu saçlara erkek modeli çok yakışır. Ama saçlarınız dalgalı ya da kıvırcıksa kuaföre gitmeden önce 2 kez düşünün.

Kahkül Kesinlikle Yasak

Kalın telli saçlara sahip olan bayanlar kahkül tercih etmekten vazgeçsinler. Saçların kahkülde şekil alamayacak ve güzel durmayacaktır.

Doğru Malzemeleri Tercih Edin

Saçlarınıza şampuan seçimi yaparken hacim veren şampuanları es geçin. Seçtiğiniz ürünler saçınızın kabarmasını ve hacim vermesini önleyen malzemeler olmak zorunda. Ayrıca saçlarınıza köpükte kullanmayın.

Saçlarınızı Örün

Örgünün yakıştığı daha iyi bir saç yapısı yoktur. Kalın telli saçlar saçlarını en güzel yatıştırma taktiğidir örgü. Hem çok güzel durur kalın telli saçlarda örgü hem de bütün gün kabarma derdi olmadan rahat bir gün geçirirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız