Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kalın telli saçlar için öneriler

KALIN TELLİ SAÇLAR İÇİN BAKIM

Kalın telli saçlar bayanların oldukça beğendiği ve her saç modelinin yakıştığı saç tiplerindendir. Estetik olmasının yanı sıra bakımı da zahmetlidir. Kurumaya yatkın olan kalın telli saçların bakımı için verdiğimiz önerileri dikkate almalısınız.

Kalın Telli Saçlar İçin Bakım  Önerileri

  1. Kalın telli saçlar çok fazla hacme sahip olduğu için her gün yıkamanıza gerek yoktur. Saçlarınız daha geç yağlanır ve tararken mutlaka kalın telli dişli tercih edilmelidir.
  2. Saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinesi ile kurutmamalısınız. Fön makinesinin verdiği ısı saçlarınızı daha fazla kabartır. Bu nedenle saçınızı havluya sardıktan sonra kendi kendine kurumasını beklemelisiniz.
  3. Duştan sonra uygulanan saç kremleri kalın telli saçların kurtarıcısıdır. Saçlarınızın hacmi azalır ve düzene girer. Jöle vb ürünler saça uygulanmamalıdır. Kalın telli saçlar kurumaya yatkın olduğu için bu tarz ürünlerden kaçınmalısınız.
  4. Kuruluk problemi sizi rahatsız etmeye başladığı an saç uçlarınızın mutlaka kesilmesi gerekir. 2 ayda bir kalın telli saçların kesilmesi gerekir. Kurumaya yatkın olduğu için saç uçları yenilenmelidir.
  5. Kalın telli saçlarınızla başa çıkamıyorsanız işe saç kesiminizi değiştirmekten başlayın. Saçınızı katlı kestirirseniz bakımı daha kolay olacaktır. Saçın boyutunu uzun tutmamak gerekir. Saçlar omuz hizasında kesilmelidir.
  6. Kalın telli saçlara sahip bayanlar kurumaya yön tutmuş saçlara sahip demektir. Bu nedenle içinde bitkisel yağların bulunduğu şampuanlar tercih etmelisiniz. Saçlarınız daha yatışmış ve parlak gözükecektir. Şampuan seçiminde dikkat edilmesi gereken tek nokta şampuanın kuru saçlara yönelik olanlarından seçilmesidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız