Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kalın telli saçlar için öneriler

Kalın telli saçlar bayanların oldukça beğendiği ve her saç modelinin yakıştığı saç tiplerindendir. Estetik olmasının yanı sıra bakımı da zahmetlidir. Kurumaya yatkın olan kalın telli saçların bakımı için verdiğimiz önerileri dikkate almalısınız.

Kalın Telli Saçlar İçin Bakım  Önerileri

  1. Çok fazla hacme sahip oldukları için her gün yıkamanıza gerek yoktur. Saçlarınız daha geç yağlanır ve tararken mutlaka kalın telli dişli tercih edilmelidir.
  2. Saçlarınızı yıkadıktan sonra fön makinesi ile kurutmamalısınız. Fön makinesinin verdiği ısı saçlarınızı daha fazla kabartır. Bu nedenle saçınızı havluya sardıktan sonra kendi kendine kurumasını beklemelisiniz.
  3. Duştan sonra uygulanan saç kremleri ile saçların kurtarıcısıdır. Saçlarınızın hacmi azalır ve düzene girer. Jöle vb ürünler saça uygulanmamalıdır. Kalın telli saçlar kurumaya yatkın olduğu için bu tarz ürünlerden kaçınmalısınız.
  4. Kuruluk problemi sizi rahatsız etmeye başladığı an saç uçlarınızın mutlaka kesilmesi gerekir. 2 ayda bir saçların kesilmesi gerekir. Kurumaya yatkın olduğu için saç uçları yenilenmelidir.
  5. Saçınızı katlı kestirirseniz bakımı daha kolay olacaktır. Saçın boyutunu uzun tutmamak gerekir. Saçlar omuz hizasında kesilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız