Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçları kalıcı şekilde düzleştirmek

Kalıcı Saç Düzleştirme

Japon saç düzleştirme olarak da adı geçen kalıcı saç düzleştirme işlemi, yumuşatıcı ve kimyasal madde uygulanarak yapılıyor. Bu makalemizde kalıcı saç düzleştirme nasıl yapılır? Saç maşalarından ve kullanılan kozmetik saç ürünlerinden sıkıldıysanız sizde ilk olarak Japonların keşfettiği kalıcı saç düzleştirme tekniğini deneyebilirsiniz.

 

Düz Saç Tercihi

Her zaman moda olan düz saçlar kolay şekil alır ve her daim bakımlı görünür. İster genç ister yaşlı olsun herkes hayatının bir döneminde saçlarının düz olmasını ister. Düz saçlara sahip olan bayanlar hiçbir uğraş gerektirmeden 5 dakika da saçlarını yaparken, dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olanlar maalesef bu lükse hayranlıkla bakıyorlar ve çareyi saç düzleştiriciler, saç maşaları ve saç düzleştiren kozmetik ürünlerinde arıyorlar.

 

400 TL bir rakama rahatlıkla istediğiniz yerde yaptırıp gün boyu bunun keyfini sürebilirsiniz. 4 – 5 saatte uygulanan bu yöntemi evinizde de vereceğimiz şekilde hiç bir ücret ödemende yapabilirsiniz.

 

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle size lazım olan malzemeleri temin etmelisiniz. Bunlar ise; nötralizer, petrol yağı kremi, kaliteli bir saç kremi ve kimyasal saç rahatlatıcı.

  1. Petrol yağı kremini avucunuza döküp saç diplerinize iyice kremi yedirin. Bu petrol yağı kremi kimyasal madde içeren saç rahatlatıcı uygulamasında saçın yanmasını engelleyecektir.
  2. Ardından kimyasal saç rahatlatıcı ürünü avucunuza dökerek saçlarınızın uçlarından saç diplerine doğru sürün ( Ürünü tüm saç tellerinize yedirdiğinizden emin olun ). Kullanma talimatını da okuyarak uygulayabilirsiniz.
  3. Kimyasal saç rahatlatıcının bekleme süresi markaya göre farklılık gösterdiğinden ürünü kullanma talimatında yazdığı süre kadar saçlarda bekletin ardından ılık su ile iyice yıkayın.
  4. Saçlarınızı yıkadıktan sonra nötralize ve saç bakım ürününü kullanınız.
  5. Saçların yumuşamasını ve kurumasını engelleyen kaliteli bir saç kremi kullanarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Kalıcı Saç Düzleştirme Tekniğinin Etkisi: 6 ay etkisini sürdüren bu uygulama kimyasal içerikler dışında maalesef uygulanmıyor.

 

Uyarılar

  • Eğer saçlarınıza bu işlemi uyguladıysanız veya uygulamayı düşünüyorsanız saçınıza düzenli olarak haftada 1 kez bakım yapmalısınız. Aksi taktirde kimyasal içeren bu ürünler saçlarınıza kolayca zarar verebilir.
  • Eğer bu konuda çok fazla bir bilgiye sahip değilseniz denemekten kaçının. Tutulan saç rahatlatıcının fazla kalması saçınızda istenmeyen sonuçlara götürebilir. En iyisi yine bir uzmana yaptırmaktır.

 

Yazar: Tarih: 21 Ocak 2015 - 11:59:48 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız