Kalemle Kaş Nasıl Boyanır

Kaşları seyrek, düşük ve şekilsiz olanlar için en pratik çözüm kaş kalemiyle dolgunluk ve renk vermektir. Değişik taktiklerle kaşlarınızın şeklini değiştirebileceğiniz kalemle kaş boyama işleminde dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır.

Kalemle Kaş Nasıl Boyanır? 

  1. Kaşınızı boyamadan önce kaş fırçası yardımıyla tarayın. Bu işlem kaşınızda boş kalan yerleri görmenizi sağlayacaktır.
  2. Kaş kalemini dik bir şekilde kaşlarınıza sürmeyin. Parmaklarınızın arasında yatay tuttuğunuz kalemi boşlukların bulunduğu yerlere sürün. Yatay uygulama her zaman daha doğal kaşlara sahip olmanızı sağlar.
  3. Kaşınızı daha dolgun göstermek için kaş kalemiyle birlikte kaş farı da uygulayabilirsiniz.
  4. Kaş kalemi uygularken kaşların çevresine belirli bir çerçeve çekmeyin. Bu tip kaşlar dövmeli kaşlara benzer ve doğal olmadığı hemen anlaşılır. Kaşınızın şekline sadık kalarak boyamanız daha olumlu sonuçlar verir.
  5. Kaş kaleminin rengine karar veremediyseniz kaş renginizden bir ton daha açık kalem alın. Bu şekilde daha natürel bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
  6. Kaşlarınızı boyadıktan sonra sabit durmasını istiyorsanız kaş rimeli ile tarayabilirsiniz. Hem kalıcı ve bozulmayan hem de daha gür görünümlü kaşlara sahip olacaksınız.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.