Cilt Bakımı Ve Güzellik
Seyrek kaşlar için kaş kelemi kullanımı

Kaşları seyrek, düşük ve şekilsiz olanlar için en pratik çözüm kaş kalemiyle dolgunluk ve renk vermektir. Değişik taktiklerle kaşlarınızın şeklini değiştirebileceğiniz kalemle kaş boyama işleminde dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır.

Kalemle Kaş Nasıl Boyanır? 

  1. Kaşınızı boyamadan önce kaş fırçası yardımıyla tarayın. Bu işlem kaşınızda boş kalan yerleri görmenizi sağlayacaktır.
  2. Kaş kalemini dik bir şekilde kaşlarınıza sürmeyin. Parmaklarınızın arasında yatay tuttuğunuz kalemi boşlukların bulunduğu yerlere sürün. Yatay uygulama her zaman daha doğal kaşlara sahip olmanızı sağlar.
  3. Kaşınızı daha dolgun göstermek için kaş kalemiyle birlikte kaş farı da uygulayabilirsiniz.
  4. Kaş kalemi uygularken kaşların çevresine belirli bir çerçeve çekmeyin. Bu tip kaşlar dövmeli kaşlara benzer ve doğal olmadığı hemen anlaşılır. Kaşınızın şekline sadık kalarak boyamanız daha olumlu sonuçlar verir.
  5. Kaş kaleminin rengine karar veremediyseniz kaş renginizden bir ton daha açık kalem alın. Bu şekilde daha natürel bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
  6. Kaşlarınızı boyadıktan sonra sabit durmasını istiyorsanız kaş rimeli ile tarayabilirsiniz. Hem kalıcı ve bozulmayan hem de daha gür görünümlü kaşlara sahip olacaksınız.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız