Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ayakları geri kaldırarak kalça toplama

Kalça Büyütme Hareketleri

Daha büyük kalçalara sahip olmak için evde basit birkaç hareket uygulayarak istediğiniz ölçülere kavuşabilirsiniz. Kalça büyütme hareketleri ile yapacağınız egzersizler sonrasında kalça ölçünüzde büyüme sağlayabilirsiniz.

Kalça büyütme hareketlerini uygulamaya geçmeden önce vücudunuzu ısıtmanız son derece önemlidir. Isınma işlemi için açma germe, zıplama, ip atlama veya tempolu yürüyüş hareketlerini uygulayabilirsiniz.

Isınma işleminin ardından yan şekilde yatarak bacağınızı kalçanızın üstüne kadar kaldırıp indirin. Bu hareketi sert bir zeminde yapmanız daha etkili olacaktır. 12 kere ayağınızı kaldırıp indirdikten sonra 1 dakika ara verin ve 3 set halinde hareketi tekrarlayın.

Ayaklarınızı omuz hizasında açıp kollarınızı öne doğru uzatın. Bu şekilde yavaşça yere çömelip geri kalkın. 12 kere hareketi tekrarlayıp biraz ara verin ve 3 set halinde hareketi tekrar edin.

Yüz üstü yere uzanıp ayaklarınızı arkaya doğru uzatın. Dirseklerinizden destek alın ve dizlerinizi yere değdirmeyin. Ayağınızın biri sabitken diğeri ile arkaya doğru tekme atın. 12 kere hareketi tekrarlayıp 3 set halinde devam edin. Sonrasında ayaklarınızı arkaya doğru gerdirebildiğiniz kadar gerdirin ve bırakın. Hareketi gerçekleştirirken dizleriniz yere temas etmemelidir.

Dümdüz ayakta durun ve önce sağ bacağınızı kırarak dizinizi yere değdirmeye çalışır gibi yapın( sakın dizinizi yere değdirmeyin 2-3 parmak mesafede düzelin) düzelin ve sonra ara vermeden sol bacağınız aynı şekilde yere dizlermiş gibi. 12 kez ve 3 set olarak yapmaya çalışın

Yukarıda bahsedilen kalça büyütme hareketlerinin uygulanış şekillerini aşağıda yer alan fotoğraf galerisinden görebilirsiniz.

Kalça Büyütme Hareketleri Galerisi

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız