Cilt Bakımı Ve Güzellik
Canlı renklerle kahverengi göz makyajı

KAHVERENGİ GÖZ MAKYAJI

Kahverengi göz makyajı ; Kahverengi gözler bayanlara göre daha sıradan gözükür. Kahverengi gözlerin rengini ortaya çıkarabilmek için seçilen far renklerinin gözleri belirleyici olması gerekir. Kahve rengi gözlere yapılan makyajla renkli gözlerden daha güzel görünmesi sağlanabilir. Kahverengi gözler için en güzel makyaj tekniklerini bu yazıda inceleyebilirsiniz.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  • Kahverengi gözlere en çok yakışan  renkler parlak tonlardaki renklerdir. Pembe, kahverengi, altın ve bronz tonlarda yapılan makyajla güzelliğinizi ortaya dökebilirsiniz. Bunun yanında şeftali tonları ve mavinin bazı tonları kahverengi gözleri daha güzel gösterir. Üstelik bu renk farları sürdüğünüzde uygulayacağınız eyeliner ile gözleriniz anlamlı hale gelir.
  • Kahverengi göz makyajın da Metalik tonlarda uygulayacağınız eyeliner oldukça değişik bir hava katar. Mavi üzerine sürdüğünüz gri metalik eyeliner kahverengi gözleri vurgular.
  • Kahverengi göz makyajı yaparken Süreceğiniz göz kalemlerini renkli ve canlı tonlardan seçmelisiniz. Örneğin su yeşili kalemi gözaltına ve göz kapağının alt tarafına sürerseniz kahverengi gözleriniz daha canlı bakacaktır.
  • Kahverengi gözlere yakışan kalemlerden biride mor renklerde kalemlerdir. Mor kalem kullanabildiğiniz gibi mor tonlarında bir far uygulaması da yapılabilir. O zamanda siyah göz kalemi kullanmanız uygun olacaktır.
  • Koyu kahverengi gözlere sahip bayanlar kobalt mavisinden faydalanmalıdır. Kobalt mavisi koyu kahverengi gözleri ortaya çıkarır.
  • Bakır tonları da kahverengi gözlere en çok yakışan far renklerinden biridir. Mercan, koyu turuncu, turkuaz mavi ve şarap renklerini kullanarak gözlerinizi değişik gölge efektleriyle güzelleştirebilirsiniz.
  • Göz Makyajında rimel tavsiyesi olarak siyah rengi önerebiliriz. Kahverengi rimelden de faydalanabilirsiniz. Fakat siyah rimel göz rengini daha net ortaya çıkaracaktır.

Kahverengi Göz Makyajı Resimleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız