Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kahve Maskesi Tarifi

Kahve Maskesi Tarifi

Türk kahvesi kullanılarak hazırlanan kahve maskeleri sayesinde daha pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. Cilt gözeneklerinin temizlenmesinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan kahve maskeleri, ölü deri hücrelerinden kurtulmak üzere düzenli olarak kullanılabilmektedir. Kahve maskesi, kan dolaşımını hızlandırarak kırışıklık oluşumunu da engellemektedir.

 

Cilt kızarıklıklarını hafifletmek için kahve maskelerinden faydalanabilirsiniz. Göz altı morluklarının giderilmesinde de kahve maskeleri faydalı olmaktadır. Selülit görünümünü azaltmakta da kahve maskeleri son dönemde tercih sebebi olmaktadır. Tamamen doğal içeriklere sahip olan kahve maskeleri cilt üzerinde etkili sonuçlar ortaya koysa da bu maskelerden mucizevi etkiler beklemek yanlış olacaktır.

 

Canlılık Verici Kahve Maskesi

Cildi canlandıran kahve maskesini hazırlamak için (bir tatlı kaşığı kahve telvesi, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı su) ihtiyacınız olan malzemelerdir. Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve bu karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla yıkayıp temizleyebilirsiniz. Maskeyi yüzünüzden temizledikten hemen sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkamalısınız.

 

Tülin Şahin Kahve Maskesi Tarifi

Tülin Şahin tarafından verilen tarife göre 8 yemek kaşığı süt, 4 yemek kaşığı kakao tozu, 4 yemek kaşığı kahve tozu ve yağlı ciltler 1 yemek kaşığı limon suyu, kuru ciltler ise 2 yemek kaşığı bal ilave ederek maskeyi hazır hale getirebilirler. Cam kasenin içinde malzemeleri karıştırın ve öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize maskeyi iyice yedirerek kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonra ılık su yardımıyla cildinizi ovalayarak temizleyin. Hassas cilt yapısına sahip kişiler bu maskeyi 10 günde bir, normal cilt yapısına sahip kişiler ise 3 günde bir olmak üzere maskeyi tekrarlayabilirler.

 

Sıkılaştırıcı Kahve Maskesi Tarifi

Cildini sıkılaştırıcı etkileri bulunan kahve maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler (bir tatlı kaşığı badem yağı, bir yemek kaşığı kahve, bir tatlı kaşığı zeytinyağı). Öncelikle malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize sürüp 5 dakika kadar beklemeye koyulun. Sürenin sonunda cildinizi ılık su yardımıyla yıkayıp maskeden arındırın. Maskeyi kullandıktan sonra cildinizde kızarıklıklar meydana gelirse, bu maskeyi bir daha kullanmamalısınız. Dilerseniz haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Peeling Etkili Kahve Maskesi

Cildinizdeki ölü hücreleri temizlemek için kullanabileceğiniz kahve maskesini hazırlamak için bir tatlı kaşığı kahve telvesi, bir çay kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı zeytinyağını bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinize iyice sürün. 15 dakika kadar maskenin cildinizde beklemesini sağlayın ve sürenin sonunda ılık su yardımıyla temizlenin. Haftada bir kere tekrarlayarak yada ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 10 Mayıs 2016 - 3:13:39 Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Maskeleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,