Kahkül Kesimi Ve Kullanımı

Kahkül saç modeli kestirmek kimilerine çok yakışsa da herkese giden bir model değildir. Bunun nedeni kullanımı zordur ve uzadıkça bakım ister.

Kahkülün en zahmetli yanı uzadığı zaman aralığıdır. Uzadığı zaman ne saçın içine girip toplanır ne de salık bırakılıp kullanılabilir. Bu sıkıntılı zamanda kahküllerinizi nasıl kullanmalısınız ve nasıl kesmelisiniz makalede size bu bilgileri vereceğiz.

Kahkül Nasıl Kesilmeli?

Kahkül kestirmeye karar verdiğinizde ya da düzeltmek istediğinizde saç uzmanınızdan kahküllerinizin orta kısmından kısa yan kısımlarından uzun olmasını mutlaka isteyin. Bu şekilde kesilen kahküller uzadıkça kullanımı kolay olur ve bu sancılı zamanda kişiye sıkıntı yaşatmaz.

Ama kahküller kullanımı artık zorlaşıyor ve tamamını saça katmak istiyorsanız yapacağınız tek yöntem kahkülleri paravana ile tutturmaktır veya saç bandı ile kamufle edilebilir.

Kahkül Hataları Ve Doğru Kullanımı

Uzmanların görüşleri ile kahkül kullanımında doğru ve yanlışlar.

1- Kahküller maşa ya da fırça ile çok kıvrımlı kurutulmamalı ya da dümdüz bir kahkül olmamalı. Çoğu bayanda bu modeller hiç hoş olmuyor.

2- Yukarıda bahsedildiği gibi yuvarlak bir fırça ile kahkül kıvrılması yerine kalın bir fırça ile düzleştirip çok hafif bir bombe katılmalıdır. Eğer saçlarınızda olduğu gibi kahküllere de düzleştirici uygulanıyorsa düzleştirici çok hafif belli belirsiz kıvrılmalıdır.

3- Kahkül kestirmeden önce mutlaka takma olanlardan deneyin. Pişman olmamak için iyice düşünün. Eğer saçlarınız dalgalı ise kahkül sizde bakım yapmadığınız sürece hoş durmaz.

4- 15 günde 1 ya da ayda 1 kez kuaföre gidilip kahkül düzelttirilmelidir. Bunu ihmal etmek kahkülün düzgün ve güzel görünmesini etkiler. Bunu düşünerek kahkül kestirin.

5- Kahkülleri kestirirken kuaförünüze çok az bir açıdan almamasını biraz geniş açıdan kahkül kesmesini söyleyin. Çok ince tel saçlara sahipseniz kahkül kesilen bölümün kalın alınmış olması gerekir.

Not: Kahküller küt kesim yapıldıysa çok fazla düzelttirmeye ihtiyaç duyulur. Sık sık kuaföre gitmeniz gerekir.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.