Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç diplerindeki kaşıntı için bitkisel çözümler

Kafa derisi kaşıntısı nasıl geçer? Kafa derisi kaşıntısı için bitkisel ve doğal çözümler uygulamak çoğu kez yeterlidir. Saç diplerinde meydana gelen kaşıntı kişilerin saçlarının fazla yağlanması veya saç derisinin aşırı kuruması yüzünden olabilir. Ev ortamında doğal malzemelerle hazırlayacağınız kafa derisi kaşıntısına bitkisel çözüm tarifleri ile son verebilirsiniz.

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Kaşıntı için Kür Tarifi

 • Biberiye yağı (1 çorba kaşığı)
 • Üzüm sirkesi (1 çorba kaşığı)
 • Tuz (1 tatlı kaşığı)
 • Aspirin (4 adet)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Aspirinleri suda eriterek içerisine biberiye yağı, tuz ve sirke ilave edilerek karıştırılır. Bitkisel tarif saç diplerine masaj yapılarak iyice yedirilir, saç mümkünse bone veya tülbentle sarılarak 1 saat beklenir ardından yıkanır. Bitkisel maske haftada bir defa uygulanarak kısa zamanda kafa derisindeki kaşıntı giderilir.

Yumurta Maskesi

 • Yumurta sarısı (1 adet)
 • Hint yağı (1 çorba kaşığı)
 • Alkol (1 çorba kaşığı)
 • Tuz (1 çay kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Malzemeler homojen ve tek bir renk alana dek karıştırılır. Karıştırma işleminden sonra maske saç dirisine sürülerek 2 saat bekletilir ve arından ılık su ile durulanır. Saç diplerindeki kaşıntının şiddetine göre haftada bir veya iki defa uygulanan maske kaşıntı bittikten sonra 3 ay boyunca ayda yalnızca bir defa daha uygulanır.

Maden Suyu ile Çözüm

 • 1 Şişe maden suyu ( soda olmamalı)

Uygulanışı: Maden suyunu her duş sonrası saç diplerine dökün, uygulama sonrasında saçlarınızı yıkmanız gerekmiyor. Maden suyu doğal temizleyici ve besleyici etkiye sahiptir bu sayede saçı ve saç derisini beslerken aynı zamanda saç derisindeki kaşıntının da önüne geçer. Kafa derinizdeki kaşıntı tamamen geçene kadar her duştan sonra uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. serdar diyor ki:

  Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözüm yaptıktan kaç sonra Kafa Derisi Kaşıntısına maskesini yapalım… ve kesin iyileşiyor mu?

 2. Süleyman diyor ki:

  Kesin bir çözüm mü ?

 3. Muhammed diyor ki:

  Maden suyunu başımıza dökdükten sonra kafamızı durulamamız gerekiyor mu?

  • Nurhan diyor ki:

   Saçlarınızı temizledikten sonra son olarak maden suyunu döküp yıkamadan bırakabilirsiniz.

 4. elza diyor ki:

  Salam. Bu maden suyu qazli olur? Yani fanta kola gibi. Ama renksiz tatli diyil. Ama qazli. Azeri kardewinize yardimci olun.

  • Berçin Çelebi diyor ki:

   Maden suyu kafa derisi kaşıntısında içindeki mineraller sayesinde tedavi edicidir.

 5. feto diyor ki:

  maden suyunu deniyecem diğerleri beni aşar :D

 6. ayşe diyor ki:

  Maden suyunu denicem

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız