Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır

KADINLARDA SAÇ EKİMİ

Kadınlarda Saç Ekimi : Saç ekimini hep erkeklerin yaptığı düşünülse de 10 saç ekimi yaptırandan 1’i kadındır.Kadınlarda saç dökülmesi sorunu  belli etmeseler de erkeklerden daha çok stres olmalarına neden oluyor. Şayet bir bayansanız korkmayın kadınlarında azımsanmayacak bir kısmı özellikle son 5 yıldır saç ekimi konularını araştırıyor ve yaptırıyorlar.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır

 1. İkiye ayrılan saç dökülmesi tipi vardır. Kadın tipi saç dökülmesi ile Erkek tipi saç dökülmesidir. Kadınlarda kadın tipi saç dökülmesi en çok hormonal sorunlardan sebep olmaktadır. Çoğu zaman demir azlığı, kadınlarda saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden biridir.
 2. Kadınlarda saç ekimi ortalama 4 – 6 saat arası sürer ve enseden alınan kök saçları lokal olarak anestezi yapılarak saçsız olan bölgelere eklenir.
 3. Bayanlara saç ekilirken saç alımları özellikle kulak arkasından ve ense tarafından alınır. Bayanlardaki bu ense ve kulak arkası bölümler kodlanmıştır ve genetik olarak dökülmezler.
 4.  Bayanlarda da ekim yapılan saçlar kendi saçlarından alınır. Ekim yapıldıktan sonra bayanlar saçlarınızı boyayabilir, yıkayabilir ve tarayabilirler. Kendi saçlarından hiçbir farkları yoktur.

Bayanlarda Saç Ekimi Yapılamayacak Durumlar

Bayanlar saç ekimi yaptırabilirler hiç bir sakıncası yoktur fakat bayanlarda (%90) allopecia totalis adıyla anılan bir dökülme yaşandığı için saç ekiminden tam anlamıyla verim alınamama riski de vardır. Allopecia totalis,Saç dökülmesinin tüm alanlarda olması anlamına gelmektedir. Saç içerisinde dökülmeyen sabit kalan bir yer olmadığı için dökülen saçların yerine de sağlıklı saçlar eklenemeyebilir.

Kadınlarda Hangi Durumlarda Saç Ekimi Yaptırılabilir?

Erkek tipi saç dökülmesi

Bu tür saç dökülmesinde genellikle ense köklerinde saç dökülmesi pek yaşanmaz ayrıca bayanlarda kodlu yapıya sahip saçlar daha sağlıklı olacağı için bu tür dökülmelerde bayanlarda saç ekimi yapılabilir.

Belirli bölgelerin dökülmesi

Bu tür saç dökülmeleri parça parça olarak da adlandırılabilir.Belirli bölgelerde yaşanan bu dökülmeler sonucu saçlar 8 ay içerisinde tekrar çıkar aksi durumda bayanlar saç ekimi yaptırabilir.

Çekmeye bağlı saç dökülmesi

Çoğu kez kulakların ön kısmında ve kahkül kısımlarında çekmeye bağlı yaşanan dökülmelerde enseden alınan saçlarla saç ekimi yaptırılabilir.

Kaza ,Yanık ,Kesilme gibi nedenlerde oluşan dökülme

Kadınların saç yapısından değilde bir kaza sonucu oluşan bu dökülmelerin nedeni bellidir ve bu gibi durumlarda bayanlarda saç ekimi oldukça başarılı sonuçlar verir. 

Açık Alın Sorunu

Erkekler için çok önemli görünmeyen bu sorun bayanlar için oldukça önemlidir. Doğuştan kişinin alın çizgisi geride olabilir böyle bir durumda bir ön çizgi oluşturmak için bayanlar rahatlıkla saç ekimi yaptırabilir.


Yorumlar
  1. yorumcu diyor ki:

   saç ekimi için türkiyede bir numaralu uzman samsunlu hayati akbaş ı öneririm türkiyeden cok avrupalı insanlar geliyor saç için bu adama bende saçları sıklaştırmak için gidecem malum burak özcivit gibi saçlarım var ama incelldi her hafta kına yakıyorum saçlara evimde bir oda dolusu saç bakım malzemelerim var bitkisel kimyasal yok ama belli bir süre sonra yıkandıkca incelliyor tekrar kınaya talim kalıyoruz bu yüzden kökten sıklaştırmayı düşünüyorum..

  2. beril diyor ki:

   teşekkürler =)

  3. beril diyor ki:

   Merhabalar saçımın yan tarafı yanma kaynaklı kelleşti. acaba ekim yaptırabilir miyim?

   • Denis Kara diyor ki:

    Yapılabilir tabiki, bir saç ekim merkeziyle görüşmeniz tavsiye edilir.

  4. gizem diyor ki:

   yukarıdaki resim tamamen yalan. ben sac ekimi yaptirdim. olabilecek en iyi hastanede. acıbademde. ekilen saclar cikti. yaptirdigim için asla pişman değilim ama asla yukarıdaki resimdeki gibi bir görüntü yok. o kadar fazla sac ekilmiyor. bir seansta ekilebilecek max sac sayisi var. ayrica işlem oldukça uzun sürdü. sabah girdim aksam ciktim hastaneden

   • WWW diyor ki:

    bende saç ektirmek istiyorum ama m
    bende saçının her yerinen dökülüp bu nasıl olacak

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.