Cilt Bakımı Ve Güzellik
bacak-inceltme

Kadınlar İçin Bacak İnceltme Egzersizleri

Birçok kadın için zayıflamada en çok zorluk yaşanan bölgelerin başında bacak bölgesi gelmektedir.Bacak bölgesindeki yağları eritebilmek oldukça zordur.Bu durumla başa çıkmak için günlük hayatınızdan fedakarlık etmeden hatta spor salonuna dahi gitmeden uygulanabilecek egzersizler mevcuttur.Evde yapacağınız birkaç egzersiz ile bacak bölgenizdeki yağlardan kurtulmak ve sıkılaşmak  mümkündür

 

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Günlük yoğunluğunuzun içinde, evde sadece yarım saat ayırarak basit hareketlerle zayıflayabilirsiniz. Önemli olan bu hareketleri her gün düzenli olarak yapmaktır. Karın, bacak, kol bölgelerini sıkılaştırmak için birçok hareket mevcuttur. Hareketleri ilk yapmaya başladığınızda biraz ağrınız olabilir.Hareketleri başladığınız günden sonra yavaş yavaş arttırarak yapınız.

 

 

Mekik

Yere sırtüstü uzanın, elleriniz başınızın arkasında olmalı. Öne doğru eğilin. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmayın.

 

 

Çömelme Hareketi

Ayaklarınızı omuz hizasına açarak dizlerinizi hafif bir şekilde kırarak çömeliniz. Bu hareketi yaparken ağırlığınızın iki ayağınızda eşit olmasına dikkat edin. Bu hareketi yavaş yavaş tekrar edin.

 

 

Merdiven Çıkma Hareketi

Bu hareketi yaparken 30 cm üzerine çıkabileceğiniz bir tahtaya ihtiyaç var. Step tahtası varsa eğer step tahtası tercih edilir. Tahtanın üzerine merdivenlere tırmanıyor gibi inip çıkacaksınız. Bu hareket sayesinde kalça bölgesini sıkıştırarak, basen bölgesindeki yağları eritebilirsiniz.

 

 Bisiklet sürme egzersizi

Bu egzersiz karın ve basen bölgesi için çok etkilidir. Hem keyifli hem de hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlar

 

 

Yürüme

Günlük yapacağınız 1 saatlik yürüyüş size hızlı bir şekilde faydasını gösterecektir. Yürüyüş ile hem kilo vermenizi hızlandırırken hem de bacaklarınızın sıkılaşmasını sağlamak mümkündür. Yürüyüş için en verimli zaman sabahın erken saatleridir.

 

 

Bacak Çekme

Bu hareket göbek bölgesini eritmek için uygundur. Sırt üstü uzanarak dizlerinizi karnınıza çekeceksiniz. Bacaklarınızı geri uzatıp hareketi tekrarlayacaksınız. Her gün sayısını arttırarak hareketi tekrarlamakta fayda vardır.

 

 

Bacak inceltme hareketleri

En zor zayıflayan bölgelerden biri bacaklarımızken diyet yetersiz kalıyor. Yapılacak düzenli bacak egzersizleriyle bacak inceltmek mümkün. Peki, bu hareketleri nasıl yapmalıyız?

 

 

Üst bacak inceltme hareketi

Ayakta durup bacaklarınızı ayırınız. Dizleri hafif bir şekilde kırıp topuklarınıza basarak bacaklarınızı yana doğru kaldırın. Bacağınızı bir süre havada tuttuktan sonra, ilk aldığınız pozisyona geri dönünüz. Ardından diğer bacak içinde aynı hareketi tekrarlayınız.

 

 

Alt bacak inceltme

Sırtınız dik bir şekilde ayakta durunuz. Bacakları bükerek oturur pozisyona gelin. Ardından tekrar ilk halinizi alınız. Bu egzersizi günde en az 50 defa yapınız. Ne kadar çok tekrarlarsanız faydasını o kadar hızlı görebilirsiniz.

Yazar: Tarih: 28 Mayıs 2016 - 12:17:52 Kategori: Vücut Sıkılaştırma
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,