Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Kabarık saçlara nasıl bakım yapılır
 • Yazar :
 • Tarih: 12 Haziran 2013
 • Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı
 • KABARIK SAÇ BAKIMI

  Kabarık saçlar; ne zaman yıkanırsa yıkansın hep karışık ve dağınık gözükür. Bu durum bayanların canını sıkar. Şekle girmeyen kabarık saçlar için, çeşitli öneriler mevcuttur. Kabarık saçlar için uygulana bilecek saç bakım maskeleri ve Kabarık saçlar için Bakım önerileri;

   

  Kabarık Saçlar İçin Bakım Maskeleri

  Kabarık Saçlara Bitkisel Yağlar

  • 1 yemek kaşığı Mayonez
  • 1 yemek kaşığı Zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı Badem yağı

  2 yemek kaşığı mayonez, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı badem yağı ile karıştırılır. Saçların her bölgesine bu karışımdan sürülür. 1 saat bu şekilde bekletilir. Ilık su yardımı ile durulandıktan sonra yıkanır. Bu bakım kürü haftada bir kere yapılır.

   

  Kabaran Saçlar için Avokado Maskesi

  • 1 adet Avokado
  • 1 yumurta sarısı

  Bir adet avokado içi çıkarılarak ezilir. Ezilen avokado içine yumurtanın sarısı ilave edilir. Karışım saç köklerinden başlayarak uçlara doğru sürülür. Saçların zaman içinde daha az kabardığı görülür.

   

  Kabaran Saçlar için Zeytin Yağı Bakımı

  • 2 kaşık zeytinyağı
  • 2 kaşık bal

  3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal karıştırılır. Karışım saçlara sürülür. 3 saat bekletilir. Saçta bekletilme işlemi yapılırken; bir bone yardımı ile saçlar kapatılır. Bone; saça sürülen malzemelerin daha etkili olmasını sağlar.

   

  Kabaran Saçlar için ; jojoba yağıda sürülebilir. Jojoba yağı saçların kabarmasını engeller ve yumuşatır.

   

  Kabarık Saçlar için Öneriler

  1- Kabarık saçların şekil alması da son derece zordur. Zor şekil alan saçlar için ; her gün yıkanmamalıdır. Her gün yıkanan saçların kendi yapısı kaybolur ve daha fazla kabarır. Çok kabaran saçların üç günde bir yıkanması uygundur.

   

  2- Saçlar aşırı derecede uzun ve kabarıksa; katlı kesim tercih edilerek kabarma işlemine son verilebilir. Katlı kesim kabarmayı bir nebze engeller. Duştan çıktıktan sonra saçlara şekillendirici ve köpük kullanılırsa; saçtaki kabarmanın önüne geçilir. Saça jöle sürerek ve kendi halinde kurumaya bırakarak da, başarılı sonuçlar elde edilir.

   

  3- Kabarık saçlar için gliserin ve su ; ne kadar bakım yapılırsa yapılsın; bakımsız gibi gözükür. Saç daima dolaşık ve taranmamış gibidir. Bunun önüne geçebilmek için; saçlar gliserin ve su karışımından oluşan bir kür  sprey yardımı ile sıkılmalıdır. Gliserin ve su karışımı saçların yumuşamasını sağlayarak, yatıştırır. buda saçların daha az kabarmasına yardımcı olur.

   

  4- Kabaran saçlar sık taraklar ile taranmamalıdır. Sık taraklar daha fazla dalgalanmaya neden olur. Kalın uçlu taraklar; kabarık saçlar için daha idealdir. Bu tarak türleri; saçlardaki kırılmayı da engeller.

   

  5- Saçlar; saç kurutma makinesi ile kurutulmamalıdır. Saç kurutma makinesi saçların daha fazla kabarmasına neden olur. Saçlar doğal haline bırakılarak kurutulmalıdır. Yıkadıktan sonra hafif nemli haldeyken; tepede topuz yaparsanız, kabaran saçların önüne geçmiş olursunuz.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Göbek yağlarını eriten bitkiler
  Göbek Eriten Bitkiler

  Kilo alımında en rahatsız edici göbek bölgesidir. Göbek ve bel çevresi ilk başta yağları depolar verirken de vücuttan en son atılırlar. Bu açıdan göbek bölgesi oldukça can sıkıcı bir şişkinliktir. Cilt.net olarak vereceğimiz göbek eriten bitkiler sayesinde bu bölgedeki yağlanmadan ve fazlalıklardan kolaylıkla kurtulacaksınız.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız