Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Kabarık saçlara nasıl bakım yapılır
 • Yazar :
 • Tarih: 12 Haziran 2013
 • Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı
 • KABARIK SAÇ BAKIMI

  Kabarık saçlar; ne zaman yıkanırsa yıkansın hep karışık ve dağınık gözükür. Bu durum bayanların canını sıkar. Şekle girmeyen kabarık saçlar için, çeşitli öneriler mevcuttur. Kabarık saçlar için uygulana bilecek saç bakım maskeleri ve Kabarık saçlar için Bakım önerileri;

   

  Kabarık Saçlar İçin Bakım Maskeleri

  Kabarık Saçlara Bitkisel Yağlar

  • 1 yemek kaşığı Mayonez
  • 1 yemek kaşığı Zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı Badem yağı

  2 yemek kaşığı mayonez, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı badem yağı ile karıştırılır. Saçların her bölgesine bu karışımdan sürülür. 1 saat bu şekilde bekletilir. Ilık su yardımı ile durulandıktan sonra yıkanır. Bu bakım kürü haftada bir kere yapılır.

   

  Kabaran Saçlar için Avokado Maskesi

  • 1 adet Avokado
  • 1 yumurta sarısı

  Bir adet avokado içi çıkarılarak ezilir. Ezilen avokado içine yumurtanın sarısı ilave edilir. Karışım saç köklerinden başlayarak uçlara doğru sürülür. Saçların zaman içinde daha az kabardığı görülür.

   

  Kabaran Saçlar için Zeytin Yağı Bakımı

  • 2 kaşık zeytinyağı
  • 2 kaşık bal

  3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal karıştırılır. Karışım saçlara sürülür. 3 saat bekletilir. Saçta bekletilme işlemi yapılırken; bir bone yardımı ile saçlar kapatılır. Bone; saça sürülen malzemelerin daha etkili olmasını sağlar.

   

  Kabaran Saçlar için ; jojoba yağıda sürülebilir. Jojoba yağı saçların kabarmasını engeller ve yumuşatır.

   

  Kabarık Saçlar için Öneriler

  1- Kabarık saçların şekil alması da son derece zordur. Zor şekil alan saçlar için ; her gün yıkanmamalıdır. Her gün yıkanan saçların kendi yapısı kaybolur ve daha fazla kabarır. Çok kabaran saçların üç günde bir yıkanması uygundur.

   

  2- Saçlar aşırı derecede uzun ve kabarıksa; katlı kesim tercih edilerek kabarma işlemine son verilebilir. Katlı kesim kabarmayı bir nebze engeller. Duştan çıktıktan sonra saçlara şekillendirici ve köpük kullanılırsa; saçtaki kabarmanın önüne geçilir. Saça jöle sürerek ve kendi halinde kurumaya bırakarak da, başarılı sonuçlar elde edilir.

   

  3- Kabarık saçlar için gliserin ve su ; ne kadar bakım yapılırsa yapılsın; bakımsız gibi gözükür. Saç daima dolaşık ve taranmamış gibidir. Bunun önüne geçebilmek için; saçlar gliserin ve su karışımından oluşan bir kür  sprey yardımı ile sıkılmalıdır. Gliserin ve su karışımı saçların yumuşamasını sağlayarak, yatıştırır. buda saçların daha az kabarmasına yardımcı olur.

   

  4- Kabaran saçlar sık taraklar ile taranmamalıdır. Sık taraklar daha fazla dalgalanmaya neden olur. Kalın uçlu taraklar; kabarık saçlar için daha idealdir. Bu tarak türleri; saçlardaki kırılmayı da engeller.

   

  5- Saçlar; saç kurutma makinesi ile kurutulmamalıdır. Saç kurutma makinesi saçların daha fazla kabarmasına neden olur. Saçlar doğal haline bırakılarak kurutulmalıdır. Yıkadıktan sonra hafif nemli haldeyken; tepede topuz yaparsanız, kabaran saçların önüne geçmiş olursunuz.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  Fazla yağlardan kurtulmak için uygulanan Selahattin dönmez diyeti
  Selahattin Dönmez Diyeti

  Selahattin Dönmez diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verin. Fazlalık yağlarınızdan kısa zamanda kurtulmak için uygulayacağınız diyet programı ile kısa zamanda istediğiniz ölçülere sahip olacaksınız. Aktarlar uzmanı Selahattin Dönmez diyeti cilt.net’te sizler için.

  Çikolatalı diyet tarifi
  Çikolata Diyeti

  Çikolata diyeti ile hem keyifli bir diyet uygulayacak hem de ideal kilonuza kavuşacaksınız. Çikolatadan vazgeçemeyenlerin kurtarıcısı olacak çikolata diyeti 1 ayda 5-6 kilo vermenizi sağlayacak.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız