Cilt Bakımı Ve Güzellik
Jel tırnak uygulaması nedir? Nasıl yapılır. Jel tırnak hakkında merak ettikleriniz.

JEL TIRNAK NASIL YAPILIR

Protez tırnak türlerinden biride jel tırnak uygulamasıdır. Tırnakların su ile etkileşim içinde olması bayanların tırnak sertliğini kaybetmelerine neden olur. Tırnakta sararmalar uzatma aşamasında kırılarak uzun tırnakların hayalini kurdurur. Bu durumda jel tırnak uygulamaları araya girerek bakımsız tırnaklardan sert tırnaklara geçiş yapmanızı sağlar. Uzman kişiler tarafından yapıldığı için tırnaklar daha sert ve bakımlı gözükür. Jel tırnak yapımı en yaygın protez tırnak uygulamalarından biridir.

Jel Tırnak Nasıl Yapılır

Jel tırnağa sürülüp uç kısımdan uzatılması sağlanır. Jel kendi başına kuruyan bir madde değildir. Bu nedenle özel ışınlarla kurutulması gerekir. Uç kısımlara uzun tırnak formu verildikten sonra, tırnağın bütününe tekrar jel sürülür. Bunun nedeni tırnağın diğer kısımlarının da eşit gözükmesidir. Tırnak uçta ve diğer kısımlarda aynı seviyeye getirildikten sonra törpüleme işlemi yapılır. Tırnak yüzeyi kontrollü bir şekilde törpülendikten sonra tırnak etlerine bakım yapılır.

Jel tırnak uygulaması Akrilik tırnak uygulamasından daha sık kullanılır. Bunun nedeni daha dayanıklı olmasıdır. Kendi başına kurumaması ne kadar dayanıklı olduğunun göstergesidir.

Jel Tırnak Uygulaması Sonra Ve Fiyatı

Jel tırnak uygulamasından 4 hafta geçtikten sonra tırnaklarınıza bakım yaptırmalısınız. Aksi takdirde dip kısımlardan uzayan tırnaklarınız kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Jel tırnak fiyatları 80-150 Tl arasında değişmektedir. Çok dikkatli kullanılan jel tırnakların kullanım süresi ortalama 6 aydır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Deniz diyor ki:

    Jel sistemi iletırnak çok daha kullanışlı çok memnunum süperrrr

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız