Cilt Bakımı Ve Güzellik
Isırgan otu faydaları

Isırgan Otunun Saçlara Faydaları

Isırgan otu vücudumuz için olduğu kadar saçlarımız için de oldukça faydalıdır. Özellikle son dönemde kanser tedavisinde etkin olarak kullanılan ısırgan otu, mat, cansız ve soluk saçlar üzerinde etkilidir. Saçlarında kepek sorunu olanlar  da ısırgan otunun saçlara faydalarından yararlanarak kepek probleminden kurtulabilirler.

Isırgan Otunun Saça Faydaları

 • Isırgan otunu demledikten sonra saçlara sürmek, saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar. İnce telli saçlara sahip olan bayanların muhakkak denemesi gereken ısırgan otu maskesi, saçlara sürdükten sonra bir süre beklenmesi ve ardından yıkanması durumunda etki ediyor.
 • Isırgan otu mucizesi saç diplerine uygulandığında saç derisinde kan dolaşımını hızlandıracak ve köklerin uyarılmasıyla saçların daha hızlı ve sağlıklı şekilde uzamasını sağlayacaktır.
 • Saçlara canlılık ve ışıltı katan ısırgan otu, saç diplerinin kirden ve ölü hücrelerden arınmasını sağlayarak dip kısımların hava almasını ve köklerin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
 • Isırgan otu bir cezvede su ile birlikte kaynatılarak demlenmeye bırakılır. 15 dakika boyunca demlenen ve ılıyan ısırgan otu çayını saçlarınıza doğrudan sürebilirsiniz. Dilerseniz ısırgan otu karışımını saç bakım yağlarıyla karıştırarak da uygulayabilirsiniz.
 • Kepek sorunu yaşayan kişiler ısırgan otu kullanarak kepeklerinden kısa bir süre içinde kurtulabilirler. Isırgan otunu cezvede kaynatıp demlenmeye bırakın ve elde edilen suyu şampuanınızla karıştırıp saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayın. Ardından saçlarınızı sadece şampuanla tekrardan yıkayıp durulayın.
 • Isırgan otu saç köklerini besler ve saçların dökülmesini önler. Bu nedenle ısırgan otu saçların gürleşmesi için de kullanılmaktadır.
 • Saçlarında yağlanma bulunan kişiler ısırgan otu sayesinde saç diplerindeki yağ dengesini koruyarak yağlanmayı önleyebilirler.
 • Kadınların saçlarını kuru taramalarından dolayı saç uçları sürekli kırılır bunun için ısırgan otu kullandığınızda saç uçlarını onarır ve kırılmadan kaynaklı saçları uzatamayan bayanların kurtarıcısı olur.
 • Isırgan otu suyu kaynatılıp içilebilir ya da kür yolu ile saçlara uygulanabilir. Her iki yöntemde saç tellerini güçlendirip daha sağlıklı olmasını sağlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Saduman diyor ki:

  Sonunda durulamasak bı zararı olurmu yada dahamı ıyı olur cevap verırsenız sevınırm teşekkrler

  • Nurhan diyor ki:

   Rahatsız olmazsanız durulamayın

 2. aygun diyor ki:

  Yap kardesim,super etkisi var.saclar ipek gibi oluyor ayni zamanda elektriklenmey sifir

 3. seval ak diyor ki:

  yapmak istiyorum ama emin deyilim
  korkuyorum

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız