Cilt Bakımı Ve Güzellik
Adım adım iple bıyık alma

İple bıyık alma tercih edilen basit yöntemlerden biridir. İple tüy alma işlemi köklerin zayıflaması için uygulayabileceğiniz en mantıklı çözümdür. Ağda ve cımbız ile bıyık alma işleminden daha iyi sonuçlar veren iple bıyık alma nasıl yapılır sizler için açıklıyoruz.

İple Bıyık Alma Nasıl Yapılır

İnce bir ip, bıyık alma işlemi için gereken tek malzemedir. İpin fazla uzun yada kısa olmaması gerekmektedir. Ek olarak ipin her iki ucuna da bir düğüm atmalısınız. Başlamak için önce aynanın karşısına geçin ve ipin her iki ucunu da birbirine bağlayıp iki elinizin arasında 3 yada 4 kez çevirin. Sağ elinizin baş ve işaret parmaklarını kullanarak bıyıklarınızın sağ tarafını alın. Sonra aynı işlemi sol elinizle uygulayıp sol tarafta olan bıyıkları alın.

İple bıyık alma işlemine alışana kadar bacaklarınızda deneme yapmanız yararlı olacaktır. Alıştıktan sonra evde basitçe kıllarınızı alabileceksiniz.

İple bıyık alma işleminde kullanılan bir diğer yöntem ayak yöntemidir. Bağdaş kurup oturun ve ipin ucunu sol yada sağ ayağınızın baş parmağına bağlayın. İpin uzunluğu baş parmağınız ile bıyık bölgesine kadar gelmelidir. Artan ipi elinize dolayın ve bıyık bölgenizin üzerinde sabitleyip döndürün. Ayağınız sabit kalacak şekilde baş ve işaret parmaklarınızı hareket ettirerek bıyıklarınızı alabilirsiniz.

Güzellik merkezlerinde bıyık ve kaş alma işlemini muhakkak iple yaptırmayı tercih ediniz. Cımbız yada ağda yöntemleri kılların köklerinin canlanmasını ve kılların daha belirgin hale gelmesini sağlar.

İple tüy alma işlemi için üretilen makas benzeri alet ile de daha kolay şekilde istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Her iki ucuna bağlanan ip sayesinde zorlanmadan sizin yerinize tüyleri alan bu aparatlar fiyat olarak da oldukça uygun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Misafir diyor ki:

    Yapamadim da bunun videolu anlatimini atarmisiniz??????

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız