Cilt Bakımı Ve Güzellik
inci tozu maskeleri ve inci tozunun faydaları.

İnci Tozu Maskesi

İnci tozları cilt yapısına en uygun bioaktif molekülleri içinde barındırır. İnci tozu maskesi doğal ve mineral tabanlı yapısı ile cilt sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici, canlandırıcı ve hücre yenileyici özelliklere sahiptir. İnci tozu ile hazırlanan maskelerin cilt yapısını hızla onardığı, ciltteki sorunları azalttığı ve özellikle kırışıklıklara karşı cildi gerginleştirdiği bilimsel olarak ıspatlanmıştır.

İnci Tozunun faydaları ve evde hazırlayabileceğiniz doğal inci tozu maskesi tarifleri cilt.net farkıyla sizlerle.

İnci Tozunun Faydaları Nelerdir?

  1. Doğal aktif bileşenler içeren inci tozu maske olarak uygulandığında cilde derinlemesine etki eder, içeriğinde yer alan rafine inci tozu sayesinde cildin ihtiyacı olan mineral, ve vitaminleri karşılar.
  2. İnci tozu maskesi hazırlayıp aksatmadan düzenli uyguladığınızda cildinizin elastikiyeti artar, cilt canlanır, parlak ve yenilenerek kırışıklıkları azaltır.
  3. inci tozları en kaliteli istiridyelerden elde edilir. Okyanus derinliklerinde bulunan incilerin rafine edilip öğütülmesi sonucu elde edilen inci tozu, gözeneklerin içerisine kolay nüfus ederek cilt tarafından hızla emilir. Cilt tarafından hızla emilmesi sayesinde etkisini kısa sürede gösterir.
  4. İnci tozu olarak Ann Yvette markasını kullanabilirsiniz %100 doğal olarak üretildiği bilinmektedir.

İnci Tozu Maskeleri

İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

  • inci tozu (2 çay kaşığı)
  • Yumurta akı ( yarım yumurtanın akı)

Hazırlanışı: Malzemeleri bir kaba alın blender veya tahta bir kaşıkla karıştırın, karışım kar beyazı kıvamına geldiğinde maskeniz hazır demektir. Yüzünüzü yıkayın ardından İnci tozu maskesini göz çevresinde değdirmeden tüm yüzünüze sürün ortalama 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Cildinizi sıkılaştırmaya, canlandırmaya ve kırışıklıkları azaltmaya yarayan maskeyi haftada 1-2 kez ihtiyaç duydukça uygulayın.

Ann Yvette İnci Tozu Maskesi

Ann Yvette inci tozu özü ve maskesi bayanlar arasında oldukça meşhurdur, cildi arındırıp daha berrak görünmesini sağlar.

  • Ann Yvette inci tozu ( 1 tatlı kaşığı )
  • Saf zeytinyağı ( 1 tatlı kaşığı)

Hazırlanışı: Malzemeleri iyice karıştırın, hazırlanan maskeyi yüzünüze uygulayarak 15 dakika bekleyin ve süre sonunda yüzünüzü yıkayıp nemlendirici krem sürün. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

İnci Tozu Maskesi ( Lekeler ve sivilceler için)

  • 1 çay kaşığı inci tozu
  • 1 tatlı kaşığı süt

Hazırlanışı: Süt ve inci tozunu bir kasede iyice karıştırın, karışım yoğun bir kıvama geldiğinde hazır olacak. Hazırladığınız inci tozu maskesini cildinize sürün 20 dakika kadar bekletin ve ardından cildinizi ılık su ile temizleyin. Haftada 1 defa ve toplamda 6 hafta uygulandıktan sonra ciltteki gözenekleri küçültürek sivilce oluşumu engeller, lekeleri giderir, cildin canlanmasını ve parlamasını sağlar.

Dikkat: Maske uygulamasından sonra makyaj yapacaksanız en az yarım saat kadar bekleyin, bu sayede cildiniz inci tozu emilimini sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız