Cilt Bakımı Ve Güzellik
İltihaplı sivilceler nasıl geçer; Kürler ve maskeler

Yüzde veya vücudun herhangi bir yerinde oluşabilen iltihaplı sivilceler kötü görünümün yanı sıra kişiye acı hissettirebilir. Bunun gibi cilt problemlerinden kurtulmak için bitkisel yöntemler ve sivilcelere iyi gelen kremler kullanılabilir. Sivilce nasıl geçer ve sivilceler için doğal kür tarifleri cilt.net okurları için uzman görüşler eşliğinde listelendi.

Ergenlik dönemine girilmesi ile birlikte hayatımıza giren sivilceler, çoğunlukla ergenliğin sona ermesiyle azalır ve nadiren çıkarlar. Bazı kişilerde ergenlik sonrası dönemlerde de sivilce problemi görülebilir. Sağlıksız beslenme, stres, hormonsal bozukluklar, uykusuzluk ve genetik faktörler, sivilce oluşumunun başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

Sivilceleri önlemek için beslenmenize dikkat etmeli ve yüz temizliğinize önem vermelisiniz. Makyajınızı titizlikle cildinizden temizlemeli ve mümkün olduğu kadar az süre makyajlı kalmalısınız.

İltihaplı Sivilceler İçin Doğal Kürler

Sarımsak Kürü: Ayı sarımsağı yaprağından 1 tutam alarak ince bir şekilde doğrayın ve koyu renkli cam şişeye ağzına kadar doldurun. Üzerine ispirto ekleyip şişenin ağzını kapatın ve 14 gün boyunca karışımı güneş ışığı alan bir yerde bekletin. Sürenin sonunda hazır hale gelen karışımı sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Karışımı kullanmadan önce şişeyi çalkalamanız gerekmektedir.

Vazelin Kürü: 1.5 yemek kaşığı vazelin ve 2 çay kaşığı ardıç katranını tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Sabah ve akşamları günde 2 kere karışımı iltihaplı sivilceler üzerine sürün. Sivilceleriniz geçene kadar uygulamaya devam edebilirsiniz.

Turp Kürü: 1 adet turpu kabuklarıyla beraber rendeleyin ve yarım litrelik bir şişeye koyup üzerine elma sirkesi ilave edin. 7 gün boyunca şişenin içinde bekletin ve süre sona erdiğinde çalkalayıp sivilcelerin üzerine sürün. Günde 2 kere sabah ve akşamları sürebilirsiniz. Sivilceleriniz kuruyana kadar devam edebilirsiniz.

Ceviz Yaprağı Kürü: 2 yemek kaşığı taze ceviz yaprağını 4 bardak suyun içinde kaynatın. Elde etmiş olduğunuz suyu ayırarak günde 2 kere iltihaplı sivilcelerin üzerine sürün.

Marul Kürü: Marul yapraklarını temizledikten sonra robotta ezin ve suyunun çıkartın. Çıkan suyu bir bardağa alıp günde 2 kere sivilcelerinize sürün. Sivilceleriniz geçene kadar uygulamaya devam edebilirsiniz.

Soğan Kürü: Kuru soğanın içinde bulunan suyunu sıkın ya da blenderda ezip suyunu çıkarın.çıkan bu soğan suyunu iltihaplı sivilce bulunan bölgelerinize küçük bir pamukla sürün. Bu işlemi günde iki kez yapın. Pamuğu başka bölgeye sürmeyin. İltihap olan başka bir sivilcenize ayrı pamuk alın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız