Cilt Bakımı Ve Güzellik
İğnesiz mezoterapi

İĞNESİZ MEZOTERAPİ

İğnesiz Mezoterapi Nedir ;özel olarak hazırlanan kremlerin içinde bulunan vitamin, aminoasit ve proteinlerinin cilde uygulanmasıdır. Mezoterapi için iğneden çekinen hastalar için bu yöntem tercih edilir.

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Yapılır

  1. İğnesiz mezoterapiye başlamadan önce cilt temiz hale getirilir. Hastanın cildi boyundan başlayarak yüze doğru temizlenir. Cildin gözeneklerinin açılması özel ilacın gözeneklerden içeri girmesi için gereklidir.
  2. Hazırlanan jel karışım elektrik akımları ile ciltte açılan gözeneklerin içine girer. Alet ciltten çekilince gözenekler tekrar kapanır. Böylelikle cildin yağ dokularına kadar ulaşan jel faydalı etkiler yaratır.
  3. İğnesiz mezoterapi için ilaç hazırlanırken her bölgeye ayrı jel hazırlanır. Saç derisi ve selülit ayrı hastalıklar olduğu için hazırlanan kremlerinde ayrı olması gerekir.
  4. İğnesiz mezoterapi işlemi vücuda haftada bir kere uygulanır. Cilt kesinlikle temiz ve ölü tabakasından arınmış olmalıdır. Bunun için hastanın cildini keselemesi daha uygundur. Ölü hücrelerden arınmış cilde ilaçlı jelin etki etmesi kolaylaşır. İğnesiz mezoterapi yüz bölgesine ayda bir kez uygulanır. Fakat ciltteki kusurlar fazla ilerlemişse 15 günde bir kere uygulama yapılabilir.
  5. İğneden çekinen veya morluk istemeyen kişiler için iğnesiz mezoterapi işlemi çok idealdir. Mezoterapi sayesinde cilt üzerinde 5-10 yaş arası gençleşme sağlanır.
  6. Sadece yüz bölgesine değil, boyun, bacak, eller, basen ve karın bölgesine de iğnesiz mezoterapi uygulanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız