Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
İğneli epilasyon nedir, Nasıl yapılır, iğneli epilasyon öncesi ve sonrası ne yapmak gerekir.
 • Yazar :
 • Tarih: 7 Ağustos 2013
 • Kategori: Epilasyon, Lazer Epilasyon
 • İĞNELİ EPİLASYON  

  İğneli epilasyon Nedir : İğneli epilasyon denilince bir geri duruyoruz. İğneli epilasyon elektrik yöntemiyle kıl sorununun ortadan kaldırılmasıdır. İğneli epilasyon yapacak olan uzman önce yapılacak bölgeyi temizler daha sonra kılların çıktığı bölgelere çok ince bir iğne ile girer ve çok hissedeceğiniz akımda elektrik verir. Isıya dönüşen bu elektrik akımı kıl köklerini yakarak zayıflatır. İğneli epilasyon yapıldıktan sonra kıl kökü zayıfladığından cımbız yardımı ile kıl kökünden kolayca çekilir.

   

  İğneli Epilasyon da Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1- İğneli epilasyonlarda başarı yapan kişiye bağlı olup iğnenin kıl dibine kadar girmesine bağlı bir durumdur. İğneli epilasyonda tüylerin yok olması için amaç iğnenin doğru noktaya temas etmesidir. İğneli epilasyon yapılırken iğne ile verilen elektrik akımı tam ayarında olmalı eksik ya da yüksek akım olmamalıdır.

   

  2- İğneli epilasyonda sonucun iyi olması için kıl folikülünün 3’te 2’sinin yakılması gerekir. Geçici epilasyon olmaması için iğnenin kıl köküne etkili olması akımın az olmaması gerekir. Kalıcı uygulama için kıl kökü doğru akımla yakılmalıdır yoksa geçici epilasyon olmaktan başka bir işe yaramaz. Bu durumda tüyler azalır zayıflar ama bir müddet sonra tekrar eskisi gibi olacaktır.

   

  3- Üst derinin zarar görmemesi için kıl kökünün 2/3 ünün yakılması üstte kalan bölümün yakılmaması gerekir. Yaptıracağınız yerin cihazlarını yeni olup olmadığını öğrenin. Yeni iğneli epilasyon cihazları derinin üst kısmını koruyup alt kısmını kıl kökünü yakar.

   

  4- Yoğun sinir ve kan damarları kıl kökünün hemen altında yer alır. Bu durumda iğneli epilasyon yapılmadan önce yapılacak bölge uyuşturulmalıdır. Yoksa yaptırırken canınız yanabilir. Epilasyon yaptırmadan yarım saat önce uyuşturma işlemi yapılması gerekir.

   

  Estetisyen Uzmanı ve Epilasyon Ortamı

  Epilasyon yapan uzman duyarlı ve titiz çalışma göstermelidir. O an epilasyon dışında bir şey ile ilgilenmemelidir. İğneli epilasyondan iyi sonuç almak estetisyenin başarısına ve kullanılan aletlere bağlıdır.

   

  İğneli Epilasyonda Kullanılan İğneler

  1- İğneli epilasyon yaptırdığınız yerde dikkat edilmesi gereken husus iğnelerin tek kullanımlık olup olmadığıdır. Bazı merkezlerde iğneli epilasyonlar sterile edilip tekrar kullanılabilir bunu öncelikle sorun. İğneli epilasyon yapılırken verilen ısı sterile olmasına yetmez çünkü; o ısı yeterli temizliği sağlamaz.

   

  2- İğneli epilasyonda kullanılan iğnelerin izolasyonlu iğne olması cilt yüzeyinde tahriş yapmaz ve leke bırakmaz. Yüksek akım verilecekse iğneli epilasyonda tercih edilecek olan iğne teflon ya da seramik kaplı iğne olmasıdır.

   

  3- İğneli epilasyonda iğne boyutu da çok önemlidir. Kılın durumuna göre iğne boyutu seçilmelidir. Yaptıracağınız yerin uzman deneyimi olması önemlidir.

   

  4- İğneli epilasyon yaptırırken herhangi bir kanama durumu yaşanmaz. Çünkü yapılan bölgede kan damarları bulunmaz.

   

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ünlüler nasıl zayıflıyor
  Ünlülerin Kilo Verme Sırları

  Yaz aylarına girince ilk iş kilo vermek. Her bayan rejim, spor gibi aktivitelere akın ediyor ve kısa zamanda kilo vermeye çalışıyor. Peki yaz kış zayıf kalan ünlüler bunu nasıl başarıyor? Ünlülerin kilo verme sırları cilt.

  Göbek yağlarını eriten bitkiler
  Göbek Eriten Bitkiler

  Kilo alımında en rahatsız edici göbek bölgesidir. Göbek ve bel çevresi ilk başta yağları depolar verirken de vücuttan en son atılırlar. Bu açıdan göbek bölgesi oldukça can sıkıcı bir şişkinliktir. Cilt.net olarak vereceğimiz göbek eriten bitkiler sayesinde bu bölgedeki yağlanmadan ve fazlalıklardan kolaylıkla kurtulacaksınız.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız