Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
İğneli epilasyon nedir, Nasıl yapılır, iğneli epilasyon öncesi ve sonrası ne yapmak gerekir.
 • Yazar :
 • Tarih: 7 Ağustos 2013
 • Kategori : Epilasyon, Lazer Epilasyon
 • İĞNELİ EPİLASYON  

  İğneli epilasyon Nedir : İğneli epilasyon denilince bir geri duruyoruz. İğneli epilasyon elektrik yöntemiyle kıl sorununun ortadan kaldırılmasıdır. İğneli epilasyon yapacak olan uzman önce yapılacak bölgeyi temizler daha sonra kılların çıktığı bölgelere çok ince bir iğne ile girer ve çok hissedeceğiniz akımda elektrik verir. Isıya dönüşen bu elektrik akımı kıl köklerini yakarak zayıflatır. İğneli epilasyon yapıldıktan sonra kıl kökü zayıfladığından cımbız yardımı ile kıl kökünden kolayca çekilir.

   

  İğneli Epilasyon da Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1- İğneli epilasyonlarda başarı yapan kişiye bağlı olup iğnenin kıl dibine kadar girmesine bağlı bir durumdur. İğneli epilasyonda tüylerin yok olması için amaç iğnenin doğru noktaya temas etmesidir. İğneli epilasyon yapılırken iğne ile verilen elektrik akımı tam ayarında olmalı eksik ya da yüksek akım olmamalıdır.

   

  2- İğneli epilasyonda sonucun iyi olması için kıl folikülünün 3’te 2’sinin yakılması gerekir. Geçici epilasyon olmaması için iğnenin kıl köküne etkili olması akımın az olmaması gerekir. Kalıcı uygulama için kıl kökü doğru akımla yakılmalıdır yoksa geçici epilasyon olmaktan başka bir işe yaramaz. Bu durumda tüyler azalır zayıflar ama bir müddet sonra tekrar eskisi gibi olacaktır.

   

  3- Üst derinin zarar görmemesi için kıl kökünün 2/3 ünün yakılması üstte kalan bölümün yakılmaması gerekir. Yaptıracağınız yerin cihazlarını yeni olup olmadığını öğrenin. Yeni iğneli epilasyon cihazları derinin üst kısmını koruyup alt kısmını kıl kökünü yakar.

   

  4- Yoğun sinir ve kan damarları kıl kökünün hemen altında yer alır. Bu durumda iğneli epilasyon yapılmadan önce yapılacak bölge uyuşturulmalıdır. Yoksa yaptırırken canınız yanabilir. Epilasyon yaptırmadan yarım saat önce uyuşturma işlemi yapılması gerekir.

   

  Estetisyen Uzmanı ve Epilasyon Ortamı

  Epilasyon yapan uzman duyarlı ve titiz çalışma göstermelidir. O an epilasyon dışında bir şey ile ilgilenmemelidir. İğneli epilasyondan iyi sonuç almak estetisyenin başarısına ve kullanılan aletlere bağlıdır.

   

  İğneli Epilasyonda Kullanılan İğneler

  1- İğneli epilasyon yaptırdığınız yerde dikkat edilmesi gereken husus iğnelerin tek kullanımlık olup olmadığıdır. Bazı merkezlerde iğneli epilasyonlar sterile edilip tekrar kullanılabilir bunu öncelikle sorun. İğneli epilasyon yapılırken verilen ısı sterile olmasına yetmez çünkü; o ısı yeterli temizliği sağlamaz.

   

  2- İğneli epilasyonda kullanılan iğnelerin izolasyonlu iğne olması cilt yüzeyinde tahriş yapmaz ve leke bırakmaz. Yüksek akım verilecekse iğneli epilasyonda tercih edilecek olan iğne teflon ya da seramik kaplı iğne olmasıdır.

   

  3- İğneli epilasyonda iğne boyutu da çok önemlidir. Kılın durumuna göre iğne boyutu seçilmelidir. Yaptıracağınız yerin uzman deneyimi olması önemlidir.

   

  4- İğneli epilasyon yaptırırken herhangi bir kanama durumu yaşanmaz. Çünkü yapılan bölgede kan damarları bulunmaz.

   

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Sığla yağının faydaları ve kullanımı
  Sığla Yağı Faydaları Ve Kullanımı

  Genellikle Amerika, Çin bölgesinde yetişen ve çınar görünümünde bir ağaç olan sığla ağacından elde edilen sığla yağı vücut için faydalı etkileri olan bitkisel bir yağ türüdür.

  Kalorisi düşük diyet yemekleri
  Kalorisi Düşük Diyet Yemekleri

  Hem yemek hem de kilo vermek bu diyet yemekleri ile mümkün. Kalorisi oldukça düşük olan bu diyet yemekleri sayesinde hem diyetinize farklı tat katacak hem de yiyerek zayıflamanın keyfine varacaksınız. Cilt.

  Scarsdale Diyeti
  Scarsdale Diyeti

  Protein oranı yüksek karbonhidrat oranı düşük olan bir diyettir. Birçok uzman tarafından aslında önerilmeyen bu diyet sağlığı çok da iyi etkilemiyor. Fakat biz yinede merak edenler için scardale diyetini cilt.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

  Zayıflamaya yardımcı meyveli çay tarifleri
  Zayıflatan Meyve Çayları

  Hem sağlıklı bir şekilde vitamin alın hem de içerken zayıflayın. Bundan daha harika ne olabilir ki? Zayıflamak için içilen birçok bitkini veya diğer ürünlerin hepsi oldukça kötü tatlardadır. Cilt.

  Kalori yakmanın yolları
  Kalori Yakmanın 20 Yolu

  Yaşam kalitenizi arttırarak kilo verebilirsiniz. Hiçbir diyet uygulamadan veya spor salonunda bol paralar harcamadan sadece biraz yaşantınıza dikkat ederek kolayca zayıflayabilirsiniz. Nasıl mı? Cilt.net olarak kalori yakmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız