İğneli Epilasyon İz Bırakır mı?

İĞNELİ EPİLASYON İZ BIRAKIR MI?

Tüyleriniz yok olurken kullandığınız epilasyon yöntemlerinin kalıcı yan etkileri sizi sıkıntıya düşürebilir. Cildinizde yara ve yanık gibi izlerin kalması daha farklı problemleri doğurarak tüylerinizden sonra birde cilt sorunlarıyla uğraşmanıza neden olur. İğneli epilasyon iz bırakır mı? Merak edenler yazının devamını okusun.

İğneli Epilasyon İz Bırakır mı?

İğneli epilasyondan sonra iz kalma olasılığı %5 gibi bir oranda seyretmektedir. Epilasyondan sonra kaşıntı, kabarıklık gibi yan etkiler iki hafta içinde geçmediyse doktorunuza başvurarak durum hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız gerekmektedir.

İğneli epilasyon sırasında iğnelerden yardım alınarak bölgeye işlem yapılır. Bu iğneler kimi zaman ve büyük çoğunlukla hastada bir takım geçici etkilerin oluşmasına neden olur. Bu etkilerden en belirgin olanlarından biride ciltte görülen enfeksiyonlardır. Enfeksiyonlar kimi zaman yara şeklinde, kimi zaman ise kaşıntı veya kabarıklık şeklinde ortaya çıkar.

İğneli Epilasyon Sonrası İz Kalmaması İçin

Cilde verilen elektrik akımının neden olduğu yan etkiler bazı bünyelerde uzun süre kalıcı olabilir. Bu nedenle doktorun önerdiği ve cildi soyarak iyileştiren kremler kullanılır.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.