Cilt Bakımı Ve Güzellik
İğneli epilasyon

İĞNELİ EPİLASYON İZ BIRAKIR MI?

Tüyleriniz yok olurken kullandığınız epilasyon yöntemlerinin kalıcı yan etkileri sizi sıkıntıya düşürebilir. Cildinizde yara ve yanık gibi izlerin kalması daha farklı problemleri doğurarak tüylerinizden sonra birde cilt sorunlarıyla uğraşmanıza neden olur. İğneli epilasyon iz bırakır mı? Merak edenler yazının devamını okusun.

İğneli Epilasyon İz Bırakır mı?

İğneli epilasyondan sonra iz kalma olasılığı %5 gibi bir oranda seyretmektedir. Epilasyondan sonra kaşıntı, kabarıklık gibi yan etkiler iki hafta içinde geçmediyse doktorunuza başvurarak durum hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız gerekmektedir.

İğneli epilasyon sırasında iğnelerden yardım alınarak bölgeye işlem yapılır. Bu iğneler kimi zaman ve büyük çoğunlukla hastada bir takım geçici etkilerin oluşmasına neden olur. Bu etkilerden en belirgin olanlarından biride ciltte görülen enfeksiyonlardır. Enfeksiyonlar kimi zaman yara şeklinde, kimi zaman ise kaşıntı veya kabarıklık şeklinde ortaya çıkar.

İğneli Epilasyon Sonrası İz Kalmaması İçin

Cilde verilen elektrik akımının neden olduğu yan etkiler bazı bünyelerde uzun süre kalıcı olabilir. Bu nedenle doktorun önerdiği ve cildi soyarak iyileştiren kremler kullanılır.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız