Cilt Bakımı Ve Güzellik
İbrahim Saraçoğlundan Varis kürü ve varis kremi tarifleri.

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü

 

Bitkisel doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan İbrahim Saraçoğlu tarifleri arasında bulunan varis tedavisi kürü oldukça etkili sonuçlar ortaya koyuyor. Kan dolaşımının yavaşlamasıyla birlikte katılaşan kanın toplardamarları bozması ve şişirmesi sonucu varis problemi ortaya çıkar.

 

Daha çok bayanlarda görülen varis problemi, hamilelik ve regl dönemlerinde artış gösterir. İbrahim Saraçoğlu tarafından açıklanan varis tedavisi kürü tarifi ile varis problemini ortadan kaldıracaksınız.

 

İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü Tarifi

 

 • 1 bardak su
 • 4 gram rezene

 

Rezene ve suyu karıştırıp 10 dakika beklettikten sonra içilir. Gün içinde 2 yada 3 bardak rezene suyu içilmesi İbrahim Saraçoğlu tarafından öneriliyor.

 

İbrahim Saraçoğlu Varis Tedavisi

 

 • Elma sirkesi
 • Yarım çay bardağı çoban çantası bitkisi

 

Baharatçılardan temin edebileceğiniz çobançantası bitkisini ince şekilde kıydıktan sonra üzerine elma sirkesi ilave edin ve karışımı güneş gören yerde 10 gün boyunca dinlendirin. Varisli bölgeye karışımı günde 1 defa masaj yaparak sürün.

 

İbrahim Saraçoğlu Doğal Varis Tedavisi

 

 • 1 yemek kaşığı fındık ağacı kabuğu
 • 1 yemek kaşığı ceviz ağacı kabuğu

 

Fındık ağacı kabuğu ve ceviz ağacı kabuğunu cezveye koyup kaynatın. Karışım kaynadıktan sonra süzerek çıkan suyu varisli bölgelere pamuk yardımıyla sürün. Gün aşırı tekrarlayabilirsiniz.

 

İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Varis Tedavisi

 

 • 10 gram at kuyruğu bitkisi
 • 1 bardak su

 

Atkuyruğu bitkisini 1 bardak suya koyarak 15 dakika demlenmesini bekleyin. Gün içerisinde sabah öğle ve akşam 3 kez bu karışımdan için.

 

İbrahim Saraçoğlu Varis Tedavisi Tarifi

 

 • 2 su bardağı su
 • 3 kaşık koyun otu bitkisi

 

Koyun otu bitkisini su dolu tencereye koyun ve 20 dakika kaynatın. Karışım lapa gibi olduktan sonra varisli bölgeye koyup sarın ve bekletin.

 

Varis tedavisinde kullanabileceğiniz bir diğer doğal karışım tarifi ise 20 adet at kestanesini mikserden geçirmek ve içine 2 litre zeytinyağı koyup 7 gün boyunca bekletmektir. Sürenin sonunda karışımı her gün varisli bölgelere sürerek masaj yapın. Tariflerde kullanılan malzemelere alerjiniz olması durumunda farklı bir tarifi uygulayın.

Yazar: Tarih: 12 Temmuz 2015 - 4:29:49 Kategori: El Ayak Bakımı, El Ayak Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Kemal diyor ki:

  Bu kürler erkekerin hayasinda oluşan varis içinde uygulanır mı

Etiketler:
Etiketler:, , , ,